Sisukord
Eesti
Tänane leht
11.06.2020
Eesti Tallinnas nõuti võrdset kohtlemist (22) Haigekassa lasi läbi ravirahapettusi (3) Eesti lühiuudised Aadrilaskmine Põlva haiglas ehk Kuidas uus juht jagas töötajatele haigekassa tüssamise näpunäiteid (5) Linn otsib sadama trammiliini projekteerijat Lihula tulistaja palus vabandust (1) Ratas: see on mõistlik, et prokuratuur uurib (1) Majandus Majanduse lühiuudised Eesti Pank: aasta lõpuks tõuseb töötus üle 13 protsendi Välismaa Palme mõrvajuurdlus päädis pettumusega Põhja-Jäämerd ähvardav kütuseleke pani Putini tegutsema (2) Välismaa lühiuudised Rassiprotestid viivad tippajakirjanike ametist lahkumiseni (35) Arvamus Juhtkiri: tragikoomilised kirjad Põlvast Mihkel Kunnus: parteilase au on truudus (8) Leon Glikman: nõukogude õiguse taaselustamise katse (12) Ilmar Tomusk: avalik teave olgu avalikkusele arusaadav (5) Andres Metsoja: digiriigi järgmine tiigrihüpe (4) Helen Sooväli-Sepping: meid ümbritsev ruum on muutunud (3) Kultuur Kunstiga ajas edasi või tagasi? Šiki moekeisri friigisõu Sport Ligi 20 aastat ja 107 mängu koondises: putsad varna riputanud Kaire Palmaru on kui Eesti naistejalgpalli elav ajalugu Kihutamisnäljas Jüri Vips: istuksin meelsasti kohe autosse, vahet pole millisesse WRC promootor: Lõuna-Eesti ralli võib jõuda tänavu MM-sarja Miks naasis Vassiljev Euroopa tippliigast Eestisse? Märgiline Sardiinia ehk Kuidas Tänak-Järveoja lõpetasid eestlaste peaaegu 13 aastat kestnud võidupõua Maa Elu ÜLESKUTSE: Näidake oma laste mängumaju Kanade võtmisel tuleb end loomapidajaks registreerida (2) Taimekaitsevahendite jäägid jätsid ettevõtte mahetunnustuseta Restoran pani Eesti tuiksoonele püsti kanamaja Kas erametsa tohib minna telkima või marjule? Tiik või bassein? Kummalgi oma eelised Miks naabril on ilusam muru? Ilmajutt: äike ja selle ohud Punapeet sobib söögiks ja joogiks Lopsaka lilleampli saladus peitub väetamises Suurte metsatulekahjude võimalikkus Eestis muutub järjest tõenäolisemaks (2) Tartu Hotellides haigutab aasta kõige magusamal ajal tühjus Karin Bachmann: vaba aju puiestee (2) Ruth Kalda: suvi ja viirused Lasteaiatasu Tartus ei tõuse Tartu lühiuudised Võnnu keskkooli lõpuaktusest valmib telesaade Näitus seab aukohale kunstimuuseumi rajaja Bigbanki uuel peatreeneril on siht silme ees ja häid kogemusi varnast võtta Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tallinnas nõuti võrdset kohtlemist

1 min lugemist
Mustanahaliste õiguste toetuseks korraldatud meeleavaldus Tallinnas.  FOTO: Eero Vabamägi

Eile õhtul kogunes Tallinnas Saku suurhalli ette mustanahaliste õiguste toetuseks meelt avaldama umbes sadakond inimest, kellest osa jäi koroonaviiruse leviku takistamiseks kehtivate piirangute tõttu autodesse.

Enamik meeleavaldajatest olid noored. «Minu arvates on ebaaus, et valgenahalistel on suuremad privileegid kui tumedanahalistel. See, et seda nii palju ignoreeritakse, peab muutuma,» ütles 17-aastane Anna.

Mitmed meeleavaldajad ütlesid, et tahavad olla toeks USA protestijatele ja inimestele, kes on pidanud taluma ebavõrdsust.

Protesti jälginud 50. eluaastates Ingrid lausus, et ta ei saa aru, mille eest võideldakse ja mida nõutakse. «Tegelikult Eestis polegi mingit rassismi, eestlased on väga tagasihoidlikud ja viisakad, aga selline üritus on otsene provokatsioon,» leidis ta.

Meeleavalduse üks korraldaja Anrike Piel liikumisest Salliv Eesti ütles, et üritus oli vajalik, sest mustanahaliste kogukond on Eestis väga väike ning nende lood ja kogemused jõuavad avalikkuseni liiga harva.

Protestid vallandusid Ameerika Ühendriikides pärast mustanahalise George Floydi surma vahistamise käigus. Toetusmeeleavaldused on toimunud mitmel pool maailmas, kohati on need muutunud ka vägivaldseks. Eile Ühendriikides Washingtonis ja Londonis toimunud protestid möödusid aga rahulikult.

Eilne meeleavaldus Washingtonis. FOTO: Kevin Lamarque/reuters/Scanpix
Eilne meeleavaldus Londonis. FOTO: Hannah Mckay/reuters/Scanpix

Vastasseis ei toimu üksnes tänavatel, vaid ka meedias. Ameerika Ühendriikide protestide kajastamise tõttu on pidanud ameti maha panema mitu tippajakirjanikku, mis on tõstatanud küsimuse sõnavabaduse olukorrast.

Seotud lood
10.06.2020 12.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto