Sisukord
Arter
Tänane leht
20.06.2020
Eesti Tartu Ülikool tunnustas Tanel Kiike ja Irja Lutsarit (6) Uued detailid: Tarraste läks Lihulas sõtta (21) Eesti lühiuudised Lahkuv pereterapeudist misjonär: laste heaolu tagamiseks tuleb lahendada eelmise ja üle-eelmise põlvkonna traumad (5) Kui algas kannatuste aasta (28) Suur eesmärk täidetud: Eesti kirjutas alla liitumisele CERNiga. Mida see nüüd tähendama hakkab? (1) Majandus Maailma parim suurpanga aktsia jätkab tõusu (1) Investorid kardavad rongist maha jääda (1) Merendusinimesed kahtlevad ametite ühendamise tulemuslikkuses Välismaa Kodust pagenute hulk üha kasvab (2) Välismaa lühiuudised AJA PEEGEL. Orjalaevad seilasid ka pärast vedude keelustamist (2) Ratas: eelarvega on seis nagu enne kriisi algust (4) Arvamus Juhtkiri: meie jääme kestma (21) Mihkel Kunnus: kuidas kommunikeerida õhulosse? (15) WRC ütles, kes on boss Hoolikalt kaalutud kahing (5) Siht püsigu silme ees 4797 päeva teadmatust Rein Raud: mäss kui ühiskonna palavik (53) Sport Käsipallur ja reisijuht Riho-Bruno Bramanis: jaapanlaste mõttemaailma õpib tundma terve elu (1) Spordi lühiuudised Henry Lääne kolum. Seepi sulle keelele, jalgpallur! (1) Merendus Merendusinimesed kahtlevad ametite ühendamise tulemuslikkuses AK Eiki Berg: geopoliitilised trendid pandeemia ja kliimakriisi taustal (3) Majandusteadlane: geopoliitika ja geoökonoomika vahel ja sees toimuvad suured muutused (1) Rein Raud: mäss kui ühiskonna palavik (53) Tõnno Jonuks, Atko Remmel: kuidas eestlastest sai metsarahvas (3) Aune Valk: kõrgeima palgaga ülikoolilõpetajad EKI keelekool: kes on kaarlant? Digikultuur. Digiajastul kunstipärand muutub Vikerkaar loeb. Kerge on elada väljaspool kapitalismi ja monogaamiat, kui oled võitja (10) Inimkonna hääled Arkaadia teel (2) Krimilugu, mille autor ei alahinda lugejat Mis saab ilusatest tüdrukutest? (2) Nädala plaat: Cosmoskoviitide kosmopoliitsed rännakud Aja auk. Põrandaalune šamaan Juurikas. Uue elu koidikul (6) Juurikas. Müstiline signaal kordub Heli Susi: peame hoiduma kultuuri ja vaimu lammutavate vihasõnade eest (1) Arter Eesti teadlase maailmatasemel edu ja sügav isiklik tragöödia Maskis ja läbi seinaaugu: uljas seks ja linn Ralli: rahakoti ja aju pingeline koostöö. Rallifänn räägib kõik ausalt ära Kairo teeb ilmataevas ilma Olge hoiatatud: moodne kärgpere pole teil mingi tavaline pere! (8) Kristina Herodes: Söögist, joogist ja seksist (5) Alasti staaridest sõjakoledusteni – maailmatasemel ilu ja valu Tallinnas (1) Testi ennast: mis tüüpi jaanipiduline oled sina? (3) Jaanikali karastab: pane kodus kali hakkama! (1) See ehe Sierra-tunne! Jälle Ford Sierra roolis ja räägime 8 lugu ka (1) Moehitt: aluspükstes tänavale (3) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Maskis ja läbi seinaaugu: uljas seks ja linn

4 min lugemist
Alasti kauboi Times Square New York Citys. Rahvas tahab tsirkust, seksi ja leiba, Broadway teatrid pikendasid viirusest tingitud kinniolekut. FOTO: ANDREW KELLY/Reuters

Its crazy, pöörane – see on alati New Yorgi refrään olnud.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ja ka linna tervishoiuamet oma juhtnööre andes on pisut pöörasem teiste maailma linnade/riikide kolleegidest praeguse epideemia ajal, mil New Yorgist sai USAs viiruse leviku ground zero (epitsenter).

Sest seda nõuab reaalsus: lisaks muule on ju New York ka sadade tuhandete vabade ja vallaliste mängumaa ning – viirusoht või mitte – hormoonid on nüüd juba rohkem kui sada päeva kestnud ranges eriolukorras mässama hakanud.

«Kodudesse sunnitud New York on muutunud seksinäljaseks,» sedastas just sel nädalal linnaga sama nime kandev nädalakiri New York.

Seega, kui ikkagi ka koroona ajal seksida, siis püüdke kõike teha ohutult, ja kindlasti New Yorgis seni kohustuslikku maski kandes. Aga miks mitte ka uljamalt, seisab Gothami «tätoveeritud viiruseksperdi» (nii esitleb ülalnimetatud nädalakiri terviseameti asedirektorit dr Demetre Daskalakist) juhtimisel koostatud uutes ekstraturvaseksi juhtnöörides, mis väljaande hinnangul arvestavad olukorraga värskendavalt ausalt.

Uus tase ametlikes soovitustes

«Olge poose valides leidlikumad ning viiruse leviku takistamiseks tõkkeid luues mängulised – näiteks kasutades seinu (ja seinaauke), et vältida näost näkku kontakte,» seisab soovitustes.

Ning kui ikkagi tekib isu ka nüüd seksipidu korraldada (mis tegelikult on ju keelatud, sest suuremad kogunemised ei ole veel lubatud, ent kuna korterite sisse võimu silm ei näe, grupiorgiad tõenäoliselt siiski toimuvad), siis «piirake kutsutute nimekirja, püüdke jääda intiimsust tagava arvu juurde. Eelistage suuri, avaraid ja hästi ventileeritud ruume ja tooge kaasa alkoholil põhinev kätepuhastusvahend».

Lisaks soovitustele alustas tervishoiuamet juuni alguses linnas ka tasuta kondoomide koju toimetamist – juurde võib tasuta tellida ka libestit ning HIVi koduteste.

Nädalakiri New York kirjutab, et dr Daskalakis, erialalt HIVi ekspert, kes on tegelenud aastaid linna LGBTQIA-kogukonnaga (New Yorgis on ka seksuaalvähemuste koondnimi värvikam kui meil seni kasutatav LGBT – N.R.), on nakkushaiguste arst, kes oleks otsekui Tom of Finlandi loomingust välja astunud.

«Musklis, tätoveeritud, nahkriideid eelistav – ilmselt erandlik linna teenistuses olev ametnik, kes on samas ka geibrändi Nasty Pig (eesti k vastik siga) kaanemees.» Ta ütleb nädalakirjale New York, et kuna linnas on surmavate tõbedega võideldud ka varem, tuleb nüüd kasutada olemasolevaid õppetunde ja eri kogukondade äraproovitud meetodeid. Nii soovitataksegi ka heterotele seinaaugu kaudu harrastatavat seksi, mis on geide seas aastakümneid populaarne olnud.

19.06.2020 22.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto