Sisukord
Majandus
Tänane leht
19.06.2020
Eesti PPA peab pereellu sekkumise hüvitama (2) Sotsiaalministeerium taltsutab tõrksat terviseametit (14) Eesti lühiuudised FOTO: Laulupeorahvas pühitses sisse uue ausamba «See on saatus, sellega tuleb lihtsalt leppida» Minister Aeg astus Maarjamäe memoriaali nimel võitlusse vutihalliga (5) Majandus Fortumo müük tõi eestlastele miljoneid Majanduse lühiuudised Eesti firma näitas seninägematut sõjarobotit (9) Arakase kinnisvarafond paneb suurprojektid ootele (1) Valitsuskabinet arutas ringmajanduse kava Välismaa Stoltenberg: Hiina liigub NATO-le järjest lähemale (6) Afganistanis teenivad Eesti sõdurid nakatusid koroonaviirusega Ratast ootab virtuaalne eelarvekauplemine Brückneri ohvrite nimekiri võib olla pikk Arvamus Juhtkiri: terviseameti ideaalne pealik (21) Kaur Maran: RMK 15 müüti metsakaitsjatest ehk kui palju on liiga palju? (25) VÄITLUS ⟩ Kas Eesti vajab «Black Lives Matter» proteste? (61) Jaanus Vaiksoo: Eesti Noorsooteater hoolib oma noorest publikust Ene-Margit Tiit: Rail Baltic on meie jaoks liiga suur (20) Andrus Karnau: Keskerakonna häbematu kaitsetaktika (3) Kultuur Hommikul pasaga koos, õhtul lavastab Tallinnas. Peep Maasiku suvi Isade pisarad ei kuiva Valge mees tahab vabadusse Nähtamatu tähestiku lummav (j)õud Sport Retked Narvast Obinitsani, maanteeameti kiri ja õpetussõnad Jaak Maelt ehk profirattur Rein Taaramäe elu koroonakriisis Spordi lühiuudised UEFA kinnitas: Rahvuste liiga algab septembris. Peatreener Voolaid jälgib ka Tunjovi käekäiku Tartu Tiia Kõnnussaar: kui seda metsa ees ei oleks (1) Muruniiduk peab edaspidi mõnes kohas elurikkusele teed andma Tartu lühiuudised Tartu prügihuviliste vahel puhkes tuline territooriumisõda Suured jaanipeod jäävad ära, tuld jagatakse Maarja-Magdaleenas Vallajuht elas aastaid otsekui viitsütikuga pommi otsas Koolilõpetaja Helery Hindriksoo: terve see suvi saab olema üks reedene rõõm Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eesti firma näitas seninägematut sõjarobotit

1 min lugemist
Selline näeb välja uus sõjarobot Type-X. FOTO: Milrem

Eesti tehnoloogiafirma Milrem Robotics ja Belgia relvasüsteemide tootja John Cockerill Defense esitlesid relvasüsteemiga varustatud mehitamata lahingumasinat Type-X, millesarnast pole maailmas varem loodud.

Milrem tutvustas uut sõjamasinat Postimehele eksklusiivselt tänavu aprillis. Nüüdseks on ettevõte esimese Type-Xi valmis saanud. Ettevõtte sõnul on Type-X hübriidajamiga uue põlvkonna lahingumasin, mis vahetab välja praegused sõdurite transportimiseks mõeldud lahingumasinad. See on praegu kasutusel olevatest sõidukitest ligi kolm korda kergem ning kaks kuni kolm korda odavam.

Type-X on mõeldud mehhaniseeritud üksuste lahinguvõime tõstmiseks ning toetuseks. Tegemist on soomustatud roomiksõidukiga, mida operaatorid saavad ohutust kaugusest juhtida ning mis on võimeline autonoomselt tegutsema.

John Cockerill Defense pani lahingumasinale peale CPWS Gen 2 relvasüsteemi, mis on algselt mõeldud paigutamiseks soomustransportööridele ja jalaväe lahingumasinatele. Relvasüsteem on varustatud 360-kraadise panoraamsihiku ning erinevate sensoritega, mis teeb süsteemist sobiliku täienduse mehitamata sõidukile.

«Type-X on väga uus sõjaline võimekus nii Euroopa kui kogu maailma mõistes. On uhke tunne, et Eesti insenerid koostöös Rootsi kolleegidega on kokku pannud kõige kaasaegsemad tehnoloogilised lahendused ning loonud ülimalt võimeka lahingumasina,» sõnas Milrem Roboticsi juhatuse esimees Kuldar Väärsi.

Seotud lood
18.06.2020 20.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto