Sisukord
Arvamus
Postimees
16.06.2020
Eesti Eesti lühiuudised Minister Aeg Lihula tapatalgute järel: surmanuhtluse arutellu astuda oleks taandareng (19) Lihulas viga saanud laps sai haiglast välja Hiigeldividende maksev RMK on jännis puhkerajatiste remondiga (19) Narva Hermanni linnus kõneleb esimest korda iseendast Majandus Võlakoorem hoiab põlised töötud tihti põllult eemal (31) T1 saatuse otsustavad kaks eksperti Välismaa Biden peab lahendama asepresidendi sudoku (2) Välismaa lühiuudised Kohalik vaade ⟩ Hispaania kardab turistivaba suve (1) Arvamus Juhtkiri: hästi püsinud põhiseadus (3) Ülle Harju: metsaraha ja eetika (3) Artemi Troitski: ainus Eestiga seotud probleem on eesti keel (30) Tõnu Lehtsaar: olemislõhe tühistab tõe (10) Mari Jüssi: liikuvus ja uued harjumused (2) Kultuur Arvustus ⟩ Universaalsed küsimused kohalikus mahlas Arvustus ⟩ Spike Lee uues filmis surevad mustad mehed Vietnamis Sport Rassismisüüdistus kui välk selgest taevast: tõendid ja Wilsoni jutt ei klapi (12) Spordi lühiuudised Tervis Kas koroonaviirus võib ka neerud rivist välja lüüa? Tartu Tartu ja Elva vahelisse kergliiklusteesse jääb ohtlik lünk Mihkel Lees: lasteaiatasu tõus Tartus pidurdub Üks tuntud baar sulges ukse, teine kavandab suurt uuestisündi Linn liidab neli lasteaeda kaheks Tartu lühiuudised Tartu kaalub muru kõrguse nõude ja ühtlasi kogu heakorraeeskirja kaotamist Saja aasta vanusest Luunja pumbamajast saab kellatorn Kultuurivedurite palk võeti luubi alla Navitrolla pani seinale näituse looduse küüditamise vastu Piret Bristol: rohkem Tartut Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mari Jüssi: liikuvus ja uued harjumused

2 min lugemist
  • Koroonakriis võimendas Eesti linnade liiklusriskikriisi
  • Jalgsi ja jalgrattaga liikumist takistab spetsiaalsete teede vähesus
  • Mitmed maailma linnad on asunud sõiduradu ümber korraldama
Mari Jüssi FOTO: maanteeamet

Eesti linnad peaksid tagama ohutu tänavaruumi jalgsi ja jalgrattaga liiklejatele, kirjutab Maanteeameti strateegilise planeerimise osakonna liikuvusekspert Mari Jüssi.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Iga kriis toob kaasa segadust, kiireid muutusi ja kiiret kohanemist. Igal kriisil on ka omadus kiirendada teiste, juba ammu taustal olnud kriiside lahendamist – või nende võimendamist. Seda ka inimeste liikuvuse ja liikluse valdkonnas. Tervise-, keskkonna- ja liiklusriskikriis ei ole mitte kuskile kadunud. Eesti linnades oleks praegu võimalik muuta tänavad tervislikumaks, ohutumaks ja keskkonnasõbralikumaks.

Eriolukord, mille tõttu vähenes enamikus linnades autoliiklus üle 60 protsendi, tõi esile müra-, ummiku- ja saastevaba linna väärtused. Pooltühjad tänavad ja parklad näitasid, kui palju ruumi võtab linnades autoliiklus, samas kui jalgsi ja jalgrattaga turvalise liikumise ruum on katkendlik ja paljud tajuvad seda ohtlikuna.

15.06.2020 17.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto