Sisukord
Eesti
Postimees
19.06.2020
Eesti PPA peab pereellu sekkumise hüvitama (2) Sotsiaalministeerium taltsutab tõrksat terviseametit (14) Eesti lühiuudised FOTO: Laulupeorahvas pühitses sisse uue ausamba «See on saatus, sellega tuleb lihtsalt leppida» Minister Aeg astus Maarjamäe memoriaali nimel võitlusse vutihalliga (5) Majandus Fortumo müük tõi eestlastele miljoneid Majanduse lühiuudised Eesti firma näitas seninägematut sõjarobotit (9) Arakase kinnisvarafond paneb suurprojektid ootele (1) Valitsuskabinet arutas ringmajanduse kava Välismaa Stoltenberg: Hiina liigub NATO-le järjest lähemale (6) Afganistanis teenivad Eesti sõdurid nakatusid koroonaviirusega Ratast ootab virtuaalne eelarvekauplemine Brückneri ohvrite nimekiri võib olla pikk Arvamus Juhtkiri: terviseameti ideaalne pealik (21) Kaur Maran: RMK 15 müüti metsakaitsjatest ehk kui palju on liiga palju? (25) VÄITLUS ⟩ Kas Eesti vajab «Black Lives Matter» proteste? (61) Jaanus Vaiksoo: Eesti Noorsooteater hoolib oma noorest publikust Ene-Margit Tiit: Rail Baltic on meie jaoks liiga suur (20) Andrus Karnau: Keskerakonna häbematu kaitsetaktika (3) Kultuur Hommikul pasaga koos, õhtul lavastab Tallinnas. Peep Maasiku suvi Isade pisarad ei kuiva Valge mees tahab vabadusse Nähtamatu tähestiku lummav (j)õud Sport Retked Narvast Obinitsani, maanteeameti kiri ja õpetussõnad Jaak Maelt ehk profirattur Rein Taaramäe elu koroonakriisis Spordi lühiuudised UEFA kinnitas: Rahvuste liiga algab septembris. Peatreener Voolaid jälgib ka Tunjovi käekäiku Tartu Tiia Kõnnussaar: kui seda metsa ees ei oleks (1) Muruniiduk peab edaspidi mõnes kohas elurikkusele teed andma Tartu lühiuudised Tartu prügihuviliste vahel puhkes tuline territooriumisõda Suured jaanipeod jäävad ära, tuld jagatakse Maarja-Magdaleenas Vallajuht elas aastaid otsekui viitsütikuga pommi otsas Koolilõpetaja Helery Hindriksoo: terve see suvi saab olema üks reedene rõõm Meelelahutus Koomiks Sudoku

Sotsiaalministeerium taltsutab tõrksat terviseametit

5 min lugemist
Sotsiaalminister Tanel Kiik ei soostunud välja ütlema ühtegi Merike Jürilo vastu usalduse kaotamise konkreetset põhjust. FOTO: Madis Veltman

Terviseameti juht Merike Jürilo paneb ameti maha omal soovil. Tegelikult oli lõplik otsus Jürilo jaoks soovituslikult kohustuslik. Sotsiaalminister Tanel Kiik, kelle haldusalasse terviseamet kuulub, kinnitas, et tegi Jürilole ettepaneku tagasi astuda juba 1. juunil. Otsusest lahkumisavaldus lauale panna teavitas terviseameti juht ministeeriumi kolmapäeva õhtul. Selle ajendiks olevat kujunenud Postimehes samal päeval ilmunud peaministri ja sotsiaalministri avaldus usalduse puudumise kohta.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Terviseameti ja sotsiaalministeeriumi sõnumid lähevad siinkohal lahku. Minister kinnitas, et otsest kriitikat ja ettepaneku lahkuda sai Jürilo juuni alguses ja isiklikult. Jürilo aga väljendab usalduse kaotuse üle üllatust. «Minu meelest oli koostöö ministeeriumi ja sotsiaalministriga väga hea,» lausus ta, lisades, et üllatusena ei tulnud talle mitte lahkuma survestamine, vaid juba pikalt kestnud usalduse puudumine.

Jürilo on tegelikult olnud valitsuse kriitika all juba koroonakriisi algusest. Postimehele kirjeldas allikas võimuliidus toimuvat lihtsalt: terviseamet on olnud koroonakriisi vältel pidur ja valitsus vedur. Jürilo kinnitas, käsi südamel, et temani pole säärane kriitika jõudnud. «Neid arvamusi ei ole mitte keegi mulle vahetult öelnud. Ka sotsiaalminister ei ole kordagi öelnud, et tervise­amet või mina oleksin pidur,» ütles ta Postimehele üllatunult ja lisas, et meedia vahendusel kritiseerimine ei ole konstruktiivne.

18.06.2020 20.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto