Sisukord
Kultuur
Tänane leht
10.06.2020
Eesti Lihula tulistaja kaitsja: Tarraste pole veel iseendaks saanud (33) Terviseamet lõpetas hädaolukorra, vaatamata WHO hoiatusele (11) Eesti lühiuudised Ravikindlustus kõigile või lasterikkaile? (6) Riigikogu aitab Narval tänavaid ümber nimetada (8) VIDEO JA INTERAKTIIVNE KAART ⟩ Neidude tanklaröövist sai äparduste jada Fotograafi aeda lendas haruldane uhkes sulerüüs lind Majandus Majanduse lühiuudised Rõõmusõnum Ameerika Ühendriikide tööturu taastumisest osutus libauudiseks Suurim e-sigareti äri peab aktsiisikingitust solgutamiseks Kaubavahetust tabas 11 aasta suurim langus Välismaa Eesti särav eesistumine keset koroonakaost PALME UURIMISE LÕPP ⟩ Rootsi ootab lahendust 34 aastat püsinud traumale Välismaa lühiuudised Hongkongi protestijad märkisid vastuhaku aastapäeva Kohalik vaade ⟩ USA protestid juhatavad teed viimse kohtumõistmiseni riigi ajaloo üle (10) Arvamus Juhtkiri: aeg on vastutada, mitte enam vabandada (33) Priit Pullerits: aeg jääda rahulikuks (70) Hongkongist pärit tudengid: miks me protestime? Rein Taagepera: kunagi lahvatab vimm (21) Keiu Telve: loovus on trump Erkki Bahovski: Rootsi erilisus (2) Kultuur Suri Vanemuise pikaajaline juht Jaak Viller Kuidas saada teada, kas ollakse lesk? Suvi ei jää suuremate muusikaüritusteta (1) Sport Karjääri lõpetanud Gregor Arbet: alati ei pea rõngasse hüppama, võib ka targalt seista Kolumn ⟩ Henry Lääne: WRC-hooaeg tuleb maha matta Iisakus pandi mulda Eesti naiste võrkpalli tulevikuseeme Intervjuu ⟩ Jaanus Liivak: võid olla matemaatikas tark, aga kui süda seisma jääb, siis mis sa sellega peale hakkad? Tartu Indrek Hirv: veel Matteuse väravapaviljonist Vallikraavi tänavas Aksel Part: autovabaduse puiestee pole ajuvabadus (7) Abilinnapea: komisjon polnud lodjakoja rentniku asjus ühel nõul Tartu lühiuudised Kõik Tartu gümnaasiumid korraldavad siiski lõpuaktuse Fotograafi aeda lendas haruldane lind Uusimas galeriis võtavad tulijaid vastu vahakujud Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kuidas saada teada, kas ollakse lesk?

2 min lugemist
Krimikirjanik Eha Veem. FOTO: Ain Liiva

Taimetargad juba teavad, et varemerohu ladinakeelne perenimi Symphytum on tuletatud samatüvelisest kreekakeelsest sõnast, mis tõlkes tähendaks «ühendama» või ka «kokku kasvama».

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kokku on kasvanud ka kuueliikmeline Parmojal elav ning igapäevatööst kõrvale jäänud, bridži mängiv pensionäridest hobidetektiivide seltskond: kohtunik Armin, psühhiaater Rolf, apteeker Saima, matemaatikaõpetaja Emma ning kunstihuvilised õed Maret ja Elle. Klubi uus juhtum saab alguse sellest, et värskeim liige Armin pole oma lesestaatuses päris kindel.

Nimelt kadus tema abikaasa Taimi viis aastat tagasi jäljetult ning kõik toonased otsingud lõppesid tulemusteta. Kui endine kohtunik saab kirja Heasoovijalt, kes lubab talle anda infot naise kadumise kohta, otsustab ta kogu loo Rolfile ära rääkida. Kahekesi tundmatuga kohtuma minna tundub mõistlikum kui üksi.

Heasoovijaks osutub aastaid tagasi Armini poolt mitmeks aastaks vangi mõistetud eluheidik, kelle päevad paistavad loetud olevat, mees pakub tehingut, millest Armin ei saa keelduda. Vastutasuks saab ta kahtlusaluse nime. Selleks hetkeks on käes aeg klubi naisperele kogu lugu ära rääkida.

09.06.2020 11.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto