N, 29.09.2022

Haigekassa lasi läbi ravirahapettusi

Kadri Tammepuu
, toimetaja
Haigekassa lasi läbi ravirahapettusi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 3
Riigikontrolör Janar Holmi sõnul tuleb pettustele reageerimisel siidkindad käest võtta ning näidata, et avaliku raha tahtlikul väärkasutamisel on tagajärjed.
Riigikontrolör Janar Holmi sõnul tuleb pettustele reageerimisel siidkindad käest võtta ning näidata, et avaliku raha tahtlikul väärkasutamisel on tagajärjed. Foto: Tairo Lutter

Suuremat osa meditsiinisüsteemist rahastatakse teenuste müügist: mida rohkem teenust osutad, seda enam teenid. Nõrk kontroll annab arstidele ja raviasutustele võimaluse petta – küsida raha olematu töö eest.

Eile avaldas riigikontroll auditi tulemused, milles kritiseeriti haigekassa tegevusetust ravikindlustusraha väljapetjate tabamisel ja nende trahvimisel. Mullu kontrollis haigekassa neile esitatud 10,7 miljonist arvest põhjalikult üle 0,04 protsenti ja küsis tagasi 400 000 eurot väärkasutatud raviraha. Riigikontrolli arvates jäävad suured väärkasutused praegu avastamata.

«Pettustele reageerimisel tuleb siidkindad käest võtta ning näidata, et avaliku raha tahtlikul väärkasutamisel on tagajärjed: mõjusad leppetrahvid ja vajadusel lepingu lõpetamine,» kirjutab riigikontrolör Janar Holm.

Märksõnad
Tagasi üles