T, 5.07.2022

Terviseamet lõpetas hädaolukorra, vaatamata WHO hoiatusele

Toomas Kask
, Saatejuht
Terviseamet lõpetas hädaolukorra, vaatamata WHO hoiatusele
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 11
Terviseameti erakorralise meditsiini osakonna juht Martin Kadai  selgitas Postimehele, et WHO ja terviseamet hindavad olukorda erinevalt.
Terviseameti erakorralise meditsiini osakonna juht Martin Kadai  selgitas Postimehele, et WHO ja terviseamet hindavad olukorda erinevalt. Foto: Sander Ilvest

Terviseamet viis valmisoleku taseme madalamale ja jääb nüüdsest tervishoiualase hädaolukorra ohu faasi. Teisisõnu, hädaolukord on lõppenud. Samal ajal hoiatab Maailma Terviseorganisatsioon (WHO), et pandeemiline olukord muutub järjest halvemaks.

Terviseameti erakorralise meditsiini osakonna juht Martin Kadai (pildil) selgitas Postimehele, et WHO ja terviseamet hindavad olukorda erinevalt. «Me peame mõistma, et WHO hindab olukorda globaalselt. Ülemaailmselt näeme, et esile on tõusmas just lõuna­poolkera riigid, aga Euroopas on haigestumine olnud tugevas langustrendis peaaegu poolteist kuud. Euroopas on võimalik kehtestatud piiranguid leevendada,» sõnas ta.

Kadai kinnitas, et Eesti ei löö ohutusnõuetele käega. «Piirangud on endiselt olemas, me lihtsalt ei taju neid sellisel viisil nagu märtsis või aprillis. Vaatame kasvõi suur­ürituste korraldamist. Tõenäoliselt kehtivad teatud piirangud läbi suve.»

Märksõnad
Tagasi üles