L, 8.10.2022

Tartu lühiuudised

Kristel Kaljuvee
, tegevtoimetaja
Tartu lühiuudised
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Täna võib õhusoe tõusta lausa 31 kraadini.
Täna võib õhusoe tõusta lausa 31 kraadini. Foto: Sille Annuk

Täna lubab Tartusse kuumalainet

Erinevate ilmajaamade andmetel toob tänane ilm tartlastele kuuma päeva, kuid paukuda võib ka pikne.

Ilmajaam.postimees.ee andmetel võib Tartus tulla kuni 28 soojakraadi.

Samas ennustab portaal muutlikku pilvisust ning mitmel pool hoovihma ja äikest, sadu on kohati tugev ja võib tulla rahet. Puhub muutliku suunaga tuul üks kuni seitse meetrit sekundis, äikese ajal on tuul puhanguline.

Samasugust kuuma ja vihmast ilma prognoosivad teisedki ilmaportaalid, Accuweather pakub päevaseks tipptemperatuuriks suisa 31 kraadi. TPM

Lõuna-Eesti bussisõitude sagedus tiheneb

Tänasest avarduvad Lõuna-Eesti elanike võimalused reisimiseks kaugliinibussidega.

«Pärast eriolukorra lõppu on nõudlus bussireiside järele jälle olemas, inimesed sõidavad julgelt kaugliinibussidega ja see võimaldab ka uusi bussiliine avada,» ütles Taisto Liinide tootejuht Jan Landrat.

Uute sõiduplaanidega hakkavad Taisto liinibussid reisijaid teenindama Võru-Tartu-Tallinna, Tartu-Viljandi-Pärnu ja Valga-Viljandi-Paide-Tallinna marsruudil. Võru ja Tartu vahet hakkab buss tänasest sõitma neli korda päevas. Kõik bussid peatuvad ka paljudes väikestes vahepeatustes.

Enne liinile tulekut on Taisto liinibussid läbinud suurpuhastuse, busside esiuste juures on desovahend, millega reisijad saavad käsi puhastada. Peale iga reisi lõppu teeb bussijuht bussis märgpuhastuse. TPM

Ülikooli tänav on jälle autoga läbitav

Ülikooli tänav on sellest nädalast taas autodele ja jalakäijatele terves ulatuses avatud.

Esmaspäeval avati autodele Ülikooli tänava lõik Lossi tänavast Küütri tänavani, mis seni oli ehitustööde tõttu suletud, teatas linnavalitsuse pressiesindaja.

Ehitus Ülikooli tänaval jätkub ning alustatakse teise etapi töid. Nende käigus paigaldatakse jalgteele rennid ja päised, taktiilsed ja liikluskorralduse tähised ning puhastatakse remonditud tee. Töid tehakse septembri lõpuni.

Ehituse teises etapis autoliiklust tänaval täielikult ei suleta, vaid tehakse seda osaliselt. TPM

Aparaaditehase rattaringlusparkla kolis ajutiselt Pauluse kiriku kõrvale

Kastani kergliiklustee ehituse tõttu viidi Aparaaditehase rattaringlusparkla ajutiselt Pauluse kiriku kõrvale.

Pauluse kiriku kõrval asub sellest nädalast virtuaalne parkimisala, mis on tähistatud postidega ning sinise rattaringlusparkla plakatiga. Virtuaalses parkimisalas tuleb sõidu lõpetamiseks lukustada ratas korvis oleva lisalukuga, lukutrossi peab panema läbi kodarate. Enne ratta juurest lahkumist tuleb veenduda sõidu lõppemises, selle kohta ilmub teavitus ratta ekraanile.

Virtuaalne parkla jääb uude asukohta kuni Kastani tänava kõnnitee remondi lõpuni. TPM

Märksõnad
Tagasi üles