Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
15.06.2020
Eesti Narva eelistab ühele tugevale kahte kesist riigigümnaasiumi (3) Eesti lühiuudised Ettevõtja eitab domeeni keeleamet.ee kaaperdamist (11) Tallinn üritab taas Harku vallaga ühist kaitseala moodustada (1) Majandus Microsofti Eesti arenduskeskuse juht: füüsiline kontor ei kao, vaimse tervise tõttu Majanduse lühiuudised Korteriühistud jooksevad toetusele tormi Välismaa Välismaa lühiuudised KOHALIK VAADE ⟩ Itaalia peaminister seilab tänu kõrgetele panustele edu laineharjal PÕHJALA VAADE ⟩ Rassism ja diskrimineerimine pole Põhjamaades võõrad (1) Vabastatud Talibani vangid ihkavad lahinguväljale Arvamus Juhtkiri: teadmatus viib barrikaadile (30) Jekaterina Minkova: igaüks valetab (7) VÄITLUS ⟩ Kas MM-ralli Eestis vääriks riigi raha? Anna-Kaisa Oidermaa: vaimse tervise esmaabi oskused Aivar Voog: andis jumal olukorra, annab ka usalduse (2) Kultuur Miks NUKU muudab oma nime Eesti Noorsooteatriks? Sport Janari Jõesaar jättis mitu pakkumist tähelepanuta, aga võttis Hispaaniast Manresa oma kohe vastu Spordi lühiuudised Vigastusega võitlev Eesti tippmängija proovib treeneritööd, ent pole lõplikult rindejoont vahetanud Levadia pääses üle noatera Tartu Ihaste metsatüli jõuab kohtusse (1) Vana lennuväli annab arhitektidele võimaluse pead tööle panna Tartu lühiuudised Kohvikud täituvad inimestega. Kas neid jätkub ka Vabaduse puiesteele? Lodjakoja rentniku konkurss tekitab ärimeestes küsimusi ja kahtlusi Põhiseadust on ikka Tartus hoitud Heljo Pikhof: jalakäija, üks ohustatud liik (3) Äli Leijen ja Margus Pedaste: miks õppida õpetajaks aastal 2020? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Põhiseadust on ikka Tartus hoitud

4 min lugemist
Asutav Kogu tuli esimest korda kokku 23. aprillil 1919 Estonia kontserdisaalis. FOTO: EAA

Kui Eesti Vabariigi kehtiva, 1992. aasta põhiseaduse vastuvõtmisest rahvahääletusel oli möödunud 15 aastat, toodi see 2007. aasta septembris tollase justiitsministri eestvedamisel pidulikult Tallinnast Tartusse riigikohtusse hoiule. Selliseks sümboolseks ettevõtmiseks ei olnud sisuliselt vähimatki põhjust, sest Eesti Vabariigi põhiseadust on ikka Tartus hoitud.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Põhiseaduse hoidmine on midagi palju enamat kui peotäie paberite köitmine kaante vahele või asetamine karratud laekasse. Põhiseaduse hoidmine selle sõna sisulises tähenduses väljendub selle tõlgendamises õigusteaduslikus diskussioonis ning veelgi enam selle järgimises ja rakendamises nii tavalises teotsemises kui ka õiguspraktikas.

Põhiseaduse trükiväljaande esikaas aastast 1920. FOTO: Riigikogu Kantselei
13.06.2020 16.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto