Sisukord
Majandus
Tänane leht
15.06.2020
Eesti Narva eelistab ühele tugevale kahte kesist riigigümnaasiumi (3) Eesti lühiuudised Ettevõtja eitab domeeni keeleamet.ee kaaperdamist (11) Tallinn üritab taas Harku vallaga ühist kaitseala moodustada (1) Majandus Microsofti Eesti arenduskeskuse juht: füüsiline kontor ei kao, vaimse tervise tõttu Majanduse lühiuudised Korteriühistud jooksevad toetusele tormi Välismaa Välismaa lühiuudised KOHALIK VAADE ⟩ Itaalia peaminister seilab tänu kõrgetele panustele edu laineharjal PÕHJALA VAADE ⟩ Rassism ja diskrimineerimine pole Põhjamaades võõrad (1) Vabastatud Talibani vangid ihkavad lahinguväljale Arvamus Juhtkiri: teadmatus viib barrikaadile (30) Jekaterina Minkova: igaüks valetab (7) VÄITLUS ⟩ Kas MM-ralli Eestis vääriks riigi raha? Anna-Kaisa Oidermaa: vaimse tervise esmaabi oskused Aivar Voog: andis jumal olukorra, annab ka usalduse (2) Kultuur Miks NUKU muudab oma nime Eesti Noorsooteatriks? Sport Janari Jõesaar jättis mitu pakkumist tähelepanuta, aga võttis Hispaaniast Manresa oma kohe vastu Spordi lühiuudised Vigastusega võitlev Eesti tippmängija proovib treeneritööd, ent pole lõplikult rindejoont vahetanud Levadia pääses üle noatera Tartu Ihaste metsatüli jõuab kohtusse (1) Vana lennuväli annab arhitektidele võimaluse pead tööle panna Tartu lühiuudised Kohvikud täituvad inimestega. Kas neid jätkub ka Vabaduse puiesteele? Lodjakoja rentniku konkurss tekitab ärimeestes küsimusi ja kahtlusi Põhiseadust on ikka Tartus hoitud Heljo Pikhof: jalakäija, üks ohustatud liik (3) Äli Leijen ja Margus Pedaste: miks õppida õpetajaks aastal 2020? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Microsofti Eesti arenduskeskuse juht: füüsiline kontor ei kao, vaimse tervise tõttu

6 min lugemist
  • Teamsi ja Skype'i kasv pole kadunud pärast eriolukorra lõppu.
  • Kaugtöö mured algavad pihta vaimsest poolest
  • Nõudlus on kasvanud just kohalike arendajate järele, kuna piirid on kinni.
Masinõppe baasil toimivad tänapäeva nutikad lahendused ei soosi keeli, mida räägib vähe inimesi, ütleb Tanel Erm. FOTO: Madis Veltman

Paljud tehnoloogiasõbrad ilmselt ei teagi, et Mustamäel arendatakse näiteks videokõnede platvormi Microsoft Teams lisavidinaid. Ette­võtte siinse arenduskeskuse juht Tanel Erm räägib intervjuus üksuse tööst lähemalt.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Millega ja kuidas tegeleb praegu Microsofti Eesti arenduskeskus?

Kui vastata üldsõnaliselt, ehitab Microsofti arenduskeskus Eestis intelligentset kommunikatsiooni infrastruktuuri. Aga sellest saavad aru vaid tehnoloogilisi termineid tundvad Postimehe lugejad – mõni võib arvata, et ehitame näiteks kaableid. Üritan seetõttu olla spetsiifilisem.

Meie töö on seotud faktiga, et olime Skype’i arenduskeskus (eelmisel aastal sai arenduskeskus Microsofti nime – toim). Aga kui kerime ajas kümme aastat tagasi, mil Skype oli Microsofti fookuses, siis tehnoloogia on nüüd hoopis arenenum ja ka meie fookus on teistel teenustel.

Me töötame selle nimel, et videokoosolekud ja -konverentsid töötaksid sujuvalt. Loome ägedaid vidinaid, et teha videopilti põnevamaks. Hoolitseme selle eest, et tasulised virtuaalkõned oleksid suurepärase kvaliteediga. Uurime, kuidas arendada pilvetehnoloogiaid ja tehisintellekti.

Suuresti oleme seotud Office365 ja Microsoft Teamsi ökosüsteemiga.

M

13.06.2020 16.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto