Sisukord
Sport
Postimees
11.06.2020
Eesti Tallinnas nõuti võrdset kohtlemist (22) Haigekassa lasi läbi ravirahapettusi (3) Eesti lühiuudised Aadrilaskmine Põlva haiglas ehk Kuidas uus juht jagas töötajatele haigekassa tüssamise näpunäiteid (5) Linn otsib sadama trammiliini projekteerijat Lihula tulistaja palus vabandust (1) Ratas: see on mõistlik, et prokuratuur uurib (1) Majandus Majanduse lühiuudised Eesti Pank: aasta lõpuks tõuseb töötus üle 13 protsendi Välismaa Palme mõrvajuurdlus päädis pettumusega Põhja-Jäämerd ähvardav kütuseleke pani Putini tegutsema (2) Välismaa lühiuudised Rassiprotestid viivad tippajakirjanike ametist lahkumiseni (35) Arvamus Juhtkiri: tragikoomilised kirjad Põlvast Mihkel Kunnus: parteilase au on truudus (8) Leon Glikman: nõukogude õiguse taaselustamise katse (12) Ilmar Tomusk: avalik teave olgu avalikkusele arusaadav (5) Andres Metsoja: digiriigi järgmine tiigrihüpe (4) Helen Sooväli-Sepping: meid ümbritsev ruum on muutunud (3) Kultuur Kunstiga ajas edasi või tagasi? Šiki moekeisri friigisõu Sport Ligi 20 aastat ja 107 mängu koondises: putsad varna riputanud Kaire Palmaru on kui Eesti naistejalgpalli elav ajalugu Kihutamisnäljas Jüri Vips: istuksin meelsasti kohe autosse, vahet pole millisesse WRC promootor: Lõuna-Eesti ralli võib jõuda tänavu MM-sarja Miks naasis Vassiljev Euroopa tippliigast Eestisse? Märgiline Sardiinia ehk Kuidas Tänak-Järveoja lõpetasid eestlaste peaaegu 13 aastat kestnud võidupõua Maa Elu ÜLESKUTSE: Näidake oma laste mängumaju Kanade võtmisel tuleb end loomapidajaks registreerida (2) Taimekaitsevahendite jäägid jätsid ettevõtte mahetunnustuseta Restoran pani Eesti tuiksoonele püsti kanamaja Kas erametsa tohib minna telkima või marjule? Tiik või bassein? Kummalgi oma eelised Miks naabril on ilusam muru? Ilmajutt: äike ja selle ohud Punapeet sobib söögiks ja joogiks Lopsaka lilleampli saladus peitub väetamises Suurte metsatulekahjude võimalikkus Eestis muutub järjest tõenäolisemaks (2) Tartu Hotellides haigutab aasta kõige magusamal ajal tühjus Karin Bachmann: vaba aju puiestee (2) Ruth Kalda: suvi ja viirused Lasteaiatasu Tartus ei tõuse Tartu lühiuudised Võnnu keskkooli lõpuaktusest valmib telesaade Näitus seab aukohale kunstimuuseumi rajaja Bigbanki uuel peatreeneril on siht silme ees ja häid kogemusi varnast võtta Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ligi 20 aastat ja 107 mängu koondises: putsad varna riputanud Kaire Palmaru on kui Eesti naistejalgpalli elav ajalugu

7 min lugemist
Kaire Palmaru (palliga) oli 2013. aastal, Pärnu Jalgpalliklubi kõrgajal võistkonna üks tugisambaid. FOTO: Urmas Luik/Pärnu Postimees

Kui umbes pool sajandit tagasi hakkas arenenud maailmas naiste jalgpall esile tõusma ja võitis iga aastakümnega üha enam populaarsust, siis Nõukogude Liidus keelati 1972. aastal naistel selle alaga tegelemine sootuks. Eestis hakkasid tüdrukud-naised vutti taguma umbes 30 aastat tagasi. Peaaegu sama kaua jalgpalli harrastanud kauast rekordinternatsionaali Kaire Palmaru, kes paari nädala eest teatas put­sade varna riputamisest, võib pidada kui meie naistejalka elavaks ajalooks.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Ka praegu on ühiskonnas tabusid, inimesi, kes arvavad, et tüdrukud ei peaks jalgpalli mängima. Ent olukord on muutunud paremaks. Lapsena mõtled vaid sellele, et sul on pall, sa tahad mängida, lähed ja mängid.

Minu vanemad alguses ei arvanud, et peaksin jalgpalli mängima, aga nad ei keelanud mul seda teha ja trenni minna. Tegelesin ka teiste spordialadega, ühel hetkel tuli millegi kasuks otsustada. Valik oli ujumise ja jalgpalli vahel,» meenutab Palmaru Postimehele antud usutluses.

Pärnus üles kasvanud piiga läks vutitreeningutele 1995. aastal, kui kooli kehalise kasvatuse tundi külastanud klubi Vapper treener Tormi Raid kutsus tüdrukuid trenni. Hiljem jätkas ta mängimist Pärnu Jalgpalliklubis Jüri Saare käe all ning jõudis küllalt kiiresti Eesti täiskasvanute koondisse. Debüüdi tegi ta 2001. aastal 17-aastasena ning veel tänavu kutsus nüüdne juhendaja Jarmo Matikainen ta rivistusse mängudeks Walesi ja Fääri saartega.

10.06.2020 12.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto