Sisukord
Eesti
Tänane leht
17.06.2020
Eesti Parimat koolilehte teevad Tallinna 21. kooli õpilased Valmis esimene osa Kopli rannapromenaadist Luik ja Terras: Trumpi otsus teeb muret (6) Eesti lühiuudised Euroopa Kontrollikoda kahtleb Rail Balticu tasuvuses (19) Lutsar: 2+2-reeglit peaks muutma (5) Majesteetlik kuldvihm pakub silmailu Majandus Apple ja Amazon jäid ELi hambusse (1) Kas Euroopa Warren Buffett tuleb Itaaliast? Välismaa NATO valmistub juba järgmiseks viiruslaineks Välismaa lühiuudised Suurbritannia laveerib kaubandushiiglaste vahel Pekingi turult sai alguse uus koroonapuhang (12) Kohalik vaade ⟩ Vihakõne paneb Moldovas häirekellad helisema Arvamus Valdo Randpere: olla ja tegutseda Rootsi moodi (83) Guido Pärnits: valmidus muudatusteks Erik Aru: poliitmõtte import (2) Silver Tambur: rassismi vastu seismine on osa Eesti põhiväärtustest (80) Juhtkiri: Rail Balticu mõtlemiskoht (11) Kultuur Kirjanik, kellel olid üksnes lugejad (4) Evelin Võigemast lavaaugus: kui aus saab olla armastades? (5) Kunstnik kohtub väärilise modelliga Sport 20 aastat kestnud Euroopa korvpallisõja uus peatükk: rahakotiga mindi edukalt lahingusse Eestlannade juhendaja tee väikelinnast Euroopa tippu Tartu Mõte jõeäärsest avalikust saunast kogub toetajaid Esta Tatrik: Vabaduse puiestee kui kiigeplats (6) Lemmit Kaplinski: Tartu linna rohepesu (8) Ettevõtjad võivad lodjakoja pärast kohtusse minna Tartu lühiuudised Kui tudengid sügisel Eestisse ei pääse, tuleb leppida kaugõppega Nõo kirikaiast tuli päevavalgele hulk skelette Tartu kunstikooli «kivimaja» Kuperjanovi tänaval kaob silmist Tekstiilikunstnikud väljendavad aastanäitusel vabadust Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lutsar: 2+2-reeglit peaks muutma

5 min lugemist
Irja Lutsar. FOTO: Tairo Lutter

Jaanipäeval tasuks olla vabas õhus ja suure seltskonnaga suvila siseruumidesse koguneda ei tohiks, ütleb Covid-19 tõrje teadusnõukoja juht professor Irja Lutsar, kelle sõnul tuleks 2+2-reegel üle vaadata, sest inimesed seda enam ei järgi.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ilmateadlased teavad rääkida, et jaanipäev tõotab tulla kuiv ja päikeseline, ent jahe. Kuidas peaksid inimesed praeguses olukorras jaanipäeval käituma?

Koroonaviirus ei ole kadunud. Jah, Eestis on viimastel päevadel [nakatumiste] arv olnud väike, aga eilsest (üleeilsest – toim) läks ju igasugune reisimine lahti ning eelmisel nädalal oli nakatunute arv veel päris suur. Tuleb ikka hoida distantsi ja mina jätaksin sellel aastal suured jaanipeod kindlasti ära.

Väike jaanipidu pere või sõpradega, kellega kogu aeg on suheldud – selles ei ole kindlasti midagi halba. Tuleks olla õues. Ohtlik on olukord siis, kui hakkab vihma sadama. Külm ja niiskus, suur seltskond väikeses maakodus loovad koroonaviiruse jaoks väga head tingimused. Kui tõesti hakkab vihma sadama, siis lähme koju.

Jaanipäeval tehakse alati ka sauna, kus tõenäoliselt see viirus ei levi, aga kui on soov pärast sauna eesruumis «maailma parandada», siis seda võiks ka õues teha. Alkohol iseenesest loomulikult viirust ei levita, aga see kaotab inimeste sisemised piirid. Kui piire ei ole, siis tehakse asju, mida hiljem kahetsetakse.

16.06.2020 18.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto