Sisukord
Maa Elu
Tänane leht
11.06.2020
Eesti Tallinnas nõuti võrdset kohtlemist (22) Haigekassa lasi läbi ravirahapettusi (3) Eesti lühiuudised Aadrilaskmine Põlva haiglas ehk Kuidas uus juht jagas töötajatele haigekassa tüssamise näpunäiteid (5) Linn otsib sadama trammiliini projekteerijat Lihula tulistaja palus vabandust (1) Ratas: see on mõistlik, et prokuratuur uurib (1) Majandus Majanduse lühiuudised Eesti Pank: aasta lõpuks tõuseb töötus üle 13 protsendi Välismaa Palme mõrvajuurdlus päädis pettumusega Põhja-Jäämerd ähvardav kütuseleke pani Putini tegutsema (2) Välismaa lühiuudised Rassiprotestid viivad tippajakirjanike ametist lahkumiseni (35) Arvamus Juhtkiri: tragikoomilised kirjad Põlvast Mihkel Kunnus: parteilase au on truudus (8) Leon Glikman: nõukogude õiguse taaselustamise katse (12) Ilmar Tomusk: avalik teave olgu avalikkusele arusaadav (5) Andres Metsoja: digiriigi järgmine tiigrihüpe (4) Helen Sooväli-Sepping: meid ümbritsev ruum on muutunud (3) Kultuur Kunstiga ajas edasi või tagasi? Šiki moekeisri friigisõu Sport Ligi 20 aastat ja 107 mängu koondises: putsad varna riputanud Kaire Palmaru on kui Eesti naistejalgpalli elav ajalugu Kihutamisnäljas Jüri Vips: istuksin meelsasti kohe autosse, vahet pole millisesse WRC promootor: Lõuna-Eesti ralli võib jõuda tänavu MM-sarja Miks naasis Vassiljev Euroopa tippliigast Eestisse? Märgiline Sardiinia ehk Kuidas Tänak-Järveoja lõpetasid eestlaste peaaegu 13 aastat kestnud võidupõua Maa Elu ÜLESKUTSE: Näidake oma laste mängumaju Kanade võtmisel tuleb end loomapidajaks registreerida (2) Taimekaitsevahendite jäägid jätsid ettevõtte mahetunnustuseta Restoran pani Eesti tuiksoonele püsti kanamaja Kas erametsa tohib minna telkima või marjule? Tiik või bassein? Kummalgi oma eelised Miks naabril on ilusam muru? Ilmajutt: äike ja selle ohud Punapeet sobib söögiks ja joogiks Lopsaka lilleampli saladus peitub väetamises Suurte metsatulekahjude võimalikkus Eestis muutub järjest tõenäolisemaks (2) Tartu Hotellides haigutab aasta kõige magusamal ajal tühjus Karin Bachmann: vaba aju puiestee (2) Ruth Kalda: suvi ja viirused Lasteaiatasu Tartus ei tõuse Tartu lühiuudised Võnnu keskkooli lõpuaktusest valmib telesaade Näitus seab aukohale kunstimuuseumi rajaja Bigbanki uuel peatreeneril on siht silme ees ja häid kogemusi varnast võtta Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kas erametsa tohib minna telkima või marjule?

4 min lugemist
Rohkete metsapuhkuse võimaluste (matkarajad, lõkke- ja telkimiskohad, metsamajad, külastuskeskused) kohta leiab infot RMK loodusegakoos.ee veebilehelt ja äpist. Pildil Tuhu raba matkaraja alguses asuv vaatetorn. FOTO: Urmas Luik/Parnu Postimees FOTO: Urmas Luik/Parnu Postimees

Ajal, mil laia maailma ei pääse, käivad meie inimesed üha enam metsas. Et looduses seiklemine pahanduseta mööduks, teeme selgeks, millisesse metsa tohib telkima-grillima minna ja kui palju saadusi seal välja tarida võib.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kui riigimets on meie kõigi oma ning seal võib igaüks viibida ja metsasaadusi korjata, siis nõutuks võib võtta era­metsa silt. Mida see meile ütleb?

Arvestame metsa­omaniku soovidega

Erametsaomanik ja MTÜ Ühinenud Metsaomanikud eestvedaja Kadri-Aija Viik seletas, et kui metsa servas on silt „Era­mets”, on see inimestele lihtsalt infoks, et on jõutud eraomaniku metsa. Kui aga sildi all keelumärk, siis metsaomanik ei taha, et võõrad sealt läbi läheksid. Kui sildi juurde on lisatud telefoninumber, oleks ilus metsa minnes, eriti metsasaaduste korjamise mõttega sellel numbril ühendust võtta.

Vahel kirjutatakse sildi alla konkreetne keeld. Näiteks võib maaomanik lubada oma maal liikumist, kuid keelata telkimise või loodussaaduste korjamise. Säärane keeld võib olla sildil kirjas, aga keelata võib ka suuliselt.

Siin-seal on aga metsa servas nähtud hoopis karme hoiatusi. „Mina ei soovita ähvardavas stiilis hoiatusi „Sa oled mul kribul” või „Võõras, ära tule”, aga küllap on nende siltide panemisel omad põhjused. Ega igavusest seda ei tehta, enamasti on ikka mingi halb kogemus selle taga,” seletas Viik.

10.06.2020 12.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto