Sisukord
Arvamus
Tänane leht
10.06.2020
Eesti Lihula tulistaja kaitsja: Tarraste pole veel iseendaks saanud (33) Terviseamet lõpetas hädaolukorra, vaatamata WHO hoiatusele (11) Eesti lühiuudised Ravikindlustus kõigile või lasterikkaile? (6) Riigikogu aitab Narval tänavaid ümber nimetada (8) VIDEO JA INTERAKTIIVNE KAART ⟩ Neidude tanklaröövist sai äparduste jada Fotograafi aeda lendas haruldane uhkes sulerüüs lind Majandus Majanduse lühiuudised Rõõmusõnum Ameerika Ühendriikide tööturu taastumisest osutus libauudiseks Suurim e-sigareti äri peab aktsiisikingitust solgutamiseks Kaubavahetust tabas 11 aasta suurim langus Välismaa Eesti särav eesistumine keset koroonakaost PALME UURIMISE LÕPP ⟩ Rootsi ootab lahendust 34 aastat püsinud traumale Välismaa lühiuudised Hongkongi protestijad märkisid vastuhaku aastapäeva Kohalik vaade ⟩ USA protestid juhatavad teed viimse kohtumõistmiseni riigi ajaloo üle (10) Arvamus Juhtkiri: aeg on vastutada, mitte enam vabandada (33) Priit Pullerits: aeg jääda rahulikuks (70) Hongkongist pärit tudengid: miks me protestime? Rein Taagepera: kunagi lahvatab vimm (21) Keiu Telve: loovus on trump Erkki Bahovski: Rootsi erilisus (2) Kultuur Suri Vanemuise pikaajaline juht Jaak Viller Kuidas saada teada, kas ollakse lesk? Suvi ei jää suuremate muusikaüritusteta (1) Sport Karjääri lõpetanud Gregor Arbet: alati ei pea rõngasse hüppama, võib ka targalt seista Kolumn ⟩ Henry Lääne: WRC-hooaeg tuleb maha matta Iisakus pandi mulda Eesti naiste võrkpalli tulevikuseeme Intervjuu ⟩ Jaanus Liivak: võid olla matemaatikas tark, aga kui süda seisma jääb, siis mis sa sellega peale hakkad? Tartu Indrek Hirv: veel Matteuse väravapaviljonist Vallikraavi tänavas Aksel Part: autovabaduse puiestee pole ajuvabadus (7) Abilinnapea: komisjon polnud lodjakoja rentniku asjus ühel nõul Tartu lühiuudised Kõik Tartu gümnaasiumid korraldavad siiski lõpuaktuse Fotograafi aeda lendas haruldane lind Uusimas galeriis võtavad tulijaid vastu vahakujud Meelelahutus Koomiks Sudoku

Hongkongist pärit tudengid: miks me protestime?

5 min lugemist
  • Hongkongi uus julgeolekuseadus kriminaliseerib igasuguse vastuhaku
  • Politsei toime pandud süüdistusi keeldutakse uurima
  • Eesti ei tohiks Hiinaga suheldes teha järelandmisi põhiväärtuste osas
Hongkonglased võitlevad oma vabaduste eest viimase hingetõmbeni. FOTO: ANTHONY WALLACE/AFP/Scanpix

Hiina Kommunistliku Partei ametnikud koostasid Hiina rahvakongressi saatmiseks rahvusliku julgeoleku seaduse, mis kiideti heaks 28. mail. Nüüd on kriminaliseeritud ja vangistusega karistatav igasugune tegevus, mis on seotud «lahku löömise, õõnestamise, terrorismi ja välise sekkumisega». Julgeolekuseadus võimaldab Hiinal luua Hongkongis julgeolekuasutusi, et tagada selle seaduse kohapealne jõustamine, kirjutavad Hongkongist pärit Tartu ülikooli tudengid Litman Huang ja Aubrey Yung.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Hiina Kommunistlikust Parteist lähtuv oht Eestile ja teistele riikidele – kes jagavad ja peavad kalliks eelmainitud vabade ühiskondade põhiväärtusi – saabub hiilides. Alguses tuleb see äriettepaneku vormis – sageli sellise, mis on peaaegu liiga hea, et olla tõsi. Siis areneb see regulaarseks ja vastastikku kasumlikuks ärisuhteks, mis ent omakorda muutub varem või hiljem sõltuvuseks Hiinast. See võib olla sõltuvus tulusast eksporditurust, toorainetest, kapitalist või tehnoloogiast. Enamik inimesi isegi ei märka seda ja mõni teenib head kasumit. Viimased teevad kahtlemata tugevat lobitööd Hiinaga iga hinna eest jätkuvalt heade suhete säilitamiseks.

09.06.2020 11.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto