Sisukord
WRC
Tänane leht
11.06.2020
Eesti Tallinnas nõuti võrdset kohtlemist (22) Haigekassa lasi läbi ravirahapettusi (3) Eesti lühiuudised Aadrilaskmine Põlva haiglas ehk Kuidas uus juht jagas töötajatele haigekassa tüssamise näpunäiteid (5) Linn otsib sadama trammiliini projekteerijat Lihula tulistaja palus vabandust (1) Ratas: see on mõistlik, et prokuratuur uurib (1) Majandus Majanduse lühiuudised Eesti Pank: aasta lõpuks tõuseb töötus üle 13 protsendi Välismaa Palme mõrvajuurdlus päädis pettumusega Põhja-Jäämerd ähvardav kütuseleke pani Putini tegutsema (2) Välismaa lühiuudised Rassiprotestid viivad tippajakirjanike ametist lahkumiseni (35) Arvamus Juhtkiri: tragikoomilised kirjad Põlvast Mihkel Kunnus: parteilase au on truudus (8) Leon Glikman: nõukogude õiguse taaselustamise katse (12) Ilmar Tomusk: avalik teave olgu avalikkusele arusaadav (5) Andres Metsoja: digiriigi järgmine tiigrihüpe (4) Helen Sooväli-Sepping: meid ümbritsev ruum on muutunud (3) Kultuur Kunstiga ajas edasi või tagasi? Šiki moekeisri friigisõu Sport Ligi 20 aastat ja 107 mängu koondises: putsad varna riputanud Kaire Palmaru on kui Eesti naistejalgpalli elav ajalugu Kihutamisnäljas Jüri Vips: istuksin meelsasti kohe autosse, vahet pole millisesse WRC promootor: Lõuna-Eesti ralli võib jõuda tänavu MM-sarja Miks naasis Vassiljev Euroopa tippliigast Eestisse? Märgiline Sardiinia ehk Kuidas Tänak-Järveoja lõpetasid eestlaste peaaegu 13 aastat kestnud võidupõua Maa Elu ÜLESKUTSE: Näidake oma laste mängumaju Kanade võtmisel tuleb end loomapidajaks registreerida (2) Taimekaitsevahendite jäägid jätsid ettevõtte mahetunnustuseta Restoran pani Eesti tuiksoonele püsti kanamaja Kas erametsa tohib minna telkima või marjule? Tiik või bassein? Kummalgi oma eelised Miks naabril on ilusam muru? Ilmajutt: äike ja selle ohud Punapeet sobib söögiks ja joogiks Lopsaka lilleampli saladus peitub väetamises Suurte metsatulekahjude võimalikkus Eestis muutub järjest tõenäolisemaks (2) Tartu Hotellides haigutab aasta kõige magusamal ajal tühjus Karin Bachmann: vaba aju puiestee (2) Ruth Kalda: suvi ja viirused Lasteaiatasu Tartus ei tõuse Tartu lühiuudised Võnnu keskkooli lõpuaktusest valmib telesaade Näitus seab aukohale kunstimuuseumi rajaja Bigbanki uuel peatreeneril on siht silme ees ja häid kogemusi varnast võtta Meelelahutus Koomiks Sudoku

WRC promootor: Lõuna-Eesti ralli võib jõuda tänavu MM-sarja

1 min lugemist
Jyvasküla, Soome 03.08.2019 Neste Rally kolmas päev. Pildil Ott Tänak FOTO: Sander Ilvest

WRC promotsioonifirma juht Oliver Ciesla teatas täna, et augusti alguses Lõuna-Eesti teedel peetav Dirtfishi ralli võib saada MM-etapiks.

Mitmed autoralli MM-sarja kalendris olevad võistlused on tänaseks tühistatud ning seetõttu otsib WRC promootor uusi võimalusi etappide mujal pidamiseks.

«Vaatame kõikidele variantidele otsa. Hindame, mis nädalavahetusel oleks võimalik etappe pidada ja kui kaua läheks aega võistluste ühest kohast teise kolimisega. Logistika on suur väljakutse,» ütles Ciesla SVT Spordile. «Meie jaoks on ka turvalisus väga tähtis ja seab meile uute toimumispaikade osas piiranguid.

Ciesla sõnul on kaaluvad nad mitmeid variante. «Meie vaateväljas on mitmeid Euroopa võistluspaiku, kes pole praegu rallikalendris, kuid on etappe varem korraldanud. On ka kohti, kes on olnud kandidaatrallid ning kel on WRC promotsiooniralli kogemus,» ütles Ciesla SVTle.

Selle lausega viitas ta ilmselgelt Eestile, millest sai aru ka Rootsi rahvusringhäälingu ajakirjanik, kes palus mõtet täpsustada.

«Eesti on kindlasti meie nimekirjas. Nad on teinud eelmistel aastatel head tööd ja meeskonnad on olnud väga rahul. Eestlastel on olnud mitmeid aastaid korraldamiskogemust ning neil on üks parim fännikultuur, mida Euroopas võib kohata. On üsna selge, et kui nad täidavad ära meie nõuded, on väga võimalik neid näha MM-sarjas juba sel aastal,» ütles Ciesla.

Autoralli MM-sarjas on sel aastal sõidetud vaid kolm etappi. Praegu on jäänud esialgsetele kuupäevadele veel vaid Jaapani, Türgi ja Saksamaa rallid. Edasilükatud Sardiinia ralli toimub tõenäoliselt sügisel. 

Seotud lood
10.06.2020 12.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto