Sisukord
Välismaa
Tänane leht
15.06.2020
Eesti Narva eelistab ühele tugevale kahte kesist riigigümnaasiumi (3) Eesti lühiuudised Ettevõtja eitab domeeni keeleamet.ee kaaperdamist (11) Tallinn üritab taas Harku vallaga ühist kaitseala moodustada (1) Majandus Microsofti Eesti arenduskeskuse juht: füüsiline kontor ei kao, vaimse tervise tõttu Majanduse lühiuudised Korteriühistud jooksevad toetusele tormi Välismaa Välismaa lühiuudised KOHALIK VAADE ⟩ Itaalia peaminister seilab tänu kõrgetele panustele edu laineharjal PÕHJALA VAADE ⟩ Rassism ja diskrimineerimine pole Põhjamaades võõrad (1) Vabastatud Talibani vangid ihkavad lahinguväljale Arvamus Juhtkiri: teadmatus viib barrikaadile (30) Jekaterina Minkova: igaüks valetab (7) VÄITLUS ⟩ Kas MM-ralli Eestis vääriks riigi raha? Anna-Kaisa Oidermaa: vaimse tervise esmaabi oskused Aivar Voog: andis jumal olukorra, annab ka usalduse (2) Kultuur Miks NUKU muudab oma nime Eesti Noorsooteatriks? Sport Janari Jõesaar jättis mitu pakkumist tähelepanuta, aga võttis Hispaaniast Manresa oma kohe vastu Spordi lühiuudised Vigastusega võitlev Eesti tippmängija proovib treeneritööd, ent pole lõplikult rindejoont vahetanud Levadia pääses üle noatera Tartu Ihaste metsatüli jõuab kohtusse (1) Vana lennuväli annab arhitektidele võimaluse pead tööle panna Tartu lühiuudised Kohvikud täituvad inimestega. Kas neid jätkub ka Vabaduse puiesteele? Lodjakoja rentniku konkurss tekitab ärimeestes küsimusi ja kahtlusi Põhiseadust on ikka Tartus hoitud Heljo Pikhof: jalakäija, üks ohustatud liik (3) Äli Leijen ja Margus Pedaste: miks õppida õpetajaks aastal 2020? Meelelahutus Koomiks Sudoku

KOHALIK VAADE ⟩ Itaalia peaminister seilab tänu kõrgetele panustele edu laineharjal

4 min lugemist
  • 172 miljardi euroga saaks Itaaiast ELi taaskäivitamisfondi suurim kasusaaja.
  • Selle eest lasub tänu peaministril, kes ühendust parajalt ähvardas ja survestas.
  • Majanduskriis võib itaallaste soojad tunded peaministri vastu kiirelt jahutada.
  • Rahul pole ka koroonaohvrite lähedased, kes nõuavad valitsuse tegevuse uurimist.
Itaalia peaminister Giuseppe Conte suutis tervishoiukriisi ajal naelutada inimesed telerite ette oma kõnesid kuulama. Nüüd, mil horisondil terendab majanduskriis, tuleb tal senise populaarsuse säilitamiseks telepöördumistes antud lubadused ellu viia. FOTO: Fabio Sasso/zumapress.com/scanpix

Kuidas saab valitsuse kuvand paraneda riigis, kus koroonaviiruse ohvreid on üle 34 000? Itaaliast kujunes koos Hiinaga koroonapandeemia omamoodi sümbolriik. Kui Hiina oli esimene riik maailmas, mis sellest kummalisest haigusest teada andis, siis Itaalia oli esimene riik, mis muutis haiguse reaalseks eurooplaste jaoks.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Euroopakesksus paneb meid tundma, justkui ei mõjutaks miski meid enne, kui see ületab Uurali mäed. Hiina oli viis sajandit tagasi Kaug-Ida ja paljude inimeste mõtetes on ta kaugel praegugi. Itaalia, vastupidi, on lähedal ja kui märkame seal ohtu, mõistame, et see võib jõuda ka meieni. Seega oli just Itaalia see, kust eurooplastele kõik alguse sai.

Kuigi Itaalia on üks suurima koroonaohvrite arvuga riike ja nüüd seistakse silmitsi raske majanduskriisiga, kasvas Itaalia peaministri, tehnokraat Giuseppe Conte populaarsus isegi pandeemia tipphetkel. Ajalehe Corriere della Sera teatel tegi tema toetus aprillis hüppe 52 protsendilt 66 protsendile.

«Midagi polnud võimalik ette näha, viiruse suhtes valitses täielik teadmatus, mistõttu oli juhtunu lihtsalt halb õnn,» leiavad paljud itaallased. Selles mõttekäigus on tõtt. Hispaanial, Prantsusmaal, Suurbritannial ja Ameerika Ühendriikidel oli enne Covid-19 tsunami saabumist rohkem aega reageerida.

Conte populaarsuse teine tähtis tegur oli tema läbirääkimised seoses Euroopa Liidu (EL) finantsabiga. Itaalia peaminister üllatas märtsis kõiki, kui mängis välja riskantse kaardi ja ähvardas nurjata koroonakriisiteemalise videotippkohtumise, kui liidrid ei nõustu niinimetatud koroonavõlakirjadega.

13.06.2020 16.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto