Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
16.06.2020
Eesti Eesti lühiuudised Minister Aeg Lihula tapatalgute järel: surmanuhtluse arutellu astuda oleks taandareng (19) Lihulas viga saanud laps sai haiglast välja Hiigeldividende maksev RMK on jännis puhkerajatiste remondiga (19) Narva Hermanni linnus kõneleb esimest korda iseendast Majandus Võlakoorem hoiab põlised töötud tihti põllult eemal (31) T1 saatuse otsustavad kaks eksperti Välismaa Biden peab lahendama asepresidendi sudoku (2) Välismaa lühiuudised Kohalik vaade ⟩ Hispaania kardab turistivaba suve (1) Arvamus Juhtkiri: hästi püsinud põhiseadus (3) Ülle Harju: metsaraha ja eetika (3) Artemi Troitski: ainus Eestiga seotud probleem on eesti keel (30) Tõnu Lehtsaar: olemislõhe tühistab tõe (10) Mari Jüssi: liikuvus ja uued harjumused (2) Kultuur Arvustus ⟩ Universaalsed küsimused kohalikus mahlas Arvustus ⟩ Spike Lee uues filmis surevad mustad mehed Vietnamis Sport Rassismisüüdistus kui välk selgest taevast: tõendid ja Wilsoni jutt ei klapi (12) Spordi lühiuudised Tervis Kas koroonaviirus võib ka neerud rivist välja lüüa? Tartu Tartu ja Elva vahelisse kergliiklusteesse jääb ohtlik lünk Mihkel Lees: lasteaiatasu tõus Tartus pidurdub Üks tuntud baar sulges ukse, teine kavandab suurt uuestisündi Linn liidab neli lasteaeda kaheks Tartu lühiuudised Tartu kaalub muru kõrguse nõude ja ühtlasi kogu heakorraeeskirja kaotamist Saja aasta vanusest Luunja pumbamajast saab kellatorn Kultuurivedurite palk võeti luubi alla Navitrolla pani seinale näituse looduse küüditamise vastu Piret Bristol: rohkem Tartut Meelelahutus Koomiks Sudoku

Saja aasta vanusest Luunja pumbamajast saab kellatorn

2 min lugemist
Luunjas vallamaja kõrval asub vana pumbamaja, millest juba järgmise aasta suvel saab kellatorn. Majja sisse tuleb Luunja vallavanema Aare Andersoni sõnul pühendus valla suurkujudele ja koduloole. FOTO: Sille Annuk

Luunja valla südames, Luunja keskväljakul asub vana pumbamaja, mis oma esialgset ülesannet ei täida juba aastaid. Maja kiviseintes on praod ning puitlaudis mädaneb ja on osaliselt eest kukkunud. Pumbamaja pärineb suure tõenäosusega 19. sajandi lõpust, mil seal puust rennide abil vett jagati. Nüüd on vald aga otsustanud juba aastakümneid tühjana seisnud pumbamajale elu sisse puhuda ning sellest kellatorni teha.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Mõni aeg tagasi sai vald ka põllumajanduse registrite ja informatsiooni ameti Leaderi meetmest positiivse rahastusotsuse ning nüüd on vaja vaid hange välja kuulutada ja ehitama asuda. Ehitamiseks sai vald toetust ligi 46 000 eurot, millele omavalitsus lisab veel 13 000 eurot.

Vallal on kavas senisele tugevale põhjale lisada otsa mõni meeter kõrgust nii, et praegu ühekorruseline pumbamaja muutub kahekorruseliseks kellatorniks. Luunja vallavanem Aare Anderson sõnas, et esimesele korrusele tuleks väljapanek valla koduloost ning teisele korrusele näitus valla suurkujudest. «Meil on palju materjali maadleja Jaan Jaago kohta,» tõi vallavanem näite. Uus kellatorn oleks kõigile tasuta avatud. Torni tippu on kavas panna kell, et kohalikud ja rännumehed saaksid sealt aega ja temperatuuri jälgida.

15.06.2020 17.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto