Sisukord
Maa Elu
Postimees
11.06.2020
Eesti Tallinnas nõuti võrdset kohtlemist (22) Haigekassa lasi läbi ravirahapettusi (3) Eesti lühiuudised Aadrilaskmine Põlva haiglas ehk Kuidas uus juht jagas töötajatele haigekassa tüssamise näpunäiteid (5) Linn otsib sadama trammiliini projekteerijat Lihula tulistaja palus vabandust (1) Ratas: see on mõistlik, et prokuratuur uurib (1) Majandus Majanduse lühiuudised Eesti Pank: aasta lõpuks tõuseb töötus üle 13 protsendi Välismaa Palme mõrvajuurdlus päädis pettumusega Põhja-Jäämerd ähvardav kütuseleke pani Putini tegutsema (2) Välismaa lühiuudised Rassiprotestid viivad tippajakirjanike ametist lahkumiseni (35) Arvamus Juhtkiri: tragikoomilised kirjad Põlvast Mihkel Kunnus: parteilase au on truudus (8) Leon Glikman: nõukogude õiguse taaselustamise katse (12) Ilmar Tomusk: avalik teave olgu avalikkusele arusaadav (5) Andres Metsoja: digiriigi järgmine tiigrihüpe (4) Helen Sooväli-Sepping: meid ümbritsev ruum on muutunud (3) Kultuur Kunstiga ajas edasi või tagasi? Šiki moekeisri friigisõu Sport Ligi 20 aastat ja 107 mängu koondises: putsad varna riputanud Kaire Palmaru on kui Eesti naistejalgpalli elav ajalugu Kihutamisnäljas Jüri Vips: istuksin meelsasti kohe autosse, vahet pole millisesse WRC promootor: Lõuna-Eesti ralli võib jõuda tänavu MM-sarja Miks naasis Vassiljev Euroopa tippliigast Eestisse? Märgiline Sardiinia ehk Kuidas Tänak-Järveoja lõpetasid eestlaste peaaegu 13 aastat kestnud võidupõua Maa Elu ÜLESKUTSE: Näidake oma laste mängumaju Kanade võtmisel tuleb end loomapidajaks registreerida (2) Taimekaitsevahendite jäägid jätsid ettevõtte mahetunnustuseta Restoran pani Eesti tuiksoonele püsti kanamaja Kas erametsa tohib minna telkima või marjule? Tiik või bassein? Kummalgi oma eelised Miks naabril on ilusam muru? Ilmajutt: äike ja selle ohud Punapeet sobib söögiks ja joogiks Lopsaka lilleampli saladus peitub väetamises Suurte metsatulekahjude võimalikkus Eestis muutub järjest tõenäolisemaks (2) Tartu Hotellides haigutab aasta kõige magusamal ajal tühjus Karin Bachmann: vaba aju puiestee (2) Ruth Kalda: suvi ja viirused Lasteaiatasu Tartus ei tõuse Tartu lühiuudised Võnnu keskkooli lõpuaktusest valmib telesaade Näitus seab aukohale kunstimuuseumi rajaja Bigbanki uuel peatreeneril on siht silme ees ja häid kogemusi varnast võtta Meelelahutus Koomiks Sudoku

Restoran pani Eesti tuiksoonele püsti kanamaja

4 min lugemist
Tikupoisi restorani juhatav Tanel Teas on tähele pannud, et kanu ei käi huviga vaatamas mitte ainult lapsed, vaid ka täiskasvanud. FOTO: Kuido Saarpuu

Aasta tagasi Imavere lähedal Paia ristis, otse Tallinna-Tartu maantee kõrval avatud Tikupoisi restoran on asunud jõudsalt väljapoole hoonet laienema – kevadega said paika mesitarud ja maitsetaimede kasvatamiseks kasvuhoone, suve alguses aga kanamaja.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Väliskujult pisemat vedurit meenutav majake on oma nime vääriline, seal said uue kodu Valgamaalt toodud 30 säravvalge sulestikuga kana ja üks kukk. Majakesel on kaks korrust. Nii leiab kinnisemalt teiselt korruselt õrtega majutus- ja pesakastidega munemisala ning alumine korrus on klassikalise kanaaediku, siblimis- ning toitumisala päralt. Lõuna-Eesti meistrimehe käe alt tulnud „veduril” on rattad all, et seda kanade suurema siblimismaratoni järel uuele toitumisalale liigutada.

Esimesed munad on käes

Veebruarist alates Tikupoisi restorani juhatav Tanel Teas selgitas, et kanade võtmine seisiski põhiliselt kanamaja valmimise taga. „Kuna vahepeal oli Eestis eriolukord ja kanad muutusid väga populaarseks, oli kanamaja ehitajal suurt tööjärg ees,” selgitas ta. „Kanamaja tuli selline, sest otsisime suurt majakest, kuhu mahuks võimalikult palju kodulinde.”

Juuni alguse seisuga on maja kohal ja kanadki esimesed päevad uues elukohas veetnud. Esimesed kaks muna saadi eelmisel nädalal. Teas lisas, et esimestel päevadel olid kanad pisut stressis, kuid mida päev edasi, seda rahulikumaks on nad muutunud. Hoolimata sellest, et ligemale 150 meetri kaugusel on mürarikas Tallinna-Tartu maantee.

Tikupoisi omanikfirma Johnny ASi juhatuse liige Urmas Johanson kirjeldas, et kanade võtmise taga on mitu põhjust. „Jäin köögis vaatama, et meil tekib ikka päris palju biojäätmeid. See on ju puhas raha, mis oleks mõistlik ära kasutada,” sõnas ta.

10.06.2020 12.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto