Sisukord
Sport
Tänane leht
16.06.2020
Eesti Eesti lühiuudised Minister Aeg Lihula tapatalgute järel: surmanuhtluse arutellu astuda oleks taandareng (19) Lihulas viga saanud laps sai haiglast välja Hiigeldividende maksev RMK on jännis puhkerajatiste remondiga (19) Narva Hermanni linnus kõneleb esimest korda iseendast Majandus Võlakoorem hoiab põlised töötud tihti põllult eemal (31) T1 saatuse otsustavad kaks eksperti Välismaa Biden peab lahendama asepresidendi sudoku (2) Välismaa lühiuudised Kohalik vaade ⟩ Hispaania kardab turistivaba suve (1) Arvamus Juhtkiri: hästi püsinud põhiseadus (3) Ülle Harju: metsaraha ja eetika (3) Artemi Troitski: ainus Eestiga seotud probleem on eesti keel (30) Tõnu Lehtsaar: olemislõhe tühistab tõe (10) Mari Jüssi: liikuvus ja uued harjumused (2) Kultuur Arvustus ⟩ Universaalsed küsimused kohalikus mahlas Arvustus ⟩ Spike Lee uues filmis surevad mustad mehed Vietnamis Sport Rassismisüüdistus kui välk selgest taevast: tõendid ja Wilsoni jutt ei klapi (12) Spordi lühiuudised Tervis Kas koroonaviirus võib ka neerud rivist välja lüüa? Tartu Tartu ja Elva vahelisse kergliiklusteesse jääb ohtlik lünk Mihkel Lees: lasteaiatasu tõus Tartus pidurdub Üks tuntud baar sulges ukse, teine kavandab suurt uuestisündi Linn liidab neli lasteaeda kaheks Tartu lühiuudised Tartu kaalub muru kõrguse nõude ja ühtlasi kogu heakorraeeskirja kaotamist Saja aasta vanusest Luunja pumbamajast saab kellatorn Kultuurivedurite palk võeti luubi alla Navitrolla pani seinale näituse looduse küüditamise vastu Piret Bristol: rohkem Tartut Meelelahutus Koomiks Sudoku

Rassismisüüdistus kui välk selgest taevast: tõendid ja Wilsoni jutt ei klapi

3 min lugemist
  • Wilson on sündinud USAs, kuid sai Soome kodakondsuse 2015. aastal
  • Eestlased eitavad rassismisüüdistust
  • Iltalehtis avaldatud lugu üllatas Wilsonit
  • Eesti peatreener: mõlemad pooled on andnud oma selgitused, kõik on korda aetud
USAst pärit Jamar Wilson sai Soome kodakondsuse 2015. aastal. FOTO: SYLVAIN THOMAS/AFP/Scanpix

Pühapäeval avaldas Soome suuremaid ajalehti Iltalehti artikli, kus Soome koondislane Jamar Wilson süüdistas üht Eesti koondise korvpallurit rassistliku väljendi kasutamises kaks aastat tagasi peetud mängu ajal. Kas aga üldse oli tegemist rassismiga?

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Mäng toimus ammu ja keegi ei mäleta täpselt, mida mängu ajal räägiti. Rain Veideman arutles: «Pole välistatud, et mängijad arutasid omavahel, kuidas edasi tegutseda ja üks võis teisele öelda umbes nii: «Võta sina musta [kaitses]». Reaalselt ma ei usu, et seal mängus võinuks midagi rassistlikku toimuda.»​

Veideman jätkas mõtiskledes: «Ma ei kujuta ette seda olukorda. Kui see sõna sind häiris, siis tule ja ütle kohe. Jutt käis ju meie koondise mängijate omavahelisest kommunikatsioonist. Meie kõik mängijad on piisavalt targad ning aastate jooksul eri meeskondade ja mängijatega palju kokku puutunud, et teame, kuidas peame käituma.»

Näiteks ühes tolle mängu olukorras tegi Veideman Wilsonile vea, mõlemad kukkusid ning aitasid teineteise sõbralikult patsutades püsti.

15.06.2020 17.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto