Sisukord
Kultuur
Tänane leht
17.06.2020
Eesti Parimat koolilehte teevad Tallinna 21. kooli õpilased Valmis esimene osa Kopli rannapromenaadist Luik ja Terras: Trumpi otsus teeb muret (6) Eesti lühiuudised Euroopa Kontrollikoda kahtleb Rail Balticu tasuvuses (19) Lutsar: 2+2-reeglit peaks muutma (5) Majesteetlik kuldvihm pakub silmailu Majandus Apple ja Amazon jäid ELi hambusse (1) Kas Euroopa Warren Buffett tuleb Itaaliast? Välismaa NATO valmistub juba järgmiseks viiruslaineks Välismaa lühiuudised Suurbritannia laveerib kaubandushiiglaste vahel Pekingi turult sai alguse uus koroonapuhang (12) Kohalik vaade ⟩ Vihakõne paneb Moldovas häirekellad helisema Arvamus Valdo Randpere: olla ja tegutseda Rootsi moodi (83) Guido Pärnits: valmidus muudatusteks Erik Aru: poliitmõtte import (2) Silver Tambur: rassismi vastu seismine on osa Eesti põhiväärtustest (80) Juhtkiri: Rail Balticu mõtlemiskoht (11) Kultuur Kirjanik, kellel olid üksnes lugejad (4) Evelin Võigemast lavaaugus: kui aus saab olla armastades? (5) Kunstnik kohtub väärilise modelliga Sport 20 aastat kestnud Euroopa korvpallisõja uus peatükk: rahakotiga mindi edukalt lahingusse Eestlannade juhendaja tee väikelinnast Euroopa tippu Tartu Mõte jõeäärsest avalikust saunast kogub toetajaid Esta Tatrik: Vabaduse puiestee kui kiigeplats (6) Lemmit Kaplinski: Tartu linna rohepesu (8) Ettevõtjad võivad lodjakoja pärast kohtusse minna Tartu lühiuudised Kui tudengid sügisel Eestisse ei pääse, tuleb leppida kaugõppega Nõo kirikaiast tuli päevavalgele hulk skelette Tartu kunstikooli «kivimaja» Kuperjanovi tänaval kaob silmist Tekstiilikunstnikud väljendavad aastanäitusel vabadust Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kunstnik kohtub väärilise modelliga

3 min lugemist
Kai Kaljo, «Sandra Jõgeva portree». FOTOd: Stanislav Stepashko, Tallinna Kunstihoone FOTO: Stanislav Stepashko, Tallinna Kunstihoone

KUNSTINÄITUS. See, et kunstnikud on modelliks võtnud oma ametikaaslased, loob kogu näitusele ühiskonnakriitikast vaba õhustiku.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Väga pikka aega ei ole Tallinna Kunsti­hoone galeriis olnud nii huvitavat ja intrigeerivat näitust kui kõneks­olev. Kõik need ühiskonna sotsiaalsetele, majanduslikele või ka klimaatilistele probleemidele pühendatud välja­panekud on olnud ju toredad, aga samas ka lapsikud.

Täna on muidugi raske ühegi asjaosalisega selles suhtes diskussiooni laskuda, sest kui sa ei jaga nendes projektides osalejate maailmavaadet, oled ad ipso paaria. Aga õnneks seda kõike sellel näitusel ei ole. ­Juba ainuüksi näituse pealkiri – «Kunstnikud maalivad kunstnikke» – välistab suuresti kogu ühiskonnakriitilise ning sotsiaalse temaatika.

16.06.2020 18.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto