P, 4.06.2023

Tartu ja Elva vahelisse kergliiklusteesse jääb ohtlik lünk

Lenel Karu
Facebook Twitter
Comments
Nõo ja Külitse vahelisele teelõigule pole plaanis rajada kergliiklusteed, autode kõrval väntamine seab aga ratturite elu ohtu. Eelmise nädala keskel kohtas Tartu Postimees seal Rasmust ja Egertit (rohelises), kes olid võtnud nõuks läbida Tartu rattamaratoni virtuaalsõidu.
Nõo ja Külitse vahelisele teelõigule pole plaanis rajada kergliiklusteed, autode kõrval väntamine seab aga ratturite elu ohtu. Eelmise nädala keskel kohtas Tartu Postimees seal Rasmust ja Egertit (rohelises), kes olid võtnud nõuks läbida Tartu rattamaratoni virtuaalsõidu. Foto: Sille Annuk

Paljud sportliku elustiiliga inimesed on juba aastaid oodanud Tartu ja Elva vahelise paarikümne kilomeetri pikkuse kergliiklustee täies mahus valmimist ning eri aegadel ette võetud arenduste tulemusena on järk-järgult ka sellele eesmärgile lähemale liigutud. Paraku pole ikka veel teada, millal terviklik tee võiks läbitavaks saada

Tänavu oktoobris peab valmima Nõo valla rajatav uus kergliiklustee, mis on 10,6 kilomeetrit pikk, algab Tartu-poolsest Nõo sissesõiduteest ning lõpeb Peedumäel, veidi enne Elva piiri. Järgmisel aastal on Elva vald plaani võtnud oma 1,5 kilomeetri pikkuse teelõigu rajamise Peedumäelt Arbimäele.

Kui Elva ja Nõo vahel saavad nende arenduste järel jalakäijad ja ratturid hakata igati mugavalt ja turvaliselt liikuma, siis sama ei saa öelda lõigu kohta Tartu ja Nõo vahel. Nimelt jääb Külitse ja Nõo vahele lünk, mille tõttu on kergliiklejad sunnitud ligi kolme ja poole kilomeetri pikkusel teekonnal ohtliku sõidutee pervel toime tulema.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles