Sisukord
Kultuur
Tänane leht
10.06.2020
Eesti Lihula tulistaja kaitsja: Tarraste pole veel iseendaks saanud (33) Terviseamet lõpetas hädaolukorra, vaatamata WHO hoiatusele (11) Eesti lühiuudised Ravikindlustus kõigile või lasterikkaile? (6) Riigikogu aitab Narval tänavaid ümber nimetada (8) VIDEO JA INTERAKTIIVNE KAART ⟩ Neidude tanklaröövist sai äparduste jada Fotograafi aeda lendas haruldane uhkes sulerüüs lind Majandus Majanduse lühiuudised Rõõmusõnum Ameerika Ühendriikide tööturu taastumisest osutus libauudiseks Suurim e-sigareti äri peab aktsiisikingitust solgutamiseks Kaubavahetust tabas 11 aasta suurim langus Välismaa Eesti särav eesistumine keset koroonakaost PALME UURIMISE LÕPP ⟩ Rootsi ootab lahendust 34 aastat püsinud traumale Välismaa lühiuudised Hongkongi protestijad märkisid vastuhaku aastapäeva Kohalik vaade ⟩ USA protestid juhatavad teed viimse kohtumõistmiseni riigi ajaloo üle (10) Arvamus Juhtkiri: aeg on vastutada, mitte enam vabandada (33) Priit Pullerits: aeg jääda rahulikuks (70) Hongkongist pärit tudengid: miks me protestime? Rein Taagepera: kunagi lahvatab vimm (21) Keiu Telve: loovus on trump Erkki Bahovski: Rootsi erilisus (2) Kultuur Suri Vanemuise pikaajaline juht Jaak Viller Kuidas saada teada, kas ollakse lesk? Suvi ei jää suuremate muusikaüritusteta (1) Sport Karjääri lõpetanud Gregor Arbet: alati ei pea rõngasse hüppama, võib ka targalt seista Kolumn ⟩ Henry Lääne: WRC-hooaeg tuleb maha matta Iisakus pandi mulda Eesti naiste võrkpalli tulevikuseeme Intervjuu ⟩ Jaanus Liivak: võid olla matemaatikas tark, aga kui süda seisma jääb, siis mis sa sellega peale hakkad? Tartu Indrek Hirv: veel Matteuse väravapaviljonist Vallikraavi tänavas Aksel Part: autovabaduse puiestee pole ajuvabadus (7) Abilinnapea: komisjon polnud lodjakoja rentniku asjus ühel nõul Tartu lühiuudised Kõik Tartu gümnaasiumid korraldavad siiski lõpuaktuse Fotograafi aeda lendas haruldane lind Uusimas galeriis võtavad tulijaid vastu vahakujud Meelelahutus Koomiks Sudoku

Suvi ei jää suuremate muusikaüritusteta

4 min lugemist
Ansambel Smilers tänavu maikuus drive-in-kontserdil Tallinna lauluväljakul. FOTO: Mihkel Maripuu

Koroonaviirus näitab Eestis taandumise märke ning annab seeläbi lootust, et muuhulgas liigub tagasi senistele rööbastele ka kohalik kontserdielu. Alates 13. märtsist pikalt kestnud veebi- ja telekontsertide periood, mis läbis hiljuti ühtlasi põgusa drive-in-faasi, hakkab vaikselt ning loodetavasti pöördumatult seljataha jääma.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Sellest nädalast on taas avatud ja «elusa» programmiga täidetud mitu Tallinna väiksemat kontserdipaika (nt Sveta Baar, Philly Joe’s ja Barbar), alates juulist näib asjade praeguse seisu järgi taastuvat ka festivalielu, mis on kujunenud paljudele eestlastele suve lahutamatuks osaks.

Terviseameti 28. mai määruse järgi tohib Eestis alates 1. juunist kuni 30. juunini korraldada avalikke üritusi, millest võtab osa maksimaalselt 100 inimest, kusjuures siseruumides tuleb järgida 50 protsendi täitumust ja 2+2-nõuet.

Alates 1. juulist on lubatud avalikud kontserdid ja festivalid, kui järgitakse 2+2-reeglit ning siseruumide kasutamise korral on nende täitumus maksimaalselt 50 protsenti. Kokku ei või ühelgi siseüritusel osaleda üle 500 inimese, ka siis, kui ruumi 50-protsendiline täitumus on sellest suurem. Välitingimustes on lubatud osavõtjate arv kuni 1000.

See tähendab ühtlasi, et korraldusliku poole pealt pole märkimisväärseid tehnilisi takistusi neil üritustel, mille eeldatav külastajaskond jääb niikuinii alla tuhande inimese ning kuhu polnud plaanis kutsuda (programmi seisukohast võtmelise tähtsusega) esinejaid piiri tagant.

Kõige rängemalt tabavad need regulatsioonid rahvusvaheliste popartistide suurkontsertide korraldajaid. Mitu ärajäänud üritust on leidnud omale juba uue toimumiskuupäeva sel sügisel (nt Akvarium, U.D.O. ja Helloween), enamiku läinud koroonakevadesse ning eelolevale suvele plaanitud kontsertide külastamiseks tuleb publikul oodata uue aastani (nt Judas Priest, Rammstein, YES, Clannad, James Blunt, Nick Mason ja Amon Amarth).

09.06.2020 11.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto