P, 2.10.2022

Esmaspäevast saab piiranguteta Soome

Lennart Ruuda
, reporter
Esmaspäevast saab piiranguteta Soome
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Helsingisse reisimine ei ole tuleva nädala algusest enam kauge helesinine unistus.
Helsingisse reisimine ei ole tuleva nädala algusest enam kauge helesinine unistus. Foto: Madis Veltman

Soome valitsus otsustas, et teeb 15. juunist ehk järgmise nädala esmaspäevast välisriikide kodanikele piirid lahti.

«Soome kõrvaldab 15. juunist sadamast sisepiiri kontrolli,» ütles Eesti välisminister Urmas Reinsalu eilsel valitsuse pressikonverentsil. See tähendab, et alates märtsi keskpaigast suletud Soome on Eesti inimestele taas avatud ja nad saavad juriidiliste piiranguteta üle lahe minna.

Lisaks sisepiiri avamisele tegi Soome otsuse, et oma riigi kodanikelt ei nõuta pärast välismaalt naasmist enam kahe nädala pikkust karantiini ehk kodus viibimist. See otsus peaks märkimisväärselt suurendama Soome turistide arvu Tallinnas ja Eestis laiemalt. Küll aga ei lubata soomlasi veel Rootsi, kus nakatumis- ja suremusnäitajad on endiselt väga suured.

Sel nädalal saab Eestist piirangutevabalt sõita ka Poolasse.

Soome valitsus sulges turistidele riigipiirid 18. märtsil. Mõnevõrra hakkas olukord leevenema maikuus, kui lubati kahe riigi vaheline tööränne.

Soome valitsuse otsus rõõmustab ka Tallinki, kes teatas eile, et paneb esmaspäevast Eesti ja Soome vahel käima 18 reisi päevas, tagades nii piisavalt võimalusi kahe riigi vahel ohutult liikuda.

Alates 15. juunist liiguvad suvise graafiku järgi Tallinki shuttle-laevad Star ja Megastar, kokku 12 väljumisega päevas. Juba täna naaseb Tallinna-Helsingi liinile ettevõtte laev Silja Europa, mis on Tallinna sadamas kai ääres merele pääsemist oodanud märtsist saadik.

Tallink pani Tallinna-Helsingi liinile selleks suveks juurde ka tavapäraselt Tallinna-Stockholmi liinil sõitnud laeva Victoria I, mis väljub samuti kaks korda päevas.

Kaubavedusid teeb kahe riigi vahel endiselt ettevõtte laev Sea Wind, mis liikluse tihenedes Tallinna Vanasadamas seilab tagasi Muuga-Vuosaari liinile ning jätkab sõitmist oma tavapärase graafiku järgi.

Märksõnad
Tagasi üles