Sisukord
Eesti
Postimees
19.06.2020
Eesti PPA peab pereellu sekkumise hüvitama (2) Sotsiaalministeerium taltsutab tõrksat terviseametit (14) Eesti lühiuudised FOTO: Laulupeorahvas pühitses sisse uue ausamba «See on saatus, sellega tuleb lihtsalt leppida» Minister Aeg astus Maarjamäe memoriaali nimel võitlusse vutihalliga (5) Majandus Fortumo müük tõi eestlastele miljoneid Majanduse lühiuudised Eesti firma näitas seninägematut sõjarobotit (9) Arakase kinnisvarafond paneb suurprojektid ootele (1) Valitsuskabinet arutas ringmajanduse kava Välismaa Stoltenberg: Hiina liigub NATO-le järjest lähemale (6) Afganistanis teenivad Eesti sõdurid nakatusid koroonaviirusega Ratast ootab virtuaalne eelarvekauplemine Brückneri ohvrite nimekiri võib olla pikk Arvamus Juhtkiri: terviseameti ideaalne pealik (21) Kaur Maran: RMK 15 müüti metsakaitsjatest ehk kui palju on liiga palju? (25) VÄITLUS ⟩ Kas Eesti vajab «Black Lives Matter» proteste? (61) Jaanus Vaiksoo: Eesti Noorsooteater hoolib oma noorest publikust Ene-Margit Tiit: Rail Baltic on meie jaoks liiga suur (20) Andrus Karnau: Keskerakonna häbematu kaitsetaktika (3) Kultuur Hommikul pasaga koos, õhtul lavastab Tallinnas. Peep Maasiku suvi Isade pisarad ei kuiva Valge mees tahab vabadusse Nähtamatu tähestiku lummav (j)õud Sport Retked Narvast Obinitsani, maanteeameti kiri ja õpetussõnad Jaak Maelt ehk profirattur Rein Taaramäe elu koroonakriisis Spordi lühiuudised UEFA kinnitas: Rahvuste liiga algab septembris. Peatreener Voolaid jälgib ka Tunjovi käekäiku Tartu Tiia Kõnnussaar: kui seda metsa ees ei oleks (1) Muruniiduk peab edaspidi mõnes kohas elurikkusele teed andma Tartu lühiuudised Tartu prügihuviliste vahel puhkes tuline territooriumisõda Suured jaanipeod jäävad ära, tuld jagatakse Maarja-Magdaleenas Vallajuht elas aastaid otsekui viitsütikuga pommi otsas Koolilõpetaja Helery Hindriksoo: terve see suvi saab olema üks reedene rõõm Meelelahutus Koomiks Sudoku

«See on saatus, sellega tuleb lihtsalt leppida»

6 min lugemist
«Haiglavoodis on palju aega mõelda. Ja siis teedki endale selgeks, et tulebki veidi ümber õppida ja edasi liikuda,» nentis Tarmo Lepik. FOTO: Remo Tõnismäe

Kaitseväelane ja 11-aastase Eneli isa Tarmo Lepik (33) kaotas 2011. aastal Afganistanis missioonil olles lõhkekeha plahvatuses mõlemad jalad. Täna jätkab Lepik sellegipoolest kaitseväes tegevteenistust, tema tütar aga astub viga saanud kaitseväelaste laste eest hoolitseva fondi heategevuskontserdil lavale. Et Lepik on avalikkusele jaganud oma saatusliku päeva üksikasju TV3 dokumentaalsarjas «Surmasuust pääsenud», siis keskendub siinne usutlus raskelt vigastatud kaitseväelaste elule pärast taastumist. «Eks need raskused on pandud ületamiseks,» leiab sõjaväelane rahulikul toonil.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kuidas suhtutakse invaliidistunud veteranidesse üldiselt?

Kui ma selles mõttes ajas tagasi vaatan, siis aastaid tagasi oli see pilt hullem. Täna on see mitu korda positiivsem. Inimesed saavad nüüd aru, sest teavitustööd on tehtud niivõrd palju.

Kuidas siis aastaid tagasi oli?

Inimesed ei teadnud. Tundub imelik, aga tõesti oli nii. Pidi seda story’t kogu aeg selgitama, miks ja kuidas ning kuidas edasi. Praegu ei ole sellega küsimust. Oleme samasugused ühiskonnaliikmed nagu iga teine kodanik.

18.06.2020 20.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto