Sisukord
Arvamus
Tänane leht
09.06.2020
Eesti Lihula tragöödias hukkunud kangelane veetis viimased tunnid sõpradega Eesti lühiuudised Avalik surve pani Keskerakonna tegutsema (38) Bussiliinid taastatakse, kui inimesed rohkem sõitma hakkavad (4) Majandus Euroopa Keskpanga sammud muudavad laenuraha odavamaks (1) Lennufirmad sõdivad Briti karantiinireeglitega Majanduse lühiuudised Tallink sõlmis laenulepingu KredExiga Saksa tööstusettevõtted asusid aprillis allakäigutrepile Ericsson pürib 5G-tehnovõrkude liidriks Välismaa Välismaa lühiuudised Ühendriikides terendab politseireform (6) USA vägede väljaviimine pahandab Saksamaad (22) Kulmuni varjutas Vanhaneni stardi Arvamus Kalev Stoicescu: sõda Liibüas kuumeneb (17) Laine Randjärv: kuidas pensionit koguda (5) Margus Parts: läbikukkunud sotsiaalne leping (7) Tõlkes leitud Eesti: reisija keeleummikud Juhtkiri: meie elud loevad ka (13) Kultuur Kristjan Suits: Eesti teater sai koroonas hakkama väga halvasti Sport Spordirahvas läks Sõõrumaad valides kindla peale Tervis Lapse tujukuse taga võib peituda unehäire Tartu Võitlus lodjakoja üle: Neinar Seli MTÜ vaidlustab linna otsuse (7) Vambola Paavo: Vabaduse puiestee kui pingpongilaud (2) Enriko Talvistu: Supilinna uus raekoda Tartu lühiuudised Kireva ajalooga paviljonis tegutseb nüüd baar Merle Jääger: paneme Toomemäe treppidele nimed VIDEO ⟩ Müra, kõrgus, pimedus, ämblikud, veri, hais ehk Miks inimesed kardavad? Kodunt kaasa tulnud vanasõnad ja mälestused kasvasid kunstiks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tõlkes leitud Eesti: reisija keeleummikud

2 min lugemist
Ülle Leis. FOTO: Erakogu

Kolumnist Ülle Leis jätkab seiklemist võõrkeelsetel kodulehtedel, satub eestikeelsetesse tupikutesse ja saab teada, et enne, kui kaasreisijale enda kõrval istet pakkuda, tuleks veenduda, et keegi seal juba ei istu.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Aauu-auu! «Meie lähme rongiga. Meie lähme rattaga. Meie lähme Jawaga,» lauldakse Arne Oidi igihaljas «Seenekorjamise laulus». Ja siis müristab Arved Haug: «Mina lähen Volgaga.» Tõepoolest, Eestit võib ju avastada ka autoga, lisaks laevale, bussile ja rongile, millega liikusime eelmises loos.

Autorentija peab välja käima suurema summa kui bussi- või rongireisija ning arvestama sugugi mitte väikese rahalise vastutusega, kui autoga peaks midagi juhtuma. Nii pole ime, et ta soovib väga täpselt teada nii hinda kui seda, mis hinna sisse kuulub. Kui autorendifirma Advantage kirjutab ühes kohas, et the rental fee usually includes the rate of liability (’Tavaliselt sisaldab rendihind omavastutuse määra’) ning teises kohas, et rental prices include compulsory third party insurance and liability cover (’Rendihind sisaldab kohustuslikku liikluskindlustust ja rentija omavastutust’), siis need ei klapi. Põhjus on sõnas usually (’tavaliselt’), mis tõmbab kliendi kindlustundel hoobilt vaiba alt.

08.06.2020 10.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto