Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
16.06.2020
Eesti Eesti lühiuudised Minister Aeg Lihula tapatalgute järel: surmanuhtluse arutellu astuda oleks taandareng (19) Lihulas viga saanud laps sai haiglast välja Hiigeldividende maksev RMK on jännis puhkerajatiste remondiga (19) Narva Hermanni linnus kõneleb esimest korda iseendast Majandus Võlakoorem hoiab põlised töötud tihti põllult eemal (31) T1 saatuse otsustavad kaks eksperti Välismaa Biden peab lahendama asepresidendi sudoku (2) Välismaa lühiuudised Kohalik vaade ⟩ Hispaania kardab turistivaba suve (1) Arvamus Juhtkiri: hästi püsinud põhiseadus (3) Ülle Harju: metsaraha ja eetika (3) Artemi Troitski: ainus Eestiga seotud probleem on eesti keel (30) Tõnu Lehtsaar: olemislõhe tühistab tõe (10) Mari Jüssi: liikuvus ja uued harjumused (2) Kultuur Arvustus ⟩ Universaalsed küsimused kohalikus mahlas Arvustus ⟩ Spike Lee uues filmis surevad mustad mehed Vietnamis Sport Rassismisüüdistus kui välk selgest taevast: tõendid ja Wilsoni jutt ei klapi (12) Spordi lühiuudised Tervis Kas koroonaviirus võib ka neerud rivist välja lüüa? Tartu Tartu ja Elva vahelisse kergliiklusteesse jääb ohtlik lünk Mihkel Lees: lasteaiatasu tõus Tartus pidurdub Üks tuntud baar sulges ukse, teine kavandab suurt uuestisündi Linn liidab neli lasteaeda kaheks Tartu lühiuudised Tartu kaalub muru kõrguse nõude ja ühtlasi kogu heakorraeeskirja kaotamist Saja aasta vanusest Luunja pumbamajast saab kellatorn Kultuurivedurite palk võeti luubi alla Navitrolla pani seinale näituse looduse küüditamise vastu Piret Bristol: rohkem Tartut Meelelahutus Koomiks Sudoku

Linn liidab neli lasteaeda kaheks

1 min lugemist
Akadeemia tänaval asuva lasteaia Rõõmupesa hoone juurdeehitus sai valmis. FOTO: Kristjan Teedema

Tartu linn kavandab lähestikku paiknevad Karoliine ja Sassi ning Midrimaa ja Rõõmupesa liita ja juhtimine ühendada, et lasteaedade majandamine ja igapäevatöö tõhustuks.

Lasteaeda liitmise eelnõu saadeti linnavolikogule kinnitada, istung on järgmisel nädalal. Tartu linnavalitsuse haridusosakonna juhataja Riho Raave sõnul pole ühtegi põhjust, miks volikogu eelnõu kinnitama ei peaks.

Lasteaedade liitmine ei muuda tema sõnul midagi kehvemaks laste jaoks, pigem paraneb kvaliteet, sest suuremas lasteaias on mitmekesisemad võimalused pakkuda tugiteenuseid. Ka on rohkem õpetajaid ning tänu sellele on mugavam korraldada asendusi. «Küll aga mõjutavad muudatused asutuste juhtimist ning aitavad vähendada sellega seotud kulusid,» tõdes ta.

Et Sassi ja Midrimaa lasteaia direktorid lähevad pensionile ja nende kohad olid nõus üle võtma Karoliine ja Rõõmupesa juhid, siis linn konkurssi ei korralda. Juhtide pensionileminek oli samuti üks põhjusi, mis ajendas lasteaedu liitma. Raave märkis, et juhtimise pealt linn rahaliselt märkimisväärselt ei võida. «Mida suurem maja, seda suurem on direktori palk,» ütles ta.

Karoliine lasteaias on kasvandikke ligi 170. Sassis on lapsi 150, majad asuvad teineteisest kümmekonna minuti jalutuskäigu kaugusel.

Midrimaa ja Rõõmupesa asuvad kõrvuti. Esimeses käib 127 last, naabruses asuvas Rõõmupesas aga 116 põnni. Lasteaedade liitmine on kavas tuleva aasta alguses.

Seotud lood
15.06.2020 17.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto