Sisukord
Arter
Tänane leht
20.06.2020
Eesti Tartu Ülikool tunnustas Tanel Kiike ja Irja Lutsarit (6) Uued detailid: Tarraste läks Lihulas sõtta (21) Eesti lühiuudised Lahkuv pereterapeudist misjonär: laste heaolu tagamiseks tuleb lahendada eelmise ja üle-eelmise põlvkonna traumad (5) Kui algas kannatuste aasta (28) Suur eesmärk täidetud: Eesti kirjutas alla liitumisele CERNiga. Mida see nüüd tähendama hakkab? (1) Majandus Maailma parim suurpanga aktsia jätkab tõusu (1) Investorid kardavad rongist maha jääda (1) Merendusinimesed kahtlevad ametite ühendamise tulemuslikkuses Välismaa Kodust pagenute hulk üha kasvab (2) Välismaa lühiuudised AJA PEEGEL. Orjalaevad seilasid ka pärast vedude keelustamist (2) Ratas: eelarvega on seis nagu enne kriisi algust (4) Arvamus Juhtkiri: meie jääme kestma (21) Mihkel Kunnus: kuidas kommunikeerida õhulosse? (15) WRC ütles, kes on boss Hoolikalt kaalutud kahing (5) Siht püsigu silme ees 4797 päeva teadmatust Rein Raud: mäss kui ühiskonna palavik (53) Sport Käsipallur ja reisijuht Riho-Bruno Bramanis: jaapanlaste mõttemaailma õpib tundma terve elu (1) Spordi lühiuudised Henry Lääne kolum. Seepi sulle keelele, jalgpallur! (1) Merendus Merendusinimesed kahtlevad ametite ühendamise tulemuslikkuses AK Eiki Berg: geopoliitilised trendid pandeemia ja kliimakriisi taustal (3) Majandusteadlane: geopoliitika ja geoökonoomika vahel ja sees toimuvad suured muutused (1) Rein Raud: mäss kui ühiskonna palavik (53) Tõnno Jonuks, Atko Remmel: kuidas eestlastest sai metsarahvas (3) Aune Valk: kõrgeima palgaga ülikoolilõpetajad EKI keelekool: kes on kaarlant? Digikultuur. Digiajastul kunstipärand muutub Vikerkaar loeb. Kerge on elada väljaspool kapitalismi ja monogaamiat, kui oled võitja (10) Inimkonna hääled Arkaadia teel (2) Krimilugu, mille autor ei alahinda lugejat Mis saab ilusatest tüdrukutest? (2) Nädala plaat: Cosmoskoviitide kosmopoliitsed rännakud Aja auk. Põrandaalune šamaan Juurikas. Uue elu koidikul (6) Juurikas. Müstiline signaal kordub Heli Susi: peame hoiduma kultuuri ja vaimu lammutavate vihasõnade eest (1) Arter Eesti teadlase maailmatasemel edu ja sügav isiklik tragöödia Maskis ja läbi seinaaugu: uljas seks ja linn Ralli: rahakoti ja aju pingeline koostöö. Rallifänn räägib kõik ausalt ära Kairo teeb ilmataevas ilma Olge hoiatatud: moodne kärgpere pole teil mingi tavaline pere! (8) Kristina Herodes: Söögist, joogist ja seksist (5) Alasti staaridest sõjakoledusteni – maailmatasemel ilu ja valu Tallinnas (1) Testi ennast: mis tüüpi jaanipiduline oled sina? (3) Jaanikali karastab: pane kodus kali hakkama! (1) See ehe Sierra-tunne! Jälle Ford Sierra roolis ja räägime 8 lugu ka (1) Moehitt: aluspükstes tänavale (3) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ralli: rahakoti ja aju pingeline koostöö. Rallifänn räägib kõik ausalt ära

4 min lugemist
Marek Tammoja (vasakul laigulises kombinesoonis) tänavusel Rootsi rallil stardiaega ootava Thierry Neuville'i auto kõrval. FOTO: Erakogu

Äkki tuleb tänavuse autoralli MM-etapp ime läbi Eestisse – see lootus pani veel eilse hommikuni südame põksuma igal rallisõbral. Sest välismaal kihutamistele kaasa elamas käimine nõuab aju ja rahakoti liigagi pingelist koostööd.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kolks ja kolks käisid mootorrataste raamid vastu kive. Vahel tuli sõita ka läbi ojade. See oli sisuliselt kitserada, mis sobib ATV-dele või krossiratastele. Sven-Erik Uga oli leidnud selle raja Google’i kaardilt ning otsustas koos sõber Marek Tammojaga proovida, äkki annab seda mööda lõigata.

Ainus häda: neil olid istumise all madalad chopper-tüüpi rattad – sellest need pidevad kolksud tulidki.

Põhjus, miks Uga ja Tammoja mullu suvel Soomes suurelt teelt tundmatusse keerasid, oli pragmaatiline: kui kasutada kitsaid metsaradu, pääseb pikkadest autokolonnidest ja suurtest ummikutest. Ja pääseb vaatemängule palju lähemale.

Nad olid nimelt Soome rallil, kus Ott Tänak ja Martin Järveoja kihutasid võidu poole. Ja nagu paljud toona lootsid, et kihutavad ka maailmameistritiitli poole. (Selle nad hooaja lõpus saidki.)

Soome rallist on juba aastaid kujunenud eestlaste suvine laulupidu. Neid koguneb sinna sinimustvalget lehvitades tuhandeid ja tuhandeid. «Kui ei teaks, et oleme Soomes, siis arvaksime, et oleme Eestis,» ütleb selle vaatepildi kohta Uga (53), kinnisvara halduse ja hooldusega tegeleva ettevõtte tegevjuht.

Nii Uga kui ta hea sõber Tammoja (42), kes töötab ehitus- ja remonditööde ettevõttes, kuuluvad nende eestlaste hulka, kelle üks lemmikajaviide on käia autoralli MM-võistluste etappidele kohapeal kaasa elamas. See, nagu meeste kogemustest ilmneb, pole sugugi kerge meelelahutus, et trügid lihtsalt raja äärde ja lehvitad koos kaasmaalastega uhkelt lippu. Tegelikult nõuab rallifänlus põhjalikku planeerimistööd.

19.06.2020 22.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto