Sisukord
Arvamus
Tänane leht
12.06.2020
Eesti Keskerakond põikleb vastutusest kõrvale (50) Eesti lühiuudised (1) Kolme miljoni eestlasega oleks kõik palju lihtsam (26) Tartu Ülikool pürib saja parima sekka maailmas (3) Kaablirikked andsid võimaluse põlevkivijaamad tööle panna Euroopas haruldane looduslik orhidee tegi Eestis rekordi (1) Plastik hõivab surnuaiad (1) Majandus Uskumatu seadusepraak tõi ehitusärimehele riigikohtus võidu (15) Majanduse lühiuudised Maasikakasvatajad näevad uues toetuses vähe tulu (2) Esmaspäevast saab piiranguteta Soome Välismaa Pidu vesipiibubaaris tekitas Saksamaal viiruskolde Üle 200 000 hiinlase põgenes tulvade eest Norra mošeetulistaja võib jääda eluks ajaks vangi Välismaa lühiuudised USA-l ei õnnestu Hiinat tuumaleppesse meelitada (1) KOHALIK VAADE. Pandeemia tõi esile Moldova naiste haavatavuse ühiskonnas Arvamus Juhtkiri: kuni su küla veel elab VÄITLUS ⟩ Ligi vs. Kiik: kas valitsus pingutas koroonakriisis üle? (47) Edward Lucas: Trumpi otsus ohustab kõiki (52) Kaido Kukk: roheline pealinn, mis upub autodesse (2) Sergei Metlev: Heli Susist. Tänulikult (2) Aimar Altosaar: EOK riigikogutamisest (1) Kultuur Suur Paan on surnud. Maastikud jäävad (1) Eesti Aknameister Ain Sport Endine vormel 1 mootoriinsener aitab eestlasel ehitada uut võidusõiduautot Spordi lühiuudised Eestisse plaanitava WRC etapi saatus selgub lähipäevil Tartu Enne jaanipäeva algab Eesti viimase aja suurima veehaarde rajamine (3) Jüri Laurson: randa võta kakapott kaasa! Marika Saar ja Kertu Vuks: välgutabamus ehk Kuidas edendada ettevõtlikku vaimu (1) Tänavune tänavakunstifestival tuleb avalikkuse ette veebis Tartu lühiuudised Tartu politseijaoskonna juht: eestlaste alkoholitarbimise kultuuritus algab kodust (5) Silver Vahtre veider pildirida tartlastega Südamekliiniku juht Jaan Eha ei kavatse jätta tööd, mida armastab Meelelahutus Koomiks Sudoku

VÄITLUS ⟩ Ligi vs. Kiik: kas valitsus pingutas koroonakriisis üle?

8 min lugemist
  • Ligi: eriolukorra juht pidanuks hoolitsema sõnumite klappimise eest.
  • Kiik: kommunikatiivsed ebakõlad ei tõesta, et valitsus pingutas üle.
  • Ligi: olete kulutanud kaks kuud vaidlemisele, aga Kredexi raha seisab.
  • Kiik: tegemist on suurte summade ja meie kõigi jaoks uue olukorraga.
Jürgen Ligi ja Tanel Kiik FOTO: Sander Ilvest

Koroonaviiruse kriis pani valitsuse pretsedenditusse olukorda: kiiresti tuli võtta vastu otsuseid, mis mõjutasid kõigi Eesti inimeste elu ning nõudsid sadade miljonite kulutamist. Kas vastu võetud otsused olid õiged? Kas valitsuse kommunikatsioon oli asjakohane? Väitlevad Jürgen Ligi (Reformierakond) ja sotsiaalminister Tanel Kiik (Keskerakond).

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

JÜRGEN LIGI (POOLT): Ponnistust, asendustegevusi ja pingutatud rumalat juttu oli väga palju. Start anti nii, et peaminister ütleb: ka üks koroonasurnu on liiga palju, siis tuleb kõrvalt siseminister, kes ütleb, et valida tuleb raha või inimene. Need on absurdsed strateegilised lähtekohad. Algusest peale oleks pidanud olema hoiak see, et meil on mure, aga püüame otsida võimalusi, et ühiskond edasi toimiks.

Minu positsioon oli algusest peale see, et see pole võitlus ühe viirusega, vaid psühholoogiliselt ja ühiskondlikult väga mitmekesine probleem. Ei ole jätkusuutlik lihtsalt sulguda, vastavad pidanuks olema ka sõnumid. Kommunikatiivseid vigu oli juba enne seda. Tuleb rahandusminister ja kuulutab välja majanduskriisi, ilma et oleks mingeidki statistilisi andmeid olnud.

TANEL KIIK (VASTU): Koroonaviiruse puhang ja haiguse levik maailmas oli kõigi riikide jaoks uus olukord. Kui vaadata Eesti reaktsiooni, poliitilisi sõnavõtte, valitsuse sõnumeid, siis hoolimata üksikutest n-ö kõrvalekalletest, on olnud suhteliselt ühtne liin. Algusest peale rõhutati, et meil tuleb võtta seda kriisi tõsiselt, et me peame ühest küljest kaitsma kõige nõrgemaid ehk eakaid ja kroonilisi haigeid ning samal ajal hoidma ära ka nakkuse üldise leviku elanikkonna seas. Meile toodi välja väga selgelt negatiivseid võrdlusi ja murekohti, mida me oleme näinud mitmel pool Euroopas nende riikide näitel, kes esimesena viirusega Euroopa pinnal kokku puutusid.

11.06.2020 13.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto