Sisukord
Arvamus
Postimees
15.06.2020
Eesti Narva eelistab ühele tugevale kahte kesist riigigümnaasiumi (3) Eesti lühiuudised Ettevõtja eitab domeeni keeleamet.ee kaaperdamist (11) Tallinn üritab taas Harku vallaga ühist kaitseala moodustada (1) Majandus Microsofti Eesti arenduskeskuse juht: füüsiline kontor ei kao, vaimse tervise tõttu Majanduse lühiuudised Korteriühistud jooksevad toetusele tormi Välismaa Välismaa lühiuudised KOHALIK VAADE ⟩ Itaalia peaminister seilab tänu kõrgetele panustele edu laineharjal PÕHJALA VAADE ⟩ Rassism ja diskrimineerimine pole Põhjamaades võõrad (1) Vabastatud Talibani vangid ihkavad lahinguväljale Arvamus Juhtkiri: teadmatus viib barrikaadile (30) Jekaterina Minkova: igaüks valetab (7) VÄITLUS ⟩ Kas MM-ralli Eestis vääriks riigi raha? Anna-Kaisa Oidermaa: vaimse tervise esmaabi oskused Aivar Voog: andis jumal olukorra, annab ka usalduse (2) Kultuur Miks NUKU muudab oma nime Eesti Noorsooteatriks? Sport Janari Jõesaar jättis mitu pakkumist tähelepanuta, aga võttis Hispaaniast Manresa oma kohe vastu Spordi lühiuudised Vigastusega võitlev Eesti tippmängija proovib treeneritööd, ent pole lõplikult rindejoont vahetanud Levadia pääses üle noatera Tartu Ihaste metsatüli jõuab kohtusse (1) Vana lennuväli annab arhitektidele võimaluse pead tööle panna Tartu lühiuudised Kohvikud täituvad inimestega. Kas neid jätkub ka Vabaduse puiesteele? Lodjakoja rentniku konkurss tekitab ärimeestes küsimusi ja kahtlusi Põhiseadust on ikka Tartus hoitud Heljo Pikhof: jalakäija, üks ohustatud liik (3) Äli Leijen ja Margus Pedaste: miks õppida õpetajaks aastal 2020? Meelelahutus Koomiks Sudoku

VÄITLUS ⟩ Kas MM-ralli Eestis vääriks riigi raha?

5 min lugemist
  • Eestile terendab ootamatu võimalus autoralli MM-etapi korraldamiseks.
  • WRC-kalendrisse võidakse lülitada augustisse planeeritav Rally Dirtfish.
  • Vett segab ralli eestvedajate tüli Rally Estonia eelmiste korraldajatega.
Suve alguses testis Hyundai i20 R5 masinat Lõuna-Eesti teedel ka Ott Tänak, kes plaanis startida Rally DirtFishil. FOTO: Henri Rump

Kui siiani on autoralli maailmameistrivõistluste etapi korraldamine Eestis olnud pigem unistus, siis ühtäkki räägitakse võimalusest korraldada juba augustis sadadele tuhandetele Eesti inimestele korda minev Ott Tänaku kodune MM-ralli. Kas sellisesse üritusse peaks panustama ka maksumaksja? Väitlevad Postimehe ajakirjanikud Henry Lääne ja Herman Kelomees.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

HENRY LÄÄNE: Esiteks suure suure rallifännina ja teiseks spordiajakirjanikuna ei ole ju muud varianti, kui poolt olla. Viimastel aastatel oli riik nõus eraldama 980 tuhat eurot Rally Estoniale. See on kõrge tasemega võistlus alal, mis on Eestis praegu meeletult populaarne ja millele tegelikult pööratakse ka üle maailma viimaste aastate suurimat tähelepanu. Sellise võistluse Eestisse saamine on tohutult keeruline töö ja selle juhtumiseks peavad paika loksuma väga paljud asjad. Imelik on öelda – tänu koroonaviirusele –, aga selline asi on siin juhtumas. Kui ma ei eksi, on 19. juunil päev, mil Rahvusvahelises Autospordiliidus võib teema otsustatud saada. Mina loodan väga, et see juhtub. Kui riigi raha on selleks etapiks vaja, siis minu jaoks ei ole siin mingit küsimust, miks ei võiks seda raha anda.

HERMAN KELOMEES: Selle rahasumma oluline eeldus oli ju see, et Lõuna-Eestisse tekitatakse palju siseturismi. Kümned tuhanded pealtvaatajad otsiksid endale majutust ja toitlustust ning tarbiksid kõikvõimalikke muid kohalikke teenuseid. Külapoed teeksid arvestatava osa aastakäibest ühe nädalavahetusega ära. Postimees kirjutas juba aastal 2016, et see raha, mis tuleb otseselt maksudena tagasi, on peaaegu sama suur kui 980 tuhat eurot. See tähendab seda, et publikuga Rally Estonia oleks riigi jaoks investeering. Selle võiks tõesti heaks kiita.

Koroonakriisi on sellele rallile ikkagi õnnetus, mitte õnn. Me ei tea, kui suure publikuga tänavu rallit korraldada saaks, aga me võime olla enam-vähem kindlad selles, et kümnete tuhandete inimeste tulek on täiesti välistatud. Me näeme, et suvefestivale ja kontserte korraldatakse maksimaalselt tuhande inimesega. Kogu majandusargument kaob seetõttu ära.

13.06.2020 16.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto