Sisukord
Maa Elu
Postimees
11.06.2020
Eesti Tallinnas nõuti võrdset kohtlemist (22) Haigekassa lasi läbi ravirahapettusi (3) Eesti lühiuudised Aadrilaskmine Põlva haiglas ehk Kuidas uus juht jagas töötajatele haigekassa tüssamise näpunäiteid (5) Linn otsib sadama trammiliini projekteerijat Lihula tulistaja palus vabandust (1) Ratas: see on mõistlik, et prokuratuur uurib (1) Majandus Majanduse lühiuudised Eesti Pank: aasta lõpuks tõuseb töötus üle 13 protsendi Välismaa Palme mõrvajuurdlus päädis pettumusega Põhja-Jäämerd ähvardav kütuseleke pani Putini tegutsema (2) Välismaa lühiuudised Rassiprotestid viivad tippajakirjanike ametist lahkumiseni (35) Arvamus Juhtkiri: tragikoomilised kirjad Põlvast Mihkel Kunnus: parteilase au on truudus (8) Leon Glikman: nõukogude õiguse taaselustamise katse (12) Ilmar Tomusk: avalik teave olgu avalikkusele arusaadav (5) Andres Metsoja: digiriigi järgmine tiigrihüpe (4) Helen Sooväli-Sepping: meid ümbritsev ruum on muutunud (3) Kultuur Kunstiga ajas edasi või tagasi? Šiki moekeisri friigisõu Sport Ligi 20 aastat ja 107 mängu koondises: putsad varna riputanud Kaire Palmaru on kui Eesti naistejalgpalli elav ajalugu Kihutamisnäljas Jüri Vips: istuksin meelsasti kohe autosse, vahet pole millisesse WRC promootor: Lõuna-Eesti ralli võib jõuda tänavu MM-sarja Miks naasis Vassiljev Euroopa tippliigast Eestisse? Märgiline Sardiinia ehk Kuidas Tänak-Järveoja lõpetasid eestlaste peaaegu 13 aastat kestnud võidupõua Maa Elu ÜLESKUTSE: Näidake oma laste mängumaju Kanade võtmisel tuleb end loomapidajaks registreerida (2) Taimekaitsevahendite jäägid jätsid ettevõtte mahetunnustuseta Restoran pani Eesti tuiksoonele püsti kanamaja Kas erametsa tohib minna telkima või marjule? Tiik või bassein? Kummalgi oma eelised Miks naabril on ilusam muru? Ilmajutt: äike ja selle ohud Punapeet sobib söögiks ja joogiks Lopsaka lilleampli saladus peitub väetamises Suurte metsatulekahjude võimalikkus Eestis muutub järjest tõenäolisemaks (2) Tartu Hotellides haigutab aasta kõige magusamal ajal tühjus Karin Bachmann: vaba aju puiestee (2) Ruth Kalda: suvi ja viirused Lasteaiatasu Tartus ei tõuse Tartu lühiuudised Võnnu keskkooli lõpuaktusest valmib telesaade Näitus seab aukohale kunstimuuseumi rajaja Bigbanki uuel peatreeneril on siht silme ees ja häid kogemusi varnast võtta Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kalakasvataja käive langes koroonaviiruse tõttu 80 protsenti

3 min lugemist
Möödunud aastal kahjustas punase kala mainet listeeriaskandaal, nüüd peavad kalakasvatajad rinda pistma koroonakriisiga. FOTO: Arvo Meeks/Lõuna-Eesti Postimees

Koroonaviirus langetas kalakasvataja käivet kuni 80 protsenti. Müük peatus päeva pealt ja ettemüügi hinnad börsil näitavad 30–40protsendilist langust. Aga kurtmisest pole kasu. Hakkama püütakse saada pigem oma jõududega.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Karilatsi kalamajandi juhataja Mati Vaino sõnutsi ei lähe koroona tõttu kalanduse valdkonnas üldse hästi, aga hädaldamine ei anna midagi.

Teadmise, et riik kalakasvatajatest nagunii ei hooli, sai mees kümme aastat tagasi, mil Euroopas oli 160 aasta kuumim suvi. „Siis hukkus kolm kalamajandit, maha valati 200 tonni kala. Vene, Läti ja Soome riik aitasid oma kalakasvatajaid, ainuke, kes ei aidanud, oli Eesti. Sellest ajast püüame ise hakkama saada, kui ei saa, siis ongi kõik,” lausus ta.

Kuigi koroonaviirus langetas ettevõtte käivet totaalselt, müük peatus märtsis peaaegu päeva pealt ja suletud on mitu restorani, kes kasutasid Karilatsi kalamajandi kala, mõistab Vaino ümberringi toimuvat.

„Inimesed käivad vähe poes, veel vähem ostetakse kala, paljud on kaotanud töö, püüavad vaid kuidagi hakkama saada.” Mitmes poes olid isegi kalamüügi jääkapid suletud, mis tehti üle kahe kuu alles nüüd uuesti lahti.

Pole ilus hinda tõsta

Vaino söödab kalu minimaalselt, sest keegi ei tea, mida suvi ja sügis toovad. „Kuhu ja kellele ma neid toodan, söötagi ju tuleb millegi eest osta,” selgitas ta.

10.06.2020 12.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto