Sisukord
Arvamus
Postimees
19.06.2020
Eesti PPA peab pereellu sekkumise hüvitama (2) Sotsiaalministeerium taltsutab tõrksat terviseametit (14) Eesti lühiuudised FOTO: Laulupeorahvas pühitses sisse uue ausamba «See on saatus, sellega tuleb lihtsalt leppida» Minister Aeg astus Maarjamäe memoriaali nimel võitlusse vutihalliga (5) Majandus Fortumo müük tõi eestlastele miljoneid Majanduse lühiuudised Eesti firma näitas seninägematut sõjarobotit (9) Arakase kinnisvarafond paneb suurprojektid ootele (1) Valitsuskabinet arutas ringmajanduse kava Välismaa Stoltenberg: Hiina liigub NATO-le järjest lähemale (6) Afganistanis teenivad Eesti sõdurid nakatusid koroonaviirusega Ratast ootab virtuaalne eelarvekauplemine Brückneri ohvrite nimekiri võib olla pikk Arvamus Juhtkiri: terviseameti ideaalne pealik (21) Kaur Maran: RMK 15 müüti metsakaitsjatest ehk kui palju on liiga palju? (25) VÄITLUS ⟩ Kas Eesti vajab «Black Lives Matter» proteste? (61) Jaanus Vaiksoo: Eesti Noorsooteater hoolib oma noorest publikust Ene-Margit Tiit: Rail Baltic on meie jaoks liiga suur (20) Andrus Karnau: Keskerakonna häbematu kaitsetaktika (3) Kultuur Hommikul pasaga koos, õhtul lavastab Tallinnas. Peep Maasiku suvi Isade pisarad ei kuiva Valge mees tahab vabadusse Nähtamatu tähestiku lummav (j)õud Sport Retked Narvast Obinitsani, maanteeameti kiri ja õpetussõnad Jaak Maelt ehk profirattur Rein Taaramäe elu koroonakriisis Spordi lühiuudised UEFA kinnitas: Rahvuste liiga algab septembris. Peatreener Voolaid jälgib ka Tunjovi käekäiku Tartu Tiia Kõnnussaar: kui seda metsa ees ei oleks (1) Muruniiduk peab edaspidi mõnes kohas elurikkusele teed andma Tartu lühiuudised Tartu prügihuviliste vahel puhkes tuline territooriumisõda Suured jaanipeod jäävad ära, tuld jagatakse Maarja-Magdaleenas Vallajuht elas aastaid otsekui viitsütikuga pommi otsas Koolilõpetaja Helery Hindriksoo: terve see suvi saab olema üks reedene rõõm Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jaanus Vaiksoo: Eesti Noorsooteater hoolib oma noorest publikust

3 min lugemist
  • NUKU teatri nimevahetus Eesti Noorsooteatriks on õigustatud
  • Eesti Noorsooteatri repertuaar pole ainult nukuteatri žanriga piiratud
  • Nimevahetus annab eri vanustes noortele tõuke teatrisse tulla
Hetk Polina Stužkova poolt lavastatud NUKU lavastsuest «Päike, kuu ja tähed». FOTO: Siim Vahur

Tarvitses NUKU teatril anda teada eelseisvast nimevahetusest (NUKU teatrist saab Eesti Noorsooteater), kui läks lahti tõeline draama, meie ajale nii iseloomulik. Teatri praegust truppi nimetatakse «teatri kaaperdajateks» (Harry Gustavson) ja «Eesti Riikliku Nukuteatri hõivanud seltskonnaks» (Rait Avestik). Asjadega vähem kursisoleval lehelugejal võib jääda neid üllitisi lugedes mulje, et NUKU teatris tegutseb röövlibande, mitte pühendunud näitlejad ja lavastajad.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tõepoolest, teatri viimase hooaja repertuaari kuulub ka teatrijuhi Mirko Rajase lavastatud hoogne ja vaimukas «Röövel Hotzenplotz», mis on tehtud vana saksa laada- ja kasperlteatri vaimus ning kasutab leidlikult nukuteatri elemente (maskid, teater kohvris jne). «Röövel Hotzenplotzi» autor – legendaarne lastekirjanik Otfried Preussler on öeldnud: «Kes lastele mängib, peab omama võimet jälle lapseks muutuda. Ta peab uskuma oma maagilisse jõudu: sõnade maagiasse, miimika ja žestide maagiasse, kostüümid on siin kõrvalised. Ja ta peab oma käsitööd valdama.

Lasteteater ei ole mingi kõrvalasi, mida teha vasaku käega teha. Olen märganud, et just suured näitlejad, oma ala meistrid, on need, kes ka lastele meelsasti mängivad.» – Niisiis – NUKU teatri nimevahetuse kõige olulisem põhjus on sihtrühm, selle teatri publik. See on Eesti ainukene riiklik teater, kelle ülesanne on teha teatrit noorele vaatajale ja sellest on teatri praegune trupp suurepäraselt aru saanud. See ei ole teater ainult nukuteatrifriikidele.

18.06.2020 20.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto