Sisukord
Arvamus
Tänane leht
12.06.2020
Eesti Keskerakond põikleb vastutusest kõrvale (50) Eesti lühiuudised (1) Kolme miljoni eestlasega oleks kõik palju lihtsam (26) Tartu Ülikool pürib saja parima sekka maailmas (3) Kaablirikked andsid võimaluse põlevkivijaamad tööle panna Euroopas haruldane looduslik orhidee tegi Eestis rekordi (1) Plastik hõivab surnuaiad (1) Majandus Uskumatu seadusepraak tõi ehitusärimehele riigikohtus võidu (15) Majanduse lühiuudised Maasikakasvatajad näevad uues toetuses vähe tulu (2) Esmaspäevast saab piiranguteta Soome Välismaa Pidu vesipiibubaaris tekitas Saksamaal viiruskolde Üle 200 000 hiinlase põgenes tulvade eest Norra mošeetulistaja võib jääda eluks ajaks vangi Välismaa lühiuudised USA-l ei õnnestu Hiinat tuumaleppesse meelitada (1) KOHALIK VAADE. Pandeemia tõi esile Moldova naiste haavatavuse ühiskonnas Arvamus Juhtkiri: kuni su küla veel elab VÄITLUS ⟩ Ligi vs. Kiik: kas valitsus pingutas koroonakriisis üle? (47) Edward Lucas: Trumpi otsus ohustab kõiki (52) Kaido Kukk: roheline pealinn, mis upub autodesse (2) Sergei Metlev: Heli Susist. Tänulikult (2) Aimar Altosaar: EOK riigikogutamisest (1) Kultuur Suur Paan on surnud. Maastikud jäävad (1) Eesti Aknameister Ain Sport Endine vormel 1 mootoriinsener aitab eestlasel ehitada uut võidusõiduautot Spordi lühiuudised Eestisse plaanitava WRC etapi saatus selgub lähipäevil Tartu Enne jaanipäeva algab Eesti viimase aja suurima veehaarde rajamine (3) Jüri Laurson: randa võta kakapott kaasa! Marika Saar ja Kertu Vuks: välgutabamus ehk Kuidas edendada ettevõtlikku vaimu (1) Tänavune tänavakunstifestival tuleb avalikkuse ette veebis Tartu lühiuudised Tartu politseijaoskonna juht: eestlaste alkoholitarbimise kultuuritus algab kodust (5) Silver Vahtre veider pildirida tartlastega Südamekliiniku juht Jaan Eha ei kavatse jätta tööd, mida armastab Meelelahutus Koomiks Sudoku

Aimar Altosaar: EOK riigikogutamisest

2 min lugemist
Aimar Altosaar. FOTO: Eero Vabamägi

Sportliku suurärimehe, tagasi valitud EOK presidendi Urmas Sõõrumaa initsiatiivil kokku saanud uus olümpiakomitee koosseis on spordiringkondadele suur üllatus. Riigikogu erakonnad on seal arvukalt esindatud nii koalitsiooni kui opositsiooni poolelt.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Imeks on pandud, et mõni vastne komitee liige esindab spordiliikumisi ja organisatsioone vaid formaalselt. Esimese hooga on raske mõista, mis mäng käib, kellele sellist konstrueeritud «poliitbürood» vaja on.

Ka Eesti olümpialiikumise ­ühele kauaaegsele liidrile Jüri Tammele oli ootamatu, et EOK president pani sellise koosseisu kokku, kuid ta arvas, et ilmselt tahab president oma teisel ametiajal midagi suurt ära teha. Spordis on raha vähe ja võib veel vähemaks jääda, samas kui 90 protsenti rahastusest tuleb riigilt. Seetõttu on EOK presidendi jaoks hea läbisaamine riigistruktuuridega eluliselt vajalik, kui soovitakse rahastust säilitada või isegi suurendada. Normaalne oleks aga spordi toetamisel avaliku ja erasektori tasakaal, kuid selles suunas liikumist pole märgata. Pigem vastupidi, kui pärast Tallinna Sadama skandaale langes ära riigiettevõtete tugi, siis loobusid ka rahvusvahelised pangad meie sportlaste toetamisest. Kuigi kultuuriministeerium on ja ilmselt jääb spordi rahastamise peamiseks allikaks, on tähtis ka riigi iga muu tugi. Selles mõttes on spordirühma kaotamine kaitsejõudude koosseisust äärmiselt kahetsusväärne ning jääb vaid loota, et EOK president oma lobioskusi ja uue olümpiakomitee võimeid kasutades selle otsuse ümber pööraks!

11.06.2020 13.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto