Sisukord
Sport
Tänane leht
18.06.2020
Eesti Eesti lühiuudised Video ⟩ Peaminister lubab muutusi terviseametis (5) Sillamäel tuli peatänava alt välja vana kalmistu (1) Parteivahetajad pürgivad võimu poole, opositsioon kaotab liikmeid (29) Majandus Hololei Rail Balticust: hindeks neli pisikese miinusega (6) Majanduse lühiuudised Ajaloo suurim langus nõudluses nafta järele (1) Suuraktsionär ähvardab Lufthansa päästeplaani läbi kukutada Suhkru tarbimine väheneb esimest korda nelja aastakümne vältel Välismaa Eesti areng sõltub otseselt Euroopa Liidu tugevusest (4) Kohalik vaade ⟩ Leedu klammerdub Rail Balticu külge Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: EL positsioon regionaalsegi jõuna on ohus (7) Herman Kelomees: Kivisaare-jaht oli viga (41) Vladimir Juškin: Putini isevalitsus omandab eluaegse staatuse (7) Lauri Vahtra: kodukontor valust karjuva lapsega (1) Maarika Truu: kuidas mõõta iduettevõtte väärtust? (1) Kultuur Jälle käib teatri kaaperdamine (2) Avalik kiri NUKU teatrile (3) Tommy Cash: kardan inimlikkuse kadumist Sport Kultuuriminister näeb Eesti MM-rallit koroonapiiranguteta septembris (5) Võimalus, mida lihtsalt ei saa kasutamata jätta (3) Maa Elu Jahimehed tahavad luba küttida metskitsi vibuga (12) Kuuse-kooreürask käitus tänavu tavatult (2) Üle Eesti käib kibekiire päikesejaamade ehitus (5) Kui muruniidukist või -traktorist ei piisa Aknameister: odavat masstoodangut võib endale lubada igaüks Korraliku saunaviha tegemine on paras teadus (1) Roosid jaanipäevaks kasvama Ilmajutt: Eestis tuleb tornaadosid ette igal aastal Muru saab süüa ja muruga saab ravida Spargel on soolestiku sanitar Soome telekokk korraldab Muhumaal kokanduskursusi Tartu Koroona pole Tartu kinnisvaraturule veel suurt kukkumist toonud Riina Solman: lapsehoolduspuhkus olgu muretu Laura Danilas: lennunduse «nähtamatud» jõud Rannar Raba: kasvõi minut enne südaööd Kümnendi lõpuks võib osa Tartu-Elva teest saada neljarajaliseks (2) Tartu lühiuudised Piirissaare vanausulised saavad sügisel kauaoodatud palvemaja Indrek Kelk näeb virtuaalsetel spordiüritustel tulevikku (1) Tammeka parimad noormängijad seisavad Euroopa lävel Voronja galerii suvele annab võimsa varjundi kättemaks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Võimalus, mida lihtsalt ei saa kasutamata jätta

4 min lugemist
Rally Estonia 2019 poodium. FOTO: Jaanus Ree/Red Bull Content Pool

Kui aasta alguses saabusid ebameeldivad sõnumid, et Rally Estonia ja Eesti Autospordi Liit (EAL) ei suuda lahkhelide tõttu koostööd jätkata, ja unistus MM-rallist kustus, siis nüüd on äkitselt asjad korda saanud. Ühiselt tehakse jõupingutusi autoralli tippürituse Maarjamaale toomiseks. Selleks on Eestile tekkinud ka erakordne võimalus, sest algsest MM-kalendrist langeb järjepanu rallisid välja.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Võimaliku MM-ralli korraldusmeeskonda asub vedama Rally Estonia tiim, millele EAL on tugev partner. Sellise koostööga on võimalik teha suuri tegusid ning olla valmis, et ootamatult sülle kukkunud võimalusest kinni haarata.

Rally Estonia direktor Urmo Aava kinnitas, et nemad suhtlevad tihedalt WRC ametnikega ja Eestile pakutakse kandikul ideaalset võimalust autospordi suurvõistlust korraldada. Nüüd loodetakse, et saadakse vajalik toetus vastavatest institutsioonidest, kust vastused peaksid laekuma juba õige pea. Positiivse tagasiside korral hakatakse juba konkreetsemalt vestlema ka FIA ja WRC promootoritega. «Saan kinnitada, et meile on WRC promootori poolt tehtud pakkumine korraldada aastal 2020 WRC-etapp Eestis,» sõnas Aava.

Et just Rally Estonia meeskonnale selline võimalus pakuti, pole üldse imekspandav. Alates 2010. aastast toimuv autospordivõistlus on järjepanu kasvanud ja neid on tunnustatud mitmete autasudega. 2014. aastal said nad parima Euroopa meistrivõistluste etapi tiitli, millele järgnes mullu korraldatud WRC ametlik promotsiooniralli. Tegemist oli üldse esimese sellelaadse ettevõtmisega maailmas. Eelmisel aastal jäid kõik asjaosalised suurüritusega rahule.

«Meie eesmärk on saada Eestile ja Eesti autospordile parimad tingimused WRC-etapi läbiviimisel ja maksimaalne ülemaailmne kajastus. Oluline on tegutseda ühise eesmärgi nimel, nii et kõik asjaosalised, kaasa arvatud FIA ja WRC promootor, saaksid sellest maksimaalse väärtuse. Kogu Rally Estonia meeskond ja Eesti autosport laiemalt on väga õnnelik ja meelitatud, et meile on selline ettepanek tehtud. Meie eesmärk on üheskoos korraldada parim üritus, mis tagab Eesti riigile pikas vaates nii tuntuse kui ka majandusliku mõju,» teatas Aava.

Riik toetab ettevõtmist

17.06.2020 19.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto