Sisukord
Maa Elu
Tänane leht
18.06.2020
Eesti Eesti lühiuudised Video ⟩ Peaminister lubab muutusi terviseametis (5) Sillamäel tuli peatänava alt välja vana kalmistu (1) Parteivahetajad pürgivad võimu poole, opositsioon kaotab liikmeid (29) Majandus Hololei Rail Balticust: hindeks neli pisikese miinusega (6) Majanduse lühiuudised Ajaloo suurim langus nõudluses nafta järele (1) Suuraktsionär ähvardab Lufthansa päästeplaani läbi kukutada Suhkru tarbimine väheneb esimest korda nelja aastakümne vältel Välismaa Eesti areng sõltub otseselt Euroopa Liidu tugevusest (4) Kohalik vaade ⟩ Leedu klammerdub Rail Balticu külge Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: EL positsioon regionaalsegi jõuna on ohus (7) Herman Kelomees: Kivisaare-jaht oli viga (41) Vladimir Juškin: Putini isevalitsus omandab eluaegse staatuse (7) Lauri Vahtra: kodukontor valust karjuva lapsega (1) Maarika Truu: kuidas mõõta iduettevõtte väärtust? (1) Kultuur Jälle käib teatri kaaperdamine (2) Avalik kiri NUKU teatrile (3) Tommy Cash: kardan inimlikkuse kadumist Sport Kultuuriminister näeb Eesti MM-rallit koroonapiiranguteta septembris (5) Võimalus, mida lihtsalt ei saa kasutamata jätta (3) Maa Elu Jahimehed tahavad luba küttida metskitsi vibuga (12) Kuuse-kooreürask käitus tänavu tavatult (2) Üle Eesti käib kibekiire päikesejaamade ehitus (5) Kui muruniidukist või -traktorist ei piisa Aknameister: odavat masstoodangut võib endale lubada igaüks Korraliku saunaviha tegemine on paras teadus (1) Roosid jaanipäevaks kasvama Ilmajutt: Eestis tuleb tornaadosid ette igal aastal Muru saab süüa ja muruga saab ravida Spargel on soolestiku sanitar Soome telekokk korraldab Muhumaal kokanduskursusi Tartu Koroona pole Tartu kinnisvaraturule veel suurt kukkumist toonud Riina Solman: lapsehoolduspuhkus olgu muretu Laura Danilas: lennunduse «nähtamatud» jõud Rannar Raba: kasvõi minut enne südaööd Kümnendi lõpuks võib osa Tartu-Elva teest saada neljarajaliseks (2) Tartu lühiuudised Piirissaare vanausulised saavad sügisel kauaoodatud palvemaja Indrek Kelk näeb virtuaalsetel spordiüritustel tulevikku (1) Tammeka parimad noormängijad seisavad Euroopa lävel Voronja galerii suvele annab võimsa varjundi kättemaks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jahimehed tahavad luba küttida metskitsi vibuga

4 min lugemist
Vibuga küttimine on vibujahimeeste sõnul hea olukorras, kus tulirelvaga seda teha oleks ohtlik. Fotol vibujahiklubi Mägilased juhatuse liige Mario Traks. FOTO: Mario Traks

Vibujahi eestvedajad loodavad, et peagi saab ka Eestis metskitsi vibuga küttida. See oleks hea võimalus küttida liikluses ohtlikke kitsi seal, kus tulirelvaga seda teha oleks ohtlik.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Vibukütid on juba aastaid teavitustööd teinud, sest Eestis ei tajuta vibu veel relvana. „Inimestele seostub vibu Robin Hoodi või laatadel lastavate vibudega, mistõttu tundub mõistetamatu, et nendega võiks jahile minna,” sõnas vibujahiklubi Mägilased asutajaliige ja vibujahi üks eestvedajaid Eestis Rita-Anette Kohava.

Eestis kasutusel olev plokkvibu leiutati eelmise sajandi lõpus ja selle täpsus on tulirelvadega võrreldav. „Vibuga käiakse ka krokodilli- ja elevandijahil,” tõi Kohava näiteks.

Kas ühiskond on valmis?

Mägilased on Eestis toimetanud kolmteist aastat ja neil on sada liiget. Väikeulukite jaht on seadustatud seitse aastat, nüüd näevad vibukütid vaeva, et seadustataks jaht ka suur­ulukite hulka kuuluvale metskitsele, kelle küttimine vibuga oleks tiheasustusaladel turvalisem kui tulirelvaga.

„Avariid juhtuvad sageli tiheasustusaladel. Ka Tartumaal, kus ma ise jahil käin, on palju hunte ja ilveseid, seega kitsedel on turvalisem inimeste lähedal,” selgitas ta.

Keskkonnaministeeriumi metsaosakonna jahinduse nõunik Tõnu Traks täiendas, et jahipidamise juures on reegel, et uluk tuleb surmata võimalikult kiiresti ja piinu tekitamata.

17.06.2020 19.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto