Sisukord
Arvamus
Postimees
11.06.2020
Eesti Tallinnas nõuti võrdset kohtlemist (22) Haigekassa lasi läbi ravirahapettusi (3) Eesti lühiuudised Aadrilaskmine Põlva haiglas ehk Kuidas uus juht jagas töötajatele haigekassa tüssamise näpunäiteid (5) Linn otsib sadama trammiliini projekteerijat Lihula tulistaja palus vabandust (1) Ratas: see on mõistlik, et prokuratuur uurib (1) Majandus Majanduse lühiuudised Eesti Pank: aasta lõpuks tõuseb töötus üle 13 protsendi Välismaa Palme mõrvajuurdlus päädis pettumusega Põhja-Jäämerd ähvardav kütuseleke pani Putini tegutsema (2) Välismaa lühiuudised Rassiprotestid viivad tippajakirjanike ametist lahkumiseni (35) Arvamus Juhtkiri: tragikoomilised kirjad Põlvast Mihkel Kunnus: parteilase au on truudus (8) Leon Glikman: nõukogude õiguse taaselustamise katse (12) Ilmar Tomusk: avalik teave olgu avalikkusele arusaadav (5) Andres Metsoja: digiriigi järgmine tiigrihüpe (4) Helen Sooväli-Sepping: meid ümbritsev ruum on muutunud (3) Kultuur Kunstiga ajas edasi või tagasi? Šiki moekeisri friigisõu Sport Ligi 20 aastat ja 107 mängu koondises: putsad varna riputanud Kaire Palmaru on kui Eesti naistejalgpalli elav ajalugu Kihutamisnäljas Jüri Vips: istuksin meelsasti kohe autosse, vahet pole millisesse WRC promootor: Lõuna-Eesti ralli võib jõuda tänavu MM-sarja Miks naasis Vassiljev Euroopa tippliigast Eestisse? Märgiline Sardiinia ehk Kuidas Tänak-Järveoja lõpetasid eestlaste peaaegu 13 aastat kestnud võidupõua Maa Elu ÜLESKUTSE: Näidake oma laste mängumaju Kanade võtmisel tuleb end loomapidajaks registreerida (2) Taimekaitsevahendite jäägid jätsid ettevõtte mahetunnustuseta Restoran pani Eesti tuiksoonele püsti kanamaja Kas erametsa tohib minna telkima või marjule? Tiik või bassein? Kummalgi oma eelised Miks naabril on ilusam muru? Ilmajutt: äike ja selle ohud Punapeet sobib söögiks ja joogiks Lopsaka lilleampli saladus peitub väetamises Suurte metsatulekahjude võimalikkus Eestis muutub järjest tõenäolisemaks (2) Tartu Hotellides haigutab aasta kõige magusamal ajal tühjus Karin Bachmann: vaba aju puiestee (2) Ruth Kalda: suvi ja viirused Lasteaiatasu Tartus ei tõuse Tartu lühiuudised Võnnu keskkooli lõpuaktusest valmib telesaade Näitus seab aukohale kunstimuuseumi rajaja Bigbanki uuel peatreeneril on siht silme ees ja häid kogemusi varnast võtta Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ilmar Tomusk: avalik teave olgu avalikkusele arusaadav

2 min lugemist
  • Kaubamärgi lokaliseerimine näitab lugupidamist kohaliku keele ja rahva vastu.
  • Kaupade ja teenuste kohta antav teave peab olema eestikeelne ka internetis.
  • Välismaised veebipoode ei saa sundida pakkuma eestikeelset teenust.
Ilmar Tomusk. FOTO: Liis Treimann

Eestis pakutavate kaupade ja teenuste info peab olema avalikkusele arusaadav, seega eesti keeles, kirjutab keeleinspektsiooni peadirektor Ilmar Tomusk.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Avalikus ruumis on rohkesti tekste, mis on läbinisti võõrkeelsed. Tihti leiavad ettevõtjad, et kui reklaamlause on registreeritud kaubamärgina, siis see ei peagi eesti keeles olema. Päris nii see siiski ei ole. Keeleseadus ütleb, et kui võõrkeelset kaubamärki kasutatakse tegevuskoha tähisena või välireklaamis, tuleb oluline teave tegevuskoha, pakutava kauba või teenuse kohta esitada eesti keeles.

Mõnikord väidab ettevõtja, et nende võõrkeelsel reklaamlausel on nii sügav sisu, et seda ei olegi võimalik eesti keelde ümber panna. Tegelikult on nii, et kui sisu on olemas võõrkeeles, ei kao see kuskile ka eesti keeles.

10.06.2020 12.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto