Sisukord
Kultuur
Tänane leht
17.06.2020
Eesti Parimat koolilehte teevad Tallinna 21. kooli õpilased Valmis esimene osa Kopli rannapromenaadist Luik ja Terras: Trumpi otsus teeb muret (6) Eesti lühiuudised Euroopa Kontrollikoda kahtleb Rail Balticu tasuvuses (19) Lutsar: 2+2-reeglit peaks muutma (5) Majesteetlik kuldvihm pakub silmailu Majandus Apple ja Amazon jäid ELi hambusse (1) Kas Euroopa Warren Buffett tuleb Itaaliast? Välismaa NATO valmistub juba järgmiseks viiruslaineks Välismaa lühiuudised Suurbritannia laveerib kaubandushiiglaste vahel Pekingi turult sai alguse uus koroonapuhang (12) Kohalik vaade ⟩ Vihakõne paneb Moldovas häirekellad helisema Arvamus Valdo Randpere: olla ja tegutseda Rootsi moodi (83) Guido Pärnits: valmidus muudatusteks Erik Aru: poliitmõtte import (2) Silver Tambur: rassismi vastu seismine on osa Eesti põhiväärtustest (80) Juhtkiri: Rail Balticu mõtlemiskoht (11) Kultuur Kirjanik, kellel olid üksnes lugejad (4) Evelin Võigemast lavaaugus: kui aus saab olla armastades? (5) Kunstnik kohtub väärilise modelliga Sport 20 aastat kestnud Euroopa korvpallisõja uus peatükk: rahakotiga mindi edukalt lahingusse Eestlannade juhendaja tee väikelinnast Euroopa tippu Tartu Mõte jõeäärsest avalikust saunast kogub toetajaid Esta Tatrik: Vabaduse puiestee kui kiigeplats (6) Lemmit Kaplinski: Tartu linna rohepesu (8) Ettevõtjad võivad lodjakoja pärast kohtusse minna Tartu lühiuudised Kui tudengid sügisel Eestisse ei pääse, tuleb leppida kaugõppega Nõo kirikaiast tuli päevavalgele hulk skelette Tartu kunstikooli «kivimaja» Kuperjanovi tänaval kaob silmist Tekstiilikunstnikud väljendavad aastanäitusel vabadust Meelelahutus Koomiks Sudoku

Evelin Võigemast lavaaugus: kui aus saab olla armastades?

5 min lugemist
  • Kodu kui puur
  • Kaamera võimalused
  • Mis teeb teatri teatriks?
Evelin Võigemast mängib «Inimese hääles» Naist, kes puuri meenutavas kodus peab viimast võitlust lootuses, et suudab muuta Mehe meelt ja päästa armastus.  FOTO: Siim Vahur

Kristjan Suitsu lavastus «Inimese hääl» näitas, et läbi digividina saab jõuda teatrinäljas inimesteni, kuid hinge pugemiseks peab veebiteater veel otsima ja leiutama vaid talle omaseid vahendeid.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Mul pole inimese hääl, kel on midagi varjata. Nii ütleb Naine, kes püüab meeleheitlikult muuta oma elu, helluse ja raevu vahel kõikudes vastu seista saatusele, mis on teda just ilma jätnud armastusest. Viis aastat kestnud suhe on Mehe poolt lõpetatud, aga mitte lõppenud.

Tallinna Linnateatri «Inimese hääl» on esimene pärast koroonat esietendunud lavatöö Eestis, kunstnik Kristjan Suitsu esimene lavastus, aga loodetavasti mitte viimane. Kuid arvatavasti viimane lugu, mida räägitakse Tallinna Linnateatri Lavaaugus, kuhu Suitsu kaasabil on planeeritud-projekteeritud nüüd kaks maja: lähiajal ehitatav kompleks, mis peaks andma teatrile igatsetud suure saali, ja 13. juunil vaatajatele oma saladused avanud suvemaja meenutav eramu.

16.06.2020 18.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto