Miks NUKU muudab oma nime Eesti Noorsooteatriks?

Doris Tislar Karl Sakrits, Anti Kobin ja Getter Meresmaa lavastuses "Röövel Hotzenplotz". FOTO: Siim Vahur

NUKU teater hakkab juuli viimasest päevast ehk 69. hooaja algusest kandma Eesti Noorsooteatri nime. «Viime nime sisuga kooskõlla,» põhjendas teatri kunstiline juht Mirko Rajas otsust nime muuta. Teatri juht Joonas Tartu lubab, et nukulavastused Eesti Noorsooteatri repertuaarist ei kao. «Austame kõigi enne meid siin teatrit teinud inimeste tööd ja mälestust kõige paremini sellega, et arendame teatrit edasi,» ütleb Joonas Tartu.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

NUKU nime võttis teater kasutusele aastal 2011, enne seda tunti Tallinna vanalinnas lastele ja noortele tegevat teatrit viis aastat Nuku- ja Noorsooteatri nime all, veel varem tegutseti Eesti Riikliku Nukuteatrina.

2020. aastaks on teater jõudnud arusaamisele, et nad on suunatud eelkõige noorele vaatajale ning repertuaaris on eripalgelisi visuaalteatri­lavastusi, nende seas ka nuku­lavastusi.

Vormist olulisem eripära on teatri kinnitusel see, et lavastused on suunatud eelkõige noorele vaatajale. «Otsime värsket teatrikeelt, mis vastaks noore vaataja elutunnetusele,» ütles Rajas.

13.06.2020 16.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto