Silver Vahtre veider pildirida tartlastega

Silver Vahtre (67) kõrval on tema teos «Emajõe Ateen. Lugu II» (digitrükk alumiiniumkomposiitplaadil, 104 x 104 cm, 2020). FOTO: Margus Ansu

Tuntud disainer, linnakujundaja, graafik, teatri- ja filmikunstnik ning kes kõik veel Silver Vahtre nimetab oma äsja valminud suureformaadiliste teostega graafikasarja «Tartu kollaažideks», aga missugune kunstniku tehtud pilt siis ikka muu on kui kollaaž. Olgu see portree või maastik ning olgugi üdini realistlik, ikka on kunstnik selle enesele omasest nägemusest kokku joonistanud. Vahtre seekordne pildirida on aga midagi erakordset ja unenäolist.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ilma võltshäbita

Täiesti suveräänse ja ainet tundva kogenud kunstnikuna käsitleb ta «Tartu kollaažides» materjali täiesti vabalt, ilma võltshäbi või peidetud poliitilis-kultuurilis-usulise korrektsuseta. Seetõttu on sündinud pildilised kooslused urbaansetest keskkondadest, inimestest seal sees ja ajaloolistest viidetest. Ometigi pole need mingid lihtsad teistele nähtavaks tehtud unenäod, vaid üsna mõtlemapanevad jutustused.

11.06.2020 13.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto