E, 26.09.2022

Spordi lühiuudised

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Spordi lühiuudised
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Jamar Wilson.
Jamar Wilson. Foto: SYLVAIN THOMAS/AFP

Eesti koondislast süüdistatakse rassismis

Soome koondise mustanahaline tagamängija Jamar Wilson (pildil) süüdistab Eesti korvpallikoondislast rassismis, vahendas Iltalehti. Ta ütles, et oli vabaviskejoonel, kui kuulis eestlast oma meeskonnakaaslastega rääkimas. 36-aastane pallur tundis ära rassistliku sõna. «Mitte kunagi varem pole keegi korvpallimängus minu nahavärvi kohta midagi öelnud,» sõnas Wilson. «Olukorra tegi hullemaks tõik, et vastane ei öelnud seda mulle näkku, vaid tegi seda selja taga.» USAst pärit ja 2015. aastal Soome passi saanud Wilson ei teatanud vahejuhtumist ei kohtunikele ega treeneritele, sest soovis keskenduda mängule.

Sorga tiimikaaslasel diagnoositi Covid-19

Eesti koondise ründaja Erik Sorga koduklubi D.C. United teatas, et ühel nende meeskonna mängijal leiti koroonaviirus. Pallur isoleeriti teistest tiimiliikmetest. D.C. United nakatunu nime ei avalikustanud, kuid on kindel, et see pole Sorga. Väidetavalt ei osalenud positiivse proovi andnud vutimees mustanahaliste toetuseks korraldatud üritusel, meie mees on aga olnud kohal.

FIA tuli appi

Rahvusvahelise Autoliidu (FIA) ralliosakond töötab välja põhjalikku juhendit võistluste pidamiseks koroonakriisi tingimustes. Appi paluti ka inimesed, kes aitasid vormel 1 sarja tagasi reele. «FIA tegeleb tõsiselt võistlustega taasalustamise juhendiga. Ralli käekäigu pärast muretsedes on FIA päevakorras uus võistlusi ja võistluste alustamist puudutav lähenemisviis,» ütles FIA rallijuht Yves Matton DirtFishile. Esimene FIA egiidi all toimuv võistlus on kavas juulis Roomas, teine augusti alguses Lõuna-Eestis.

«Selles pean Sébastien Ogier’ga nõustuma. Olen viimaks temaga milleski ühel arvamusel.»

Hyundai autorallitiimi pealik Andrea Adamo ja kuuekordne maailmameister Ogier arvavad, et kolme etapi järel ei tohiks tšempioni välja kuulutada.

Andrea Adamo.

12

järjestikusel hooajal on Lionel Messi löönud Hispaania jalgpalli kõrgliigas vähemalt 20 väravat. Keegi teine pole sellega hakkama saanud.

Noormängija liigub USAsse

Tartu Ülikooli korvpallimeeskonna tagamees Hannes Saar (18) läheb sügisel mängima USAsse DME Sports Academysse. Tegemist on kooliga, mis valmistab mängija ette ülikoolikarjääriks. «Lähen sinna trenni tegema ja USA korvpalliga harjuma, et ülikoolis oleks lihtsam,» sõnas Saar.

Kas Johaug sihib suveolümpiat?

10 000 m distantsil aja 31.40,67 jooksnud murdmaasuusatäht Therese Johaug võib tulevikus suveolümpial osaleda. «Ei tea, mis tulevik toob, kuid jätame võimaluse õhku. Kui Theresel on motivatsiooni, siis aitan teda meelsasti,» sõnas Johaugi treener Paal Gunnar Mikkelsplats.

Märksõnad
Tagasi üles