E, 3.10.2022

Kohvikud täituvad inimestega. Kas neid jätkub ka Vabaduse puiesteele?

Kertu Rannu
, suvereporter
Kohvikud täituvad inimestega. Kas neid jätkub ka Vabaduse puiesteele?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Emajõe ääres tegutsevas Väikses Kuubas tuli reede õhtul vaba kohta otsida tükk aega. Samasugune seis oli Väikse Kuuba naabrite Väikse Vine ja Oma Terrassi juures.
Emajõe ääres tegutsevas Väikses Kuubas tuli reede õhtul vaba kohta otsida tükk aega. Samasugune seis oli Väikse Kuuba naabrite Väikse Vine ja Oma Terrassi juures. Foto: Margus Ansu

Reede õhtul täitsid väiksemad ja suuremad seltskonnad Tartu südalinnas jõeäärsed kohvikud, uutel tulijatel võttis hilisõhtul vaba koha otsimine tükk aega. Näis, et noored on härjal sarvist haaranud ning asunud koroonakriisis kannatanud kohvikutepidajaid rahaliselt toetama.

Emajõe-äärne kohvik Väike Kuuba on kuuendat suve endiselt sõiduvees, lauad on nädalavahetustel külastajatest pungil.

Samuti Emajõe ääres tegutseva Väikse Vine üks omanik Tarvi Uusen tõdes, et eriolukord jättis nende ettevõttele oma jälje. Kui muidu on Väike Vine jõe ääres alustanud esimeste soojade ilmadega aprilli keskel, siis tänavu ei saanud kohviku omanikud poole maini mingi tuluga arvestada. «Praegu läheb järjest paremini, eriti paaril viimasel nädalavahetusel, kui ilm oli ilus. Oleme nagu põllumehed, kelle töö sõltub ilmast,» ütles Uusen. Kuid ta lisas, et tänavune suvi, kui turiste eriti ei liigu, võib tulla raske, sest eelmise aasta turistide osakaal oli Väikses Vines 25–30 protsenti.

Märksõnad
Tagasi üles