Sisukord
Arvamus
Postimees
16.06.2020
Eesti Eesti lühiuudised Minister Aeg Lihula tapatalgute järel: surmanuhtluse arutellu astuda oleks taandareng (19) Lihulas viga saanud laps sai haiglast välja Hiigeldividende maksev RMK on jännis puhkerajatiste remondiga (19) Narva Hermanni linnus kõneleb esimest korda iseendast Majandus Võlakoorem hoiab põlised töötud tihti põllult eemal (31) T1 saatuse otsustavad kaks eksperti Välismaa Biden peab lahendama asepresidendi sudoku (2) Välismaa lühiuudised Kohalik vaade ⟩ Hispaania kardab turistivaba suve (1) Arvamus Juhtkiri: hästi püsinud põhiseadus (3) Ülle Harju: metsaraha ja eetika (3) Artemi Troitski: ainus Eestiga seotud probleem on eesti keel (30) Tõnu Lehtsaar: olemislõhe tühistab tõe (10) Mari Jüssi: liikuvus ja uued harjumused (2) Kultuur Arvustus ⟩ Universaalsed küsimused kohalikus mahlas Arvustus ⟩ Spike Lee uues filmis surevad mustad mehed Vietnamis Sport Rassismisüüdistus kui välk selgest taevast: tõendid ja Wilsoni jutt ei klapi (12) Spordi lühiuudised Tervis Kas koroonaviirus võib ka neerud rivist välja lüüa? Tartu Tartu ja Elva vahelisse kergliiklusteesse jääb ohtlik lünk Mihkel Lees: lasteaiatasu tõus Tartus pidurdub Üks tuntud baar sulges ukse, teine kavandab suurt uuestisündi Linn liidab neli lasteaeda kaheks Tartu lühiuudised Tartu kaalub muru kõrguse nõude ja ühtlasi kogu heakorraeeskirja kaotamist Saja aasta vanusest Luunja pumbamajast saab kellatorn Kultuurivedurite palk võeti luubi alla Navitrolla pani seinale näituse looduse küüditamise vastu Piret Bristol: rohkem Tartut Meelelahutus Koomiks Sudoku

Artemi Troitski: ainus Eestiga seotud probleem on eesti keel

5 min lugemist
Artemi Troitski Viru hotellis toimunud arutelul «Venemaa hääled» 11. detsembril 2013. FOTO: TOOMAS HUIK/PM/SCANPIX BALTICS

Kohalikud mitte-eestlased peaksid eesti keelele üle minema juba lasteaias, leiab Eestis elav muusikakriitik ja ajakirjanik Artemi Troitski, kes täna tähistab oma 65. sünnipäeva. Teda usutles Teet Korsten.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kas te olete kunagi kahetsenud, et valisite kuus aastat tagasi just Eesti endale ja oma perele elupaigaks?

Ei. Arvan, et vaevalt leidub Eestisse kolinud venelaste seas pärast pandeemiat inimest, kes ei mõtleks: «Kui õigesti ma ikkagi tegin. Tänu jumalale, et sealt lahkusin.» Vaadake, mis seal toimub. Riik teostab absoluutselt idiootset ja ebajärjekindlat poliitikat – korraldab näiteks mingitest propagandaeesmärkidest lähtudes epideemia ajal paraade ja hääletusi.

Aga ka ilma igasuguse viiruseta poleks ma Eestisse tulekut kahetsenud. Ma ei pea end emigrandiks, pean end ekspaadiks – inimeseks, kes elab ja töötab Eestis. Armastan Eestit, mul on siin suurepärased sõbrad – neid on väga palju ja neid on nii eestlaste kui venelaste seast. Minu perele meeldib siin väga. Ma ei näe Eesti elus ühtegi miinust – vahest kliima välja arvatud, aga see muutub siingi tasapisi mahedamaks. Ütlen ausalt, et Venemaal pole ta oluliselt parem.

Kirjanik ja analüütik Julia Latõnina ütles mulle kümme aastat tagasi, kui oli siin põhjalikumalt ringi vaadanud ja järele mõelnud, et Eestil läheks veel paremini, kui siinne rahvaarv oleks suurem.

Ma ei arva, et Eesti oleks liiga väike. Asi on selles, et Eesti on osa suurest Euroopast; isegi eriolukorra ajal ei tunnetanud ma end absoluutselt mingi pisikese toa asukana. Ei! Elan suures Euroopa kodus. Reisin palju ja reisin vabalt. Asjaajamisi ja sõpru on mul kõikjal. Eesti on aga lemmikpaik, kus praegu on minu kodu.

15.06.2020 17.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto