Sisukord
Kultuur
Tänane leht
18.06.2020
Eesti Eesti lühiuudised Video ⟩ Peaminister lubab muutusi terviseametis (5) Sillamäel tuli peatänava alt välja vana kalmistu (1) Parteivahetajad pürgivad võimu poole, opositsioon kaotab liikmeid (29) Majandus Hololei Rail Balticust: hindeks neli pisikese miinusega (6) Majanduse lühiuudised Ajaloo suurim langus nõudluses nafta järele (1) Suuraktsionär ähvardab Lufthansa päästeplaani läbi kukutada Suhkru tarbimine väheneb esimest korda nelja aastakümne vältel Välismaa Eesti areng sõltub otseselt Euroopa Liidu tugevusest (4) Kohalik vaade ⟩ Leedu klammerdub Rail Balticu külge Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: EL positsioon regionaalsegi jõuna on ohus (7) Herman Kelomees: Kivisaare-jaht oli viga (41) Vladimir Juškin: Putini isevalitsus omandab eluaegse staatuse (7) Lauri Vahtra: kodukontor valust karjuva lapsega (1) Maarika Truu: kuidas mõõta iduettevõtte väärtust? (1) Kultuur Jälle käib teatri kaaperdamine (2) Avalik kiri NUKU teatrile (3) Tommy Cash: kardan inimlikkuse kadumist Sport Kultuuriminister näeb Eesti MM-rallit koroonapiiranguteta septembris (5) Võimalus, mida lihtsalt ei saa kasutamata jätta (3) Maa Elu Jahimehed tahavad luba küttida metskitsi vibuga (12) Kuuse-kooreürask käitus tänavu tavatult (2) Üle Eesti käib kibekiire päikesejaamade ehitus (5) Kui muruniidukist või -traktorist ei piisa Aknameister: odavat masstoodangut võib endale lubada igaüks Korraliku saunaviha tegemine on paras teadus (1) Roosid jaanipäevaks kasvama Ilmajutt: Eestis tuleb tornaadosid ette igal aastal Muru saab süüa ja muruga saab ravida Spargel on soolestiku sanitar Soome telekokk korraldab Muhumaal kokanduskursusi Tartu Koroona pole Tartu kinnisvaraturule veel suurt kukkumist toonud Riina Solman: lapsehoolduspuhkus olgu muretu Laura Danilas: lennunduse «nähtamatud» jõud Rannar Raba: kasvõi minut enne südaööd Kümnendi lõpuks võib osa Tartu-Elva teest saada neljarajaliseks (2) Tartu lühiuudised Piirissaare vanausulised saavad sügisel kauaoodatud palvemaja Indrek Kelk näeb virtuaalsetel spordiüritustel tulevikku (1) Tammeka parimad noormängijad seisavad Euroopa lävel Voronja galerii suvele annab võimsa varjundi kättemaks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Avalik kiri NUKU teatrile

2 min lugemist
R. Agur «Pessi ja Iluusia» 1982  FOTO: NUKU muuseum

Tere, lugupeetavad noored teatritegijad! Kas NUKU teatri nimetamine Noorsooteatriks on nüüd hingekella löömine 68 aastat vapralt vastu pidanud Eesti ainsale kutselisele nukuteatrile? Muudatuse põhjuseks tuuakse ees terendav visuaalsus. Vabandage väga, kas nukuteater oli ja on pimedatele ning kurtidele?

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Juba nukuteatri õppestuudiolasena nähtud külalisetendus «Aladdini imelamp» pani mind ahhetama oma loovuse ja tehnikaga, rääkimata tehnilistest võimalustest. Ja mis see siis on, kui mitte visuaalsus viimase peal? See «jalgratas» on juba leiutatud ja pole enam vaja kalambuuritseda. Nukud on juba antiikajal iidsetest aegadest kasutusel olnud kui erilised visuaalsuse kandjad, nt suured jaavanukud suurpidustustel, vertep-nukud kirikutes, et edasi anda müsteeriumi.

Tänapäeva laste esimesed teatrielamused saadakse just nukuteatris, kui laps tuuakse teatrisse. Kui lapsel on endal käes kasvõi lusikas, siis ei kasuta ta seda mitte ainult suhu panemiseks, vaid personifitseerib selle kohemaid vastavalt oma meeleolule või situatsioonile ning on sellega dialoogis. Samasugune on ka tema suhe mänguasjadesse. Mängus avalduvad esimesed näitlemise anded ja oskus mängida. Seda kõike aga toetab tihtipeale käik nukuteatrisse.

17.06.2020 19.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto