Sisukord
Võrkpall
Postimees
11.06.2020
Eesti Tallinnas nõuti võrdset kohtlemist (22) Haigekassa lasi läbi ravirahapettusi (3) Eesti lühiuudised Aadrilaskmine Põlva haiglas ehk Kuidas uus juht jagas töötajatele haigekassa tüssamise näpunäiteid (5) Linn otsib sadama trammiliini projekteerijat Lihula tulistaja palus vabandust (1) Ratas: see on mõistlik, et prokuratuur uurib (1) Majandus Majanduse lühiuudised Eesti Pank: aasta lõpuks tõuseb töötus üle 13 protsendi Välismaa Palme mõrvajuurdlus päädis pettumusega Põhja-Jäämerd ähvardav kütuseleke pani Putini tegutsema (2) Välismaa lühiuudised Rassiprotestid viivad tippajakirjanike ametist lahkumiseni (35) Arvamus Juhtkiri: tragikoomilised kirjad Põlvast Mihkel Kunnus: parteilase au on truudus (8) Leon Glikman: nõukogude õiguse taaselustamise katse (12) Ilmar Tomusk: avalik teave olgu avalikkusele arusaadav (5) Andres Metsoja: digiriigi järgmine tiigrihüpe (4) Helen Sooväli-Sepping: meid ümbritsev ruum on muutunud (3) Kultuur Kunstiga ajas edasi või tagasi? Šiki moekeisri friigisõu Sport Ligi 20 aastat ja 107 mängu koondises: putsad varna riputanud Kaire Palmaru on kui Eesti naistejalgpalli elav ajalugu Kihutamisnäljas Jüri Vips: istuksin meelsasti kohe autosse, vahet pole millisesse WRC promootor: Lõuna-Eesti ralli võib jõuda tänavu MM-sarja Miks naasis Vassiljev Euroopa tippliigast Eestisse? Märgiline Sardiinia ehk Kuidas Tänak-Järveoja lõpetasid eestlaste peaaegu 13 aastat kestnud võidupõua Maa Elu ÜLESKUTSE: Näidake oma laste mängumaju Kanade võtmisel tuleb end loomapidajaks registreerida (2) Taimekaitsevahendite jäägid jätsid ettevõtte mahetunnustuseta Restoran pani Eesti tuiksoonele püsti kanamaja Kas erametsa tohib minna telkima või marjule? Tiik või bassein? Kummalgi oma eelised Miks naabril on ilusam muru? Ilmajutt: äike ja selle ohud Punapeet sobib söögiks ja joogiks Lopsaka lilleampli saladus peitub väetamises Suurte metsatulekahjude võimalikkus Eestis muutub järjest tõenäolisemaks (2) Tartu Hotellides haigutab aasta kõige magusamal ajal tühjus Karin Bachmann: vaba aju puiestee (2) Ruth Kalda: suvi ja viirused Lasteaiatasu Tartus ei tõuse Tartu lühiuudised Võnnu keskkooli lõpuaktusest valmib telesaade Näitus seab aukohale kunstimuuseumi rajaja Bigbanki uuel peatreeneril on siht silme ees ja häid kogemusi varnast võtta Meelelahutus Koomiks Sudoku

Miks naasis Vassiljev Euroopa tippliigast Eestisse?

2 min lugemist
Rainer Vassiljev. FOTO: Sander Ilvest

Viimasel kahel aastal Euroopa tippu kuuluvas Poola võrkpalliliigas Lubini Cuprumis abitreeneri rolli täitnud Rainer Vassiljev hakkab taas juhendama Tallinna Selverit. Miks astus andekas treener justkui mitu sammu tagasi?

Juulis 37. sünnipäeva tähistav Vassiljev teenis esimese välislepingu 2017. aastal, mil ta palgati Šveitsi klubi Schönenwerdi etteotsa. Enne seda oli rakverelane tüürinud Selveri kahel järjestikusel hooajal Eesti meistriks. Pärast pooltteist aastat Cuprumis abimehena töötamist mõistis ta, et hing ihkab tagasi otsustaja rolli. 

«Jaanuaris olin enda peas välja mõelnud, et tahan taas peatreenerina töötada,» ütles Vassiljev Postimehele. «Ütlesin seda ka Cuprumi peatreenerile, ta sai minust aru. Veetsin seal olid väga kasulikud aastad. Asja sees olla oli väga kihvt.»

Juhendaja tunnistab, et kuigi viimased hooajad möödusid piiri taga, oli ta algusest peale valmis kodumaale naasma. Märtsis alanud koroonakriis olukorda lihtsamaks ei teinud. «Päris igale poole ei taha minna ka,» märkis Vassiljev.

«Siis pakkuski Selver varianti. Tundub põnev projekt, just mängijaid vaadates. Nendega on huvitav koostööd teha. Kõik need asjad kokku pannes tegingi sellise otsuse.»

Peatreenerina seni kolm Eesti meistritiitlit võitnud pealik tõdeb, et Poolaga kannatavad võrdlust vähesed liigad: «Liiga mõttes ongi sammu edasi leida väga keeruline. Aga on suur vahe, kas olla pea- või abitreener.»

Vassiljev kinnitab, et välismaal veedetud aastad tulid talle kõvasti kasuks. Tõusnud on enesekindlus, lisaks nägi ta tippliiga köögipoolt, erinevaid treenereid ja nende stiile, millest saab nii mõndagi kõrva taha panna. 

«Ma pole kindlasti samasugune treener nagu kolm aastat tagasi Selveris lõpetades,» kinnitas Vassiljev, kelle sõnutsi mõjutas koroonakriis ka Tallinna parima klubi majanduslikku seisu, ent täpsemalt ta kommenteerima ei soostu. 

Viimasel ajal on Vassiljev rakkes olnud Eesti võrkpallinaiskonna juures, ühistreeningutega alustati eelmisel nädalal. Rahvusesinduses täidab ta täna Eestisse saabunud itaallasest peatreeneri Lorenzo Micelli abilise rolli. 

Seotud lood
10.06.2020 12.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto