E, 28.11.2022

Suvi ei jää suuremate muusikaüritusteta

Alvar Loog
, toimetaja
Suvi ei jää suuremate muusikaüritusteta
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ansambel Smilers tänavu maikuus drive-in-kontserdil Tallinna lauluväljakul.
Ansambel Smilers tänavu maikuus drive-in-kontserdil Tallinna lauluväljakul. Foto: Mihkel Maripuu

Koroonaviirus näitab Eestis taandumise märke ning annab seeläbi lootust, et muuhulgas liigub tagasi senistele rööbastele ka kohalik kontserdielu. Alates 13. märtsist pikalt kestnud veebi- ja telekontsertide periood, mis läbis hiljuti ühtlasi põgusa drive-in-faasi, hakkab vaikselt ning loodetavasti pöördumatult seljataha jääma.

Sellest nädalast on taas avatud ja «elusa» programmiga täidetud mitu Tallinna väiksemat kontserdipaika (nt Sveta Baar, Philly Joe’s ja Barbar), alates juulist näib asjade praeguse seisu järgi taastuvat ka festivalielu, mis on kujunenud paljudele eestlastele suve lahutamatuks osaks.

Terviseameti 28. mai määruse järgi tohib Eestis alates 1. juunist kuni 30. juunini korraldada avalikke üritusi, millest võtab osa maksimaalselt 100 inimest, kusjuures siseruumides tuleb järgida 50 protsendi täitumust ja 2+2-nõuet.

Alates 1. juulist on lubatud avalikud kontserdid ja festivalid, kui järgitakse 2+2-reeglit ning siseruumide kasutamise korral on nende täitumus maksimaalselt 50 protsenti. Kokku ei või ühelgi siseüritusel osaleda üle 500 inimese, ka siis, kui ruumi 50-protsendiline täitumus on sellest suurem. Välitingimustes on lubatud osavõtjate arv kuni 1000.

See tähendab ühtlasi, et korraldusliku poole pealt pole märkimisväärseid tehnilisi takistusi neil üritustel, mille eeldatav külastajaskond jääb niikuinii alla tuhande inimese ning kuhu polnud plaanis kutsuda (programmi seisukohast võtmelise tähtsusega) esinejaid piiri tagant.

Kõige rängemalt tabavad need regulatsioonid rahvusvaheliste popartistide suurkontsertide korraldajaid. Mitu ärajäänud üritust on leidnud omale juba uue toimumiskuupäeva sel sügisel (nt Akvarium, U.D.O. ja Helloween), enamiku läinud koroonakevadesse ning eelolevale suvele plaanitud kontsertide külastamiseks tuleb publikul oodata uue aastani (nt Judas Priest, Rammstein, YES, Clannad, James Blunt, Nick Mason ja Amon Amarth).

Märksõnad
Tagasi üles