Sisukord
Kultuur
Tänane leht
22.06.2020
Eesti Haigekassa võtab Põlva haigla raviarved luubi alla Must nädalavahetus nõudis liikluses neli inimelu (5) Eesti lühiuudised Joosep Tootsi filmikodu nukker lõpp Stiilne maja neelab suuri summasid GRAAFIK ⟩ Keskerakond ootab rahalaeva (8) Majandus Ootamatu äriedu: Eesti aiamaju tellitakse nii palju, et ei jõua valmis teha Majanduse lühiuudised «Täielik hinnasõda» lubab eurooplastele soodsat reisisuve (1) Euroopa Keskpank annab välja palju raha (7) Välismaa Siberit räsivad enneolematud kuumalained (6) Rassismivastane meeleavaldus külvab Taanis koroonahirmu (11) Leedu «pikk ja nägus» president kaotab toetust Arvamus VÄITLUS ⟩ Kas Eesti haridus on maailma parimate seas? (16) Kaul Nurm: kohustuslikuna ahistav ja vabatahtlikuna mõttetu II pensionisammas (28) Juhtkiri ⟩ Pidage hoogu! (2) Martti Rell: rööv päise päeva ajal, internetiturul (1) Aleksei Lotman: keda grillid jaanipäeval? (3) Andi Hektor: CERN, mu arm (1) Kultuur Šamaan Valeri Vinogradov ajab kurje vaime välja Lexsoul Dancemachine teeb muusikat endasugustele Sport ÜLEVAADE ⟩ Kui raskelt elasid kriisi üle Eesti korvpalliklubid? Spordi lühiuudised ÜLEVAADE ⟩ Millises seisus on Eesti volleklubid suve hakul? Kliima Siberit räsivad enneolematud kuumalained (6) Tartu Vanemuine istutab rahvusliku teatri sünni suurjuubeli puhul tamme (1) Parkimismaja oksjoni võitja loobus (3) Lõuna-Eesti järverandades vohab sinivetikas Tartu lühiuudised Uus peatreener Toomas Kandimaa asub TÜ korvpallimeeskonda taas üles ehitama Heinalapid võivad tuua linnale lisakulutusi (3) Tänavakunstiga kaunistatud maja läheb lammutamisele Sirje Toomla: Sündmus või asi Taavi Vaikjärv: tunnistagem, me ju polnud digiõppeks valmis (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lexsoul Dancemachine teeb muusikat endasugustele

6 min lugemist
  • Robert Linna teab, kuidas teha nii, et publik kaasa tuleks.
  • Mis seob liha küpsetamist ja plaadi tegemist?
  • Aga mis või kes seob Lexsoul Dancemachine’i James Browniga?
Lexsoul Dancemachine’i kolmas album «Lexplosion II» on juba teenitult kiita saanud. 3. juulil on plaanitud korraldada üks ja ainus esitluskontsert Tallinnas Põhjala tehases, kaasas Rita Ray ja Seltskond Pargis. FOTO: Taavi Muide

Plaadifirma Funk Embassy Records alt hiljuti ilmunud kolmas album «Lexplosion II» on juba teenitult kiita saanud. 3. juulil on plaanitud korraldada üks ja ainus esitluskontsert Tallinnas Põhjala tehases, kaasas Rita Ray ja Seltskond Pargis.

Lexsouli solisti Robert Linnaga tegime juttu folgist ja funk’ist, peenematest saundinüanssidest, James Brownist, naiste käsitööaluspükstest ja muudest olulistest asjadest.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kui pikalt läks aega materjali purki saamisega?

Rohkem kui aasta. Eelmise aasta alguses olid mõned lood juba valikus, märtsis oli bändilaager, kus sai suurem osa kokku pandud ja läbi mängitud. Kontseptsioon oli ka paigas, et võiks olla mõjutatud itaalia seitsmekümnendate lõpu disco-funk’ist. Palju sünte ja natuke džässilikkust. Number üks oli muidugi see, et oleks tantsumuusika. Ja et plaadil oleks ainult tantsumuusika! (Naerab.)

Möödunud suve jooksul salvestasime vahelduva eduga. Esimese ja viimase loo salvestamise vahe võis olla isegi vast seitse-kaheksa kuud. Suurem osa materjalist settis niimoodi mõnusalt, saime seda läbi mõelda ja pikema perioodi tagant üle kuulata ning värskema pilguga vaadata. Eks sellest tulidki peenemad saundinüansid kui eelmistel plaatidel.

Laulate enamasti inglise keeles. On ehk millalgi oodata ka eestikeelset repertuaari?

Hetkel ei ole tekkinud seda plaani, aga see tundub korraliku proovikivina. Eesti keel on foneetiliselt teistsugune ja ütleks, et kohati nurgelisem. Oleks põnev proovida, aga inglise keel on seotud sellega, et meil on ikkagi väga suur rõhk ja panus väljapoole Eestit. Saksamaa, Prantsusmaa ja Inglismaa ning nüüd tänu koostööle Cory Wongiga vaatame ka Ameerika poole.

Oleme agentide ja promootorite leidmisel kõvasti vaeva näinud ja oleme neid leidnud ka. Selles mõttes on lahe, et meid mängitakse üle Euroopa raadiotes päris palju. Tänapäeva maailmas on lihtsalt selline universaalne keel välja kujunenud.

20.06.2020 25.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto