Sisukord
Arvamus
Postimees
10.06.2020
Eesti Lihula tulistaja kaitsja: Tarraste pole veel iseendaks saanud (33) Terviseamet lõpetas hädaolukorra, vaatamata WHO hoiatusele (11) Eesti lühiuudised Ravikindlustus kõigile või lasterikkaile? (6) Riigikogu aitab Narval tänavaid ümber nimetada (8) VIDEO JA INTERAKTIIVNE KAART ⟩ Neidude tanklaröövist sai äparduste jada Fotograafi aeda lendas haruldane uhkes sulerüüs lind Majandus Majanduse lühiuudised Rõõmusõnum Ameerika Ühendriikide tööturu taastumisest osutus libauudiseks Suurim e-sigareti äri peab aktsiisikingitust solgutamiseks Kaubavahetust tabas 11 aasta suurim langus Välismaa Eesti särav eesistumine keset koroonakaost PALME UURIMISE LÕPP ⟩ Rootsi ootab lahendust 34 aastat püsinud traumale Välismaa lühiuudised Hongkongi protestijad märkisid vastuhaku aastapäeva Kohalik vaade ⟩ USA protestid juhatavad teed viimse kohtumõistmiseni riigi ajaloo üle (10) Arvamus Juhtkiri: aeg on vastutada, mitte enam vabandada (33) Priit Pullerits: aeg jääda rahulikuks (70) Hongkongist pärit tudengid: miks me protestime? Rein Taagepera: kunagi lahvatab vimm (21) Keiu Telve: loovus on trump Erkki Bahovski: Rootsi erilisus (2) Kultuur Suri Vanemuise pikaajaline juht Jaak Viller Kuidas saada teada, kas ollakse lesk? Suvi ei jää suuremate muusikaüritusteta (1) Sport Karjääri lõpetanud Gregor Arbet: alati ei pea rõngasse hüppama, võib ka targalt seista Kolumn ⟩ Henry Lääne: WRC-hooaeg tuleb maha matta Iisakus pandi mulda Eesti naiste võrkpalli tulevikuseeme Intervjuu ⟩ Jaanus Liivak: võid olla matemaatikas tark, aga kui süda seisma jääb, siis mis sa sellega peale hakkad? Tartu Indrek Hirv: veel Matteuse väravapaviljonist Vallikraavi tänavas Aksel Part: autovabaduse puiestee pole ajuvabadus (6) Abilinnapea: komisjon polnud lodjakoja rentniku asjus ühel nõul Tartu lühiuudised Kõik Tartu gümnaasiumid korraldavad siiski lõpuaktuse Fotograafi aeda lendas haruldane lind Uusimas galeriis võtavad tulijaid vastu vahakujud Meelelahutus Koomiks Sudoku

Erkki Bahovski: Rootsi erilisus

2 min lugemist
  • Rootslased kahtlevad oma senises strateegias koroonaviirusega võitlemisel
  • Rootsis on koroonaviirusesse surnuid 10 korda rohkem kui Baltimaades ja Soomes
  • Rootslaste usaldus oma riigi vastu põhineb ajaloolisel kogemusel
Erkki Bahovski FOTO: TPM

Kui seni olid Rootsi opositsiooniparteid olnud koroonaviirusega võitleva valitsuse suhtes laias laastus vait, siis nüüd, tundub, on kindad käest võetud. Nii Rootsi demokraadid, vasakpartei kui ka moderaadid on kritiseerinud Stefan Löfveni juhitava valitsuse tegevust ja mõni opositsioonist on nõudnud ka Rootsi peaviroloogi Anders Tegnelli vallandamist, kirjutab kolumnist Erkki Bahovski.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Lamemaalastele, vaktsineerimisvastastele või 5G-vandenõuteoreetikutele võib fakte ette uhada kui palju tahes, ent see nende usku ei kõiguta. USA presidenti Donald Trumpi on meedia tabanud sadadelt valedelt, ometi on tal kindel toetajaskond. Faktid või ebafaktid pole paraku seotud enam tõesuse, vaid lojaalsusega – fakti tõesuse määrab see, missugusesse leeri parasjagu keegi kuulub.

09.06.2020 11.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto