Sisukord
Arvamus
Tänane leht
11.06.2020
Eesti Tallinnas nõuti võrdset kohtlemist (22) Haigekassa lasi läbi ravirahapettusi (3) Eesti lühiuudised Aadrilaskmine Põlva haiglas ehk Kuidas uus juht jagas töötajatele haigekassa tüssamise näpunäiteid (5) Linn otsib sadama trammiliini projekteerijat Lihula tulistaja palus vabandust (1) Ratas: see on mõistlik, et prokuratuur uurib (1) Majandus Majanduse lühiuudised Eesti Pank: aasta lõpuks tõuseb töötus üle 13 protsendi Välismaa Palme mõrvajuurdlus päädis pettumusega Põhja-Jäämerd ähvardav kütuseleke pani Putini tegutsema (2) Välismaa lühiuudised Rassiprotestid viivad tippajakirjanike ametist lahkumiseni (35) Arvamus Juhtkiri: tragikoomilised kirjad Põlvast Mihkel Kunnus: parteilase au on truudus (8) Leon Glikman: nõukogude õiguse taaselustamise katse (12) Ilmar Tomusk: avalik teave olgu avalikkusele arusaadav (5) Andres Metsoja: digiriigi järgmine tiigrihüpe (4) Helen Sooväli-Sepping: meid ümbritsev ruum on muutunud (3) Kultuur Kunstiga ajas edasi või tagasi? Šiki moekeisri friigisõu Sport Ligi 20 aastat ja 107 mängu koondises: putsad varna riputanud Kaire Palmaru on kui Eesti naistejalgpalli elav ajalugu Kihutamisnäljas Jüri Vips: istuksin meelsasti kohe autosse, vahet pole millisesse WRC promootor: Lõuna-Eesti ralli võib jõuda tänavu MM-sarja Miks naasis Vassiljev Euroopa tippliigast Eestisse? Märgiline Sardiinia ehk Kuidas Tänak-Järveoja lõpetasid eestlaste peaaegu 13 aastat kestnud võidupõua Maa Elu ÜLESKUTSE: Näidake oma laste mängumaju Kanade võtmisel tuleb end loomapidajaks registreerida (2) Taimekaitsevahendite jäägid jätsid ettevõtte mahetunnustuseta Restoran pani Eesti tuiksoonele püsti kanamaja Kas erametsa tohib minna telkima või marjule? Tiik või bassein? Kummalgi oma eelised Miks naabril on ilusam muru? Ilmajutt: äike ja selle ohud Punapeet sobib söögiks ja joogiks Lopsaka lilleampli saladus peitub väetamises Suurte metsatulekahjude võimalikkus Eestis muutub järjest tõenäolisemaks (2) Tartu Hotellides haigutab aasta kõige magusamal ajal tühjus Karin Bachmann: vaba aju puiestee (2) Ruth Kalda: suvi ja viirused Lasteaiatasu Tartus ei tõuse Tartu lühiuudised Võnnu keskkooli lõpuaktusest valmib telesaade Näitus seab aukohale kunstimuuseumi rajaja Bigbanki uuel peatreeneril on siht silme ees ja häid kogemusi varnast võtta Meelelahutus Koomiks Sudoku

Leon Glikman: nõukogude õiguse taaselustamise katse

3 min lugemist
  • Direktiive rakendatakse meil õhinaga siis, kui nad on elu ebamugavaks tegevad.
  • Haldustrahvimenetlusega püütakse lõpetada enese mittesüüstamise privileegi.
  • Samuti kavandatakse meetmeid juriidilistelt isikutelt trahvide väljapumpamiseks.
  • Õigussüsteemi radikaalset muutmist plaanitakse lohakalt ja kiirustades.
Leon Glikman. FOTO: Mihkel Maripuu

Plaanitava haldustrahvimenetluse puhul ei lähtuta tõendite kogumisel enam kriminaalmenetluses kehtivatest garantiidest, kirjutab vandeadvokaat Leon Glikman.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Avalikul võimul ja koroonaviirusel on kaks sarnasust: mõlemal on tung laieneda ning kumbki ei adu, et nende eksistents on võimalik vaid tänu neile ressurssi andvatele inimestele, sestap tehaksegi viimaste elu võimalikult raskeks.

Üks võimu kindlustamise abinõu on hirmufooni ärakasutamine. Nii võeti vastu hädaolukorra seaduse muudatus, mille järgi antakse haldusorganitele laiad volitused isiku põhiõigusi piirata. Teine trikk on euroregulatsiooni kaardi väljakäimine, panustades inimeste teadmatusele.

Direktiive rakendatakse meil õhinaga siis, kui need piiravad isiku õigusi või teevad muul moel elu ebamugavaks. Neid, mis on mõeldud isiku õiguste kaitseks, loetakse meil pahatihti õigusruumi mittesobivaks. Näiteks direktiivi, mis fikseerib isiku elementaarse õiguse tutvuda tema vahistamise aluseks olevate tõenditega, pole Eestis sisuliselt rakendatud. Direktiividega õigustatakse samuti uut õigusloomealast monstrumit – haldustrahvimenetlust, mis pöörab kogu senise menetluskorra pea peale.

10.06.2020 12.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto