T, 5.07.2022

Spordi lühiuudised

Postimees Sport
Spordi lühiuudised
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Urmas Sõõrumaa
Urmas Sõõrumaa Foto: Mihkel Maripuu

«Kui rahva tervisenäitajad ei parane, pole Eesti jätkusuutlik,» sõnas äsja teiseks ametiajaks Eesti Olümpiakomitee presidendiks valitud Urmas Sõõrumaa Kuku raadio saates «Nädala tegija»

Vormelikalendrist pudenes veel kolm etappi

Vormel 1 sarja korraldajad kinnitasid eile, et Aserbaidžaani, Singapuri ja Jaapanisse kuninglik sari tänavu ei siirdu. Tõusva päikese maa on keelanud turistide riiki sisenemise, mistõttu legendaarsel Suzuka ringrajal tänavu ei sõideta. Samuti pole praeguses olukorras võimalik Singapuri ja Baku linnaradasid valmis seada. Juba varem on tänavuse aasta kalendrist pudenenud Austraalia, Monaco, Hollandi ja Prantsusmaa etapp. Siiski loodavad korraldajad enne hooaja lõppu pidada 15–18 võidusõitu. Hetkel on paigas hooaja esimesed kaheksa etappi, F1-karussellile lükatakse hoog sisse 5. juulil Austrias.

250 000 eurot 

hakkab väidetavalt olema FC Liverpooliga uue lepingu sõlminud Virgil van Dijki uus nädalapalk.

IAAFi president õigustas dopinguproovide varjamist

Endine rahvusvahelise kergejõustikuliidu (IAAF) president Lamine Diack (pildil) tunnistas kohtus, et takistas Venemaa positiivsete dopinguproovide avalikustamist organisatsiooni majandusliku heaolu nimel. «Meil oli majanduslikult raske periood ja minu eesmärk oli IAAF sellest välja juhtida. Mina otsustasin sanktsioonidega viivitada. See otsus oli vajalik IAAFi majandusliku tervise jaoks. Minu ülesandeks oli organisatsiooni kaitsta ja selle nimel olin valmis tegema kompromissi,» ütles väidetavalt kolme miljoni euro ulatuses altkäemaksu saanud Diack. 87-aastane senegallane on kohtu all, süüdistatuna Venemaa dopinguskandaaliga seotud korruptsioonis ja rahapesus.

Rahvuskoondis pallib suvel maailmameistritega

29. juunil Tartus kogunev Eesti võrkpalli rahvusmeeskond sai tänavuseks suveks korralikud sparringupartnerid. Esmalt minnakse juuli teises pooles kolm korda vastamisi Soomega ning seejärel sõidetakse põhjanaabritega koos Poola ühisele turniirile, kus madistatakse muuhulgas ka valitsevate maailmameistritega. Augusti alguses peetakse viimased kontrollmängud Läti ja veel ühe meeskonnaga, mis veel selgunud pole.

POSTIMEES.EE OTSEÜLEKANNE

Pühapäeval 12.30 – Eesti rannavolle karikasarja avaetapp Rakveres: poolfinaalid ja finaalid

Flora jätkab võidulainel

Valitsev Eesti jalgpallimeister Tallinna Flora tundis reedel taas võidurõõmu, kui koduplatsil seljatati Viljandi Tulevik 3:0. Väravad kirjutati Vlasiy Sinyavskiy, Rauno Sappineni ja Mark Anders Lepiku nimele. Rohevalgetel on seitsmest mängust kirjas kuus võitu, ainus viigivääratus tuli mängus Tartu Tammekaga.

Phelps alistas Bolti

Hispaania ajaleht Marca pani pingeritta selle sajandi parimad sportlased. Väljaande kolleegium hääletas esikohale 23-kordse olümpiavõitja Michael Phelpsi, ujujale järgnesid sprindiäss Usain Bolt ja tennisist Roger Federer.

Tagasi üles