Sisukord
AK
Postimees
13.06.2020
Eesti Hipodroomi segadus tuli arendajale halva üllatusena (7) Roimade sagenemise taga on meelemürgid (3) Eesti lühiuudised Tallinn valmistub majanduslanguse süvenemiseks Juuniküüditamise ohvrit Helgit aitas töö (5) Suurimad Covid-19-kolded on praegu Ida-Virumaal (1) Majandus Börsid käisid korraks maa peal Pensionireformi proloog algab juba juulis (3) Välismaa Belgias võideldakse julmurkuninga mälestusega (10) Viirusekarantiin tõi Mumbaisse rekordiliselt flamingosid Välismaa lühiuudised Põlissoomlased avaldasid riigi rahaga naisi vaenava raamatu (4) KOHALIK VAADE. Eestlanna tõi lapse ilmale keset Austraalia koroonakaost Arvamus Juhtkiri: kujude koht ja aeg (51) Hebo Rahman: protestime oma keeles (5) Joonistatud peasekretär (1) Poliitikud platsile! Sõnakas peatoimetaja Vanameister toob töörahu Kultuur Nädala plaat. Muutlik ja mitmenäoline lahinguplaan Sport Imelise aja jooksnud Johaug: unistasingi MM-normi täitmisest Spordi lühiuudised Real vs Barcelona – Kumb gigantidest jääb seekord peale? Intervjuu ⟩ Kadrioru staadion on jäänud kahe tule vahele Carl-Robert Puhmi kolumn. EOK presidendi sõnumid ja teod ei kõla kokku Merendus Börside optimism laevahiiglasi ei päästa Merenduse lühiuudised AK Antti Roose: hea Eesti linn Indrek Ibrus: Eesti aruteluruumi elujõust (1) Hent Kalmo: konservatiivsusest põhiseaduses (2) Politoloogid: millised on kõige kirglikumate valijate näod? (3) EKI keelekool: detektiivitöö terminitega Aimar Altosaar: mälutöö, mis aitab saada iseendaks (4) Kunst sinu ümber. Laura Põld – kunstnik, kes laulab aheraine laulu EKP esimese sekretäri eneseesitlus (1) Vikerkaar loeb. Jõu- ja ilunumbrid Asimovi vennaskond ehk Asumi sõbrad Kolmanda ringi raamatud: Queen ja Freddie Mercury Nädala plaat. Muutlik ja mitmenäoline lahinguplaan Nädala plaat. Propa-hiphopi särisev piksevarras Aja auk. Miley Cyruse isa ehk õige ameeriklane (1) Juurikas. Tuhat vabandust (1) Juurikas. Rallistaarid tulevad Otepääle Arter Urmas Sõõrumaa: Isegi tippsportlastel on minuga raske (9) Aärmusislamistlik Taliban kipub välisjõude üle elama (3) Kogenud metsamees seab vastastega võideldes tõe ja õiguse jalule (43) Venemaa presidendi kaasa: «Ma ei osanud ettegi kujutada, et Nõukogude Liit võiks kunagi laguneda.» (17) Villu Päärt: Kuidas ma hakkasin terroristiks (2) Kuidas saada endale superkõhulihased? Kolme Sõsara Hõrgutiste uus tulemine Lüllemäel 5,8 sekundit ja natuke elektrit. Sõiduproov Mercedes-Benz CLC Coupéga (1) Kas mutt ärkab talveunest? Tõrges Marsi «mutt» ilmutab elumärke (1) Viis pöörast moeideed, mis ka külma suve kuumaks kütavad (7) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Juurikas. Tuhat vabandust

3 min lugemist
Nõukogude luuraja kehastab gestaapolast. FOTO: Wikipedia

Juuni 1945. Minu salajane missioon füüreri peakorteris oli võidukalt lõppenud. Lõpuks ometi võisin võtta seljast vaenlase mundri ja jalutada armsas ning omases Nõukogude vormiriietuses läbi varemetes Berliini. Kirsad hõõrusid, aga see oli magus valu. Villis jalad meenutasid kauget kodumaad, kuhu lootsin varsti tagasi pöörduda. Aga enne kojuminekut pidin täitma veel ühe salajase ülesande, mille andis mulle marssal Žukov isiklikult.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tiergarteni lähedal kohtasin oma relvavenda Maksim Issajevit. Seltsimees Issajev töötas sõja-aastatel Max Otto von Stirlitzi nime all gestaapos. Tema ülesandeks oli Müller, Kaltenbrunner ja Schellenberg hulluks ajada. Selle ülesande täitis vapper Nõukogude luuraja Maksim Issajev 120-protsendiliselt.

Embasime rindemeeste kombel ja panime plärud tolmama. Meenutasime vaenlase tagalas veedetud aastaid ja ohtusid, mis Nõukogude luurajat Hitleri koopas varitsesid. Võrdlesime käekellasid – minul oli kellasid randme peal kolm, Maksimil viis – ja sättisime kellaosutid Moskva aja peale. Kuna mõlemal rippus vöörihma küljes normipiiritusega täidetud väliplasku, muutus jutuajamine peagi usalduslikuks. Just usalduslik vestlus on see, millest spioon kõige rohkem puudust tunneb. Ja meie teadsime, et võisime teineteist usaldada.

12.06.2020 15.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto