Terviseamet lõpetas hädaolukorra, vaatamata WHO hoiatusele

Terviseameti erakorralise meditsiini osakonna juht Martin Kadai  selgitas Postimehele, et WHO ja terviseamet hindavad olukorda erinevalt. FOTO: Sander Ilvest

Terviseamet viis valmisoleku taseme madalamale ja jääb nüüdsest tervishoiualase hädaolukorra ohu faasi. Teisisõnu, hädaolukord on lõppenud. Samal ajal hoiatab Maailma Terviseorganisatsioon (WHO), et pandeemiline olukord muutub järjest halvemaks.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Terviseameti erakorralise meditsiini osakonna juht Martin Kadai (pildil) selgitas Postimehele, et WHO ja terviseamet hindavad olukorda erinevalt. «Me peame mõistma, et WHO hindab olukorda globaalselt. Ülemaailmselt näeme, et esile on tõusmas just lõuna­poolkera riigid, aga Euroopas on haigestumine olnud tugevas langustrendis peaaegu poolteist kuud. Euroopas on võimalik kehtestatud piiranguid leevendada,» sõnas ta.

Kadai kinnitas, et Eesti ei löö ohutusnõuetele käega. «Piirangud on endiselt olemas, me lihtsalt ei taju neid sellisel viisil nagu märtsis või aprillis. Vaatame kasvõi suur­ürituste korraldamist. Tõenäoliselt kehtivad teatud piirangud läbi suve.»

09.06.2020 11.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto