Ettevõtja eitab domeeni keeleamet.ee kaaperdamist

Minnes praegu veebiaadressile keeleamet.ee, näeb ekraanil kirja, mis teatab, et domeen on registreeritud, kuid sellel puudub serveriteenus. FOTO: Madis Veltman

Augustist keeleametina tegutsema hakkava keeleinspektsiooni peadirektorit Ilmar Tomuskit tabas eelmisel esmaspäeval ebameeldiv üllatus. Kui amet hakkas tegema ettevalmistusi uue nime kasutusele võtmiseks, selgus, et internetidomeeni keeleamet.ee on juba registreerinud Paides tegutsev programmeerimisfirma Pixest OÜ ja seda vaid mõne kuu eest: 18. veebruaril.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tomusk peab sellist tegevust katseks riigiametilt raha välja pressida, kuna info keeleameti loomise kavast hakkas ajakirjanduses levima juba eelmisel aastal ja on loogiline, et uus amet tahab endale internetis omanimelist domeeni. Keeleinspektsiooni juht saatis neljapäeval Eesti Interneti Sihtasutuse domeenivaidluste komisjonile kirja, milles taotleb keeleameti nimelise domeeni üleandmist loodavale riigiasutusele.

Pixest OÜ juhatuse liige Geir Põder peab keeleinspektsiooni sellist tegevust kummaliseks, kuna riigiasutus ei ole tema endaga ühendust võtnud ja domeenivaidluskomisjonile saadetud kirjast kuulis ta esimest korda Postimehelt.

13.06.2020 16.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto